4 medale hrubieszowskich modelarzy na mistrzostwach Polski [ZDJĘCIA]

W miniony weekend tj. 2-3.07.2022r. na lotnisku w Broczynie koło Czaplinka, rozegrano dwie edycje zawodów: Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających dla Juniorów oraz Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających w klasach F1A, F1B i F1C Standard.

Reklamy

W zawodach wystartowali zawodnicy sekcji modelarstwa lotniczego UKS „Jedynka”, którzy z Mistrzostw Polski przywieźli 4 medale.

W klasie modeli F1Q tytuł Mistrza Polski zdobył Kacper Maciejczyk, na drugim stopniu podium stanął zawodnik z Gliwic, a na miejscu trzecim uplasował się Karol Kowalski, który wywalczył tytuł II Wicemistrza Polski. Zawodnicy startujący w tej klasie byli trenowani pod okiem instruktorów z Hrubieszowa oraz Gliwic.

Reklamy

W klasie modeli F1A Standard Mistrzem Polski Juniorów został Paweł Gumieniak. Wynik Pawła oraz Kacpra Maciejczyka i instruktora Leszka Kryszczuka pozwolił naszej drużynie na zajęcie drugiego miejsca i wywalczenie tytułu Wicemistrza Polski Modeli Swobodnie Latających klasy Standard. Mistrzem Polski została drużyna z Aeroklubu Poznańskiego, a na miejscu III uplasowała się drużyna z Piły.  

Sukcesy nie byłyby w pełni satysfakcjonujące, gdyby nie wsparcie życzliwych osób.  

Modelarze z UKS „Jedynka” pragną podziękować Pani Burmistrz Miasta Hrubieszowa oraz Bankowi Spółdzielczemu w Izbicy za przychylność i wsparcie w organizacji wyjazdu, na Mistrzostwa Polski.

­

­

(info i fot. UKS Jedynka)


Zobacz też:

15 lecie sekcji modelarstwa lotniczego UKS Jedynka (ZDJĘCIA)

15 lecie sekcji modelarstwa lotniczego UKS Jedynka (ZDJĘCIA)