30. Halowe Mistrzostwa Polski Masters w Lekkiej Atletyce Toruń 2021 – medale Krzysztofa Gidzińskiego! – ZDJĘCIA

W sobotę 13.03.2021 r. w Toruniu odbyły się 30. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters (Weteranów), w których medalowo startował hrubieszowianin i były lekkoatleta Unii Hrubieszów Krzysztof Gidziński – obecnie znakomity fizjoterapeuta w Krakowie. Niestety, w zawodach z różnych przyczyn nie wzięli udziału, a z szansami na medale m.in. Małgorzata Muzyczuk, Rafał Fedaczyński, Artur Kern, czy Józef Wąsiel.

Reklamy

Osiągnięcia – Krzysztof Gidziński, były lekkoatleta Unii Hrubieszów w latach 1973 – 1978

Kategoria wiekowa – M60

Srebro  – Gidziński Krzysztof M60 AZS AWF Kraków wzwyż – 142 cm

Brąz – Gidziński Krzysztof M60 AZS AWF Kraków w dal – 4.55 m

Brąz – Gidziński Krzysztof M60 AZS AWF Kraków trójskok – 10.36  m

­

Krzysztof Gidziński

Najważniejsze, że zawody odbyły się – po dzisiejszych obostrzeniach byłyby pewnie odwołane. Zawody z rekordową frekwencją ponad 650 osób zapisanych, chyba ludzie potrzebują kontaktów interpersonalnych. Okres przygotowawczy przepracowany bez kontuzji, jednak brakowało dostępu do tartanu i treningu technicznego Wywalczyłem medal srebrny w skoku wzwyż (1.42) oraz 2 brązowe w skoku w dal i trójskoku. W tych ostatnich halowe rekordy życiowe mastersowe 4.55 i 10.36 w trójskoku. Czyli ogólnie dobrze, ale bez fajerwerków. Zaczynam przygotowania do sezonu letniego, chyba jakiś będzie…

***

Ze strony organizatora

Do mistrzostw zgłosiło się przeszło 650 osób, a wystartowało 543 (133 kobiety i 410 mężczyzn), w tym kilkanaście osób z 8 krajów europejskich (Białorusi, Ukrainy, Kazachstanu, Grecji, Litwy, Francji, Niderlandów, Szwecji).

Wyniki do wglądu na stronie

https://zawodypzwla.atp-web.eu/index.php?wybor=wyniki 

Ogólnie wystartowała rekordowa liczba zawodników w tym w klasyfikacjach 4.HMPL 20 i 2.HMPD z 29 osób. Mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Ustanowiono 2 rekordy świata: Aneta Lemiesz K40 w biegu na 400 m 54,80 s. i Mariusz Walczak M50 w dodatkowym konkursie rzutu ciężarkiem 11,34 kg  rozgrywanym w hali MOSiR wynikiem 23,75 m. Były puchary za najlepsze wyniki mistrzostw i w blokach konkurencji.

Mirek Łuniewski sporządził zestawienie nowych rekordów ustanowionych w trakcie mistrzostw Polski w Toruniu. Łącznie ustanowiono 62 rekordy w tym: 2 halowe rekordy świata, 18 halowych rekordów Polski, 2 rekordy Polski, 40 rekordów halowych mistrzostw Polski.

Więcej informacj na stronie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters

(Opracował – Marek Ambroży Kitliński, fot. facebook.com / K. Gidziński)


Zobacz też:

Mateusz Oleszczuk i Szymon Wanarski zawodnikami Kryształu. Kadra drużyny z Werbkowic na rundę wiosenną

Mateusz Oleszczuk i Szymon Wanarski zawodnikami Kryształu. Kadra drużyny z Werbkowic na rundę wiosenną

LubieHrubie na YouTube