40 lat MLKS „Kryształ” Werbkowice, cz. VI lata 2001 – 2003

W tym okresie I zespół piłki nożnej występował z różnym powodzeniem w Zamojskiej Klasie Okręgowej, rywalizuje w Okręgowym Pucharze Polski. Poniżej jest również informacja o corocznych biegach cukrowniczych i oficjalnie zarejestrowanej silnej, osiągająca wielkie międzynarodowe i ogólnopolskie sukcesy sekcji trójboju siłowego, działającej z inspiracji i pod kierownictwem Eryka Pietrusińskiego.

Reklamy


40 lat – MLKS „Kryształ” Werbkowice

Kalendarium cz. VI – lata 2001 – 2003

Reklamy

 

2001 – W sezonie 2000/2001 I zespół Kryształu Werbkowice występował w Zamojskiej Klasie Okręgowej. Po rundzie jesiennej uplasował się na 4 miejsce z dorobkiem 31 pkt. i br. 36:20.

 

Na wiosnę m.in. wygrana z

Orionem 6:1 (br. Potęga, Świst, Kot, Różniatowski, Pomykała, samobójcza),

ale porażka z Płomieniem/Spartanem.

 

Zamojska Klasa Okręgowa – sezon 2000/2001

1   Hetman II Zamość               76 24 4   4   135 31

2   Sparta Wożuczyn                70 22 4   6   97   44

3   GKS Tarnawatka                  70 21 7   4   76   30

4   Kryształ Werbkowice        63 20 3   9   68  36

5   Sparta Łabunie                    57 16 9   7   59   33

6   Płomień/Spartan Nieledew 51 16 3 13 62 57

7   Echo Zawada                       49 13 10 9   73   54

8   Tanew Majdan Stary            45 13 6   13 54   53

9   Spartakus Tomaszów L.      43 13 4   15 78   69

10 Ostoja Skierbieszów            39 11 6   15 69   79

11 Włókniarz Frampol               38 11 5   16 61   82

12 Sokół Zwierzyniec                36 11 3   18 54   67

13 Olimpiakos Tarnogród          35 9   8   15 57   68

14 Cosmos Józefów                  32 8   8   16 34   60

15 Orion Dereźnia Solska         28 8   4   20 34   107

16 Grom Niewirków                  24 7   3   22 46   97

17 Wrzos Szyszków                 13 2   7   23 29   119

18 Bolmar Bodaczów                0   0   0   0   0     0

 

– Przed startem rozgrywek GLKS Tomaszów Lubelski zmienił nazwę klubu na Spartakus Tomaszów Lubelski oraz Bolmar Bodaczów wycofał się z rozgrywek (drużyna została rozwiązana).

 

– Hetman II Zamość awansował do IV ligi, grupy lubelskiej.

 

– Cosmos JózefówOrion Dereźnia SolskaGrom Niewirków i Wrzos Szyszków spadły do klasy A.

 

2001 – W ostatnią niedzielę kwietnia w Werbkowicach po ceremoniale olimpijskim, obecności gości i licznych kibiców zostały rozegrane VIII Międzynarodowe Cukrownicze Biegi Uliczne. W biegu głównym na dystansie ok. 8km wśród kobiet na trzech pierwszych miejscach uplasowały się:

 

Kobiety

1. Bąk Justyna Skra Warszawa 24:02,5

2. Gruca Dorota Agros Zamość 24:10,2

3. Jabłońska Barbara Nefryt Lubartów 26:28,3

10. Jureczko Agnieszka Werbkowice 39:11,2

11. Jureczko Renata Werbkowice 41:17,9

 

Mężczyźni – czołówka

1. Kuzdra Dariusz Agros Zamość 21:55,00

2. Kitliński Piotr Nefryt Lubartów 23:07,5

3. Krust Andrij Ukraina 23:45,2

4. Kern Artur Unia Hrubieszów 23:49

 

Bieg osób NN dz. 600 m. 1. Podgórska Agnieszka WTZ Hr., 2. Korowoj Agnieszka WTZ Krasnystaw, 3. Kot Agnieszka WTZ Hr., chł. 1. Tracz Mariusz WTZ Oszczów, 2. Bednarczyk Jan WTZ Krasnystaw, 3. Kusy Krzysztof WTZ Dominikanówka.

 

Bieg pracowników cukrowniczych: 1. Dudek Katarzyna WBC Warszawa, 2. Bednarczuk Elżbieta Cuk. Werbkowice, 3. Rzepecka Iwona Cuk. Lub, M. 1. Różniatowski Tomasz Werbkowice, 2. Mazur Andrzej C. Lublin, 3. Kozyra Sławomir Werbkowice.

 

Plus 10 biegów dla dzieci i młodzieży.

 

We wszystkich biegach startowało 487 zawodników.

– Od sezonu 2001/2002 w zamojskiej klasie okręgowej występowało 16 drużyn

2001 – Sezon 2001/2002 rozpoczął się bardzo pomyślnie, piłkarze wygrali 9 z pierwszych 10 spotkań jesiennych, m.in. pokonali:

 

Ostoję Skierbieszów 6:1,

Włókniarza Frampol 4:1.

 

Niestety trzy porażki w trzech ostatnich meczach i Kryształ z pozycji lidera spadł na miejsce 3.

 

2001 – W Pucharze Polski przegrana I zespołu piłkarskiego Kryształu z Nordem z Wysokiego 2:1.

 

2002 – Oficjalnie sekcja trójboju siłowego w Werbkowicach została zarejestrowana w styczniu 2002 r. z inicjatywy mgr Eryka Pietrusińskiego. Został on koordynatorem i trenerem sekcji trójboju, jest on absolwentem UAM w Poznaniu, posiadający uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej ze specjalizacją kulturystyczną nabyte w 1999 r. podczas kursu zorganizowanego przez poznański AWF i TKKF Winogrady Poznań. Najbardziej pomocni w jej powstaniu byli wójt Marek Zygmunt, radna Danuta Muzyczka, wiceprezes MLKS Kryształ Werbkowice Paweł Zalewski. Było kilku oponentów, ale i wiele osób sprzyjało, więc mimo mnóstwa formalności, takich jak m.in. rejestracja w sądzie, starostwie powiatowym, zrzeszeniu LZS, Gminie sekcję udało się powołać do życia.

 

2002 – Od tej pory zawodnicy sekcji trójboju siłowego z MLKS Kryształ Werbkowice zaczęli zdobywać medale na zawodach wysokiej rangi, jak i organizować zawody w swojej miejscowości. Należy podkreślić, że za zdobyte medale przez zawodników sekcji trójboju siłowego Kryształu Werbkowice podczas Mistrzostw Świata czy Europy ich szkoleniowiec Eryk Pietrusiński otrzymał dwie nagrody II klasy od Ministra Sportu. Został mu również uroczyście wręczony brązowy medal dla zasłużonego działacza PZKSiTS, w którym, na co dzień sprawował funkcję członka Komisji Dyscyplinarnej.

 

2002 – W niedzielę 28 kwietnia w Werbkowicach, tradycyjnie po ceremoniale olimpijskim, obecności gości i licznych kibiców zostały rozegrane IX Międzynarodowe Cukrownicze Biegi Uliczne. W biegu głównym na dystansie ok. 8km wśród kobiet na trzech pierwszych miejscach uplasowały się:

1. Zatorska Izabela LKS Krośnianka 23:55,0

2. Jakimowicz Natalia Ukraina 24:15,1

3. Melcherowa Ludmiła JN Damokles/Słowacja 25:07,7

6. Muzyczuk Małgorzata Unia Hrubieszów 31:52,0

 

Mężczyźni

1. Kuzdra Dariusz Agros Zamość 21:02,5

2. Zeruk Anatol Ukraina 21:06,3

3. Zaczepa Sergiej Ukraina 21:10,2

7. Kitliński Piotr Nefryt Lubartów 21:54,4

8. Kern Artur Unia Hrubieszów           21:59,1

 

2000 m mężczyzn pracowników cukrowni, pracowników banku cukrownictwa: 1. Góra Mariusz Werbkowice, 2. Dudek Krzysztof Częstocice, 3. Porębski Zenon Werbkowice

 

Ogółem w biegach uczestniczyło 612 zawodników.

 

Sędzia główny zawodów – K. Pszenniak, kierownik biura zawodów – A. Kulczyński, dyrektor biegu – Paweł Zalewski, sędzia główny mety – M. Kitliński, spiker – Łucja Watras i K. Pszenniak, kierownik tras – Wiesław Juszczuk, starter – Jan Naklicki, sekretarz biegu – Ryszard Mazurkiewicz. Patronat: Stanisław Stefan Paszczyk – prez. PKOL, Krystyna Mrugalska – Pr. PSOUU Warszawa, Edward Hunek – Marszałek Woj. Lub., Andrzej Kurowski – woj. Lubelski. Do udziału w zawodach zapraszał wiceprezes MLKS Kryształ Werbkowice Paweł Zalewski

 

Znicz olimpijski zapalał Dariusz Kuzdra, apel olimpijski przeczytała Małgorzata Muzyczuk, flagę na maszt wciągnęli Leszek Teterycz, Agnieszka Podgórska i Anna Prus

 

2002 – W rundzie wiosennej wysokie wygrane pierwszego piłkarskiego zespołu Kryształu z Orionem Jacnia 9:1, Sokołem Zwierzyniec 6:0, Spartakusem 5:1.

 

Zamojska Klasa Okręgowa – sezon 2001/2002

1. Roztocze Szczebrzeszyn 68 72:34

2. GKS Tarnawatka 63 65:33

3. Kryształ Werbkowice 54 75:51

4. Echo Zawada 54 71:52

5. Sparta Wożuczyn 53 79:44

6. Grom Różaniec 48 70:55

7. Sokół Zwierzyniec 48 66:62

8. Spartan/Płomień Nieledew 47 65:54

9. Tanew Majdan Stary 47 63:54

10. Spartakus Szarowola 44 70:57

11. Korona Łaszczów 43 54:48

12. Ostoja Skierbieszów 37 54:70

13. Olimpiakos Tarnogród 32 55:69

14. Sparta Łabunie 25 47:64

15. Włókniarz Frampol 17 37:100

16. Orion Jacnia 7 24:121

 

– Roztocze Szczebrzeszyn awansowało do IV ligi, grupy lubelskiej.

 

– Ostoja SkierbieszówOlimpiakos TarnogródSparta ŁabunieWłókniarz Frampol i Orion Jacnia spadły do klasy A.

 

2002 – 25.09. w Pucharze Polski na szczeblu okręgu zamojskiego w I rundzie Kryształ II wygrywa ze Spartą Łabunie 6:4 i 9.10. w drugiej z Orłem Tereszpol 4:1, natomiast w tej rundzie pierwszy zespół wygrywa na wyjeździe z Orłem Cześniki 1:7. W III rundzie rozegranej 30.10. Kryształ II przegrywa 3:4 z Drewmetem Rolmos Susiec  i odpada, ale wygrywa pierwsza drużyna z GKS Tarnawatką 3:1.

 

2002 – Zarejestrowany w Starostwie Powiatowym w Hrubieszowie w dniu 07.08.2002 r.  Zarząd MLKS Kryształ Werbkowice przedstawiał się następująco:

Jerzy Pasieka – prezes,

Paweł Zalewski – wiceprezes,

Sylwester Stempień – wiceprezes,

Elżbieta Kurowska – skarbnik,

Marek Pietruk – sekretarz,

Kubal, Wąsik – członkowie.

 

2002 – Klub z Werbkowic reprezentowali tak znani na terenie Zamojszczyzny zawodnicy jak Andrzej Rycak i Artur Mac.

 

2002 – Od jesieni 2002 r. zespół opierał się na zawodnikach miejscowych, uzupełnionych o najlepszych juniorów. Z klubu odeszli Robert Świst i Mariusz Jakubiak. Przybył Kamil Huk z Hetmana Zamość. Szkoleniem seniorskiego zespołu zajmował się nadal trener Dariusz Waryszak.

 

2002 – 11.08. Początek piłkarski to porażka u siebie z Granicą Lubycza Królewska 0:3, ale w drugim meczu wygrana na wyjeździe z Tanwią w Majdanie Starym 0:1. Następnie: Kryształ – Płomień/Spartan Nieledew 1:1, ponadto: z Sokołem Zwierzyniec wygrana 0:4, Kresami Dołhobyczów 3:1. Po rundzie jesiennej aż 10 miejsce.

 

Zamojska Klasa Okręgowa

Tabela rundy jesiennej 2002

1.    Granica Lubycza Królewska 35 11 2   2    48-9

2.    Korona Łaszczów             33  10  3    2    44-21

3.    Sparta Wożuczyn             29  9    2    4    21-16

4.    GKS Tarnawatka              25  7    4    4     28-21

5.    Płomień Spartan Nieledew  25 7 4 4    31-27

6.    Drewmet Rolmos Susiec   25  8    1    6    24-24

7.    Omega Stary Zamość       25  7    4    4    22-19

8.    Nord 98 Wysokie              19  5    4    6    23-21

9.    Grom Różaniec                 19  6    1    8    28-39

10.  Kryształ Werbkowice     19 5    4    6   23-30

11.  Victoria Łukowa/Chmielek 18  5   3    7    25-20

12.  Echo Zawada                   17  4    5    6    23-34

13.  Spartakus Szarowola       16  4    4    7    31-37

14.  Kresy Dołhobyczów        15 5    0   10  29-39

15.  Sokół Zwierzyniec            15  4    3    8    24-33

16.  Tanew Majdan Stary        2    0    2    13  9-43

 

2002 – wyniki meczów od 1 rundy 10.08. do 2-3.11.2002 r.

Kryształ Werbkowice – Granica Lubycza Kr. 0-3

Tanew Majdan Stary – Kryształ Werbkowice0-1

Kryształ Werbkowice – Płomień Spartan Nieledew 1-1

Grom Różaniec – Kryształ Werbkowice 4-2

Kryształ Werbkowice – Omega Stary Zamość 0-1

Sokół Zwierzyniec – Kryształ Werbkowice 0-4

Kryształ Werbkowice – Nord 98 Wysokie 2-2

Sparta Wożuczyn – Kryształ Werbkowice 1-1

Kryształ Werbkowice – Spartakus Szarowola 0-3

Kryształ Werbkowice – Kresy Dołhobyczów 3-1

Victoria Łukowa/Chmielek – Kryształ Werbkowice 3-0

Kryształ Werbkowice – Drewmet Rolmos Susiec 4-3

GKS Tarnawatka – Kryształ Werbkowice 5-1

Kryształ Werbkowice – Echo Zawada 2-1

Korona Łaszczów – Kryształ Werbkowice 2-2

 

2002 – Drugi zespół piłkarski rywalizował w Zamojskiej Klasie „B” – grupy II

 

Zamojska Klasa „B” – grupa II

Tabela rundy jesiennej 2002

1.    Pogoń 96 Łaszczówka 24  8    0    1    44-8

2.    Kryształ II Werbkowice 22 7 1  1    28-15

3.    AMSPN Hetman Zamość19 6    1    2    20-13

4.    Grom Niewirków          15  4    3    2    23-13

5.    Ruch Machnów Nowy   14  4    2    3    29-17

6.    Legion Komarów          12  3    3    3    23-21

7.    Unia II Hrubieszów    8    2   2    5    16-28

8.    Graf Chodywańce        6    1    3    5    15-23

9.    Altus Szychowice       6   1    3    5    23-25

10.  Olimpia Miączyn           0    0    0    9      9-67

 

Wyniki meczów od 1 rundy 1.09.2012 

Kryształ II Werbkowice – Pogoń 96 Łaszczówka 2-1

Ruch Machnów Nowy- Kryształ II Werbkowice 1-1

Kryształ II Werbkowice – Altus Szychowice 6-5

Kryształ II Werbkowice – Legion Komarów 5-1

Grom Niewirków – Kryształ II Werbkowice    0-3

Kryształ II Werbkowice – AMSPN Hetman Zamość 0-4

Olimpia Miączyn – Kryształ II Werbkowice 0-4

Kryształ II Werbkowice – Unia II Hrubieszów 5-2

Graf Chodywańce – Kryształ II Werbkowice 1-2

 

2002 – A tu wielkie sukcesy sekcji trójboju siłowego:

 

– 5 miejsce Aleksandra Dziewiczkiewicz – Mistrzostwa Europy Kobiet – Trójbój siłowy, Finlandia

– Brąz – Aleksandra Dziewiczkiewicz – Mistrzostwa Europy Juniorek – Trójbój siłowy, Węgry

– Udział – Rafał Kurowski Mistrzostwa Europy Juniorów do lat 23 Trójbój siłowy, Węgry

– Złoto – Aleksandra Dziewiczkiewicz Mistrzostwa Polski Juniorek Trójbój siłowy.

– Złoto – Renata Bojda MP Młodzików Trójbój siłowy,

– Złoto – Renata Bojda MP Juniorek do lat 20 Trójbój siłowy,

– Srebro – Rafał Kurowski MP Juniorów do lat 23 Trójbój siłowy,

– Złoto – Rafał Kurowski MP Szkół Wyższych w klasyfikacji Uniwersytetów Białystok Trójbój siłowy,

– Srebro – Eryk Pietrusiński MP Szkół Wyższych w klasyfikacji ogólnej Trójbój siłowy

 

2003 – 26.03. W IV rundzie piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu zamojskiego I zespół po zaciętym meczu przegrał z czwartoligową Tomasovią 1:2. Puchar okręgu w sumie zdobywa Łada Biłgoraj pokonując Aleksandrię Aleksandrów 1:5.

 

2003 – 27.04. odbył się X Bieg Cukrowniczy. W biegu głównym wśród kobiet wygrała Dorota Gruca z Agrosu Zamość, 5. Katarzyna Habit ZS Turkowice, u panów 1. Artur Błasiński z Radomia. W biegu młodzieżowym wśród chłopców 2. Mateusz Kulikz SP Werbkowice. Dyrektorem biegu był Paweł Zalewski, sekretarzem Ryszard Mazurkiewicz. Znicz olimpijski zapalał chodziarz Rafał Fedaczyński, apel olimpijski odczytała Patrycja Stadnicka, flagę wciągnęli: Leszek Teterycz, Łukasz Pomykało i Dariusz Pachla.

 

2003 – Trenerki I zespołu podjął się długoletni szkoleniowiec werbkowickiej młodzieży Janusz Wójcicki, którego drużyna w Zamojskiej Klasie Okręgowej zajmuje wśród 16 zespołów, wysokie 5. miejsce.

 

M.in. wygrane z:

Tanwią z Nowej Tanwi 0:1 i 5:2,

Sokołem Zwierzyniec 0:4,

Kresami Dołhobyczów 3:1,

Spartą Wożuczyn 2:1,

Spartakusem Szarowola 2:4 (Kryształ kończył mecz w 9-kę i jeszcze strzelił 2 bramki – Artur Potęga, Łukasz Juszczuk, Kozyra, Marcin Pomykała, w bramce stał Kloc),

Echo Zawada 1:2.

 

2003 – Najlepsi strzelcy w drużynie to:

Kamil Huk – 10,

Artur Potęga – 9,

Marcin Pomykała – 7.

 

2003 – Kamil Huk został wyróżniony w klasyfikacji „Kroniki Tygodnia” jako najlepszy lewy pomocnik w Klasie Okręgowej w sezonie 2002/2003.

 

Zamojska Klasa Okręgowa – sezon 2002/2003

Tabela końcowa

1. Granica Lubycza Król.              68    21    5    4      77-18

2. Korona Łaszczów                    50    15    5    10    74-56

3. Omega Stary Zamość              49    14    7    9      55-47

4. Nord 98 Wysokie                     49    14    7    9      60-41

5. Kryształ Werbkowice            47   13    8    9      52-54

6. Sokół Zwierzyniec                    47    13    8    9      50-42

7. Drewmet Rolmos Susiec          46    14    4    12    49-47

8. Sparta Wożuczyn                    46    14    4    12    39-47

9. Grom Różaniec                         45    13    6    11    60-65

10. Echo Zawada                         45    13    6    11    55-56

11. Płomień Spartan Nieledew  45   13    6    11   61-58

12. Victoria Łukowa/Chmielek       38    11    5    14    56-49

13. GKS Tarnawatka                     36    10    6    14    39-53

14. Kresy Dołhobyczów              26   8      2    20   52:76

15. Spartakus Szarowola              26    7      5    18    60-75

16.Tanew Majdan Stary                13    3      4    23    32-87

 

– Granica Lubycza Królewska awansowała do IV ligi, grupy lubelskiej.

 

– Płomień/Spartan NieledewVictoria Łukowa/ChmielekGKS TarnawatkaKresy DołhobyczówSpartakus Tomaszów Lubelski i Tanew Majdan Stary spadły do klasy A.

 

Wyniki meczów wiosną od 16 rundy 22-23.03.2013 r. do 30 rundy 22.06.2003 r.

Granica Lubycza Królewska -Kryształ Werbkowice 0-0

Kryształ Werbkowice -Tanew Majdan Stary 5-2

Płomień Spartan Nieledew -Kryształ Werbkowice 2-0

Kryształ Werbkowice -Grom Różaniec 3-2

Omega Stary Zamość -Kryształ Werbkowice 4-1

Kryształ Werbkowice -Sokół Zwierzyniec 1-1

Nord 98 Wysokie – Kryształ Werbkowice 3-1

Kryształ Werbkowice -Sparta Wożuczyn 2-1

Spartakus Szarowola -Kryształ Werbkowice 2-4

Kresy Dołhobyczów -Kryształ Werbkowice 2-2

Kryształ Werbkowice – Victoria Łukowa/Chmielek 2-0

Drewmet Rolmos Susiec – Kryształ Werbkowice 2-3

Kryształ Werbkowice – GKS Tarnawatka 1-0

Echo Zawada – Kryształ Werbkowice 1-2

Kryształ Werbkowice –Korona Łaszczów 2-2

 

2002 – Drugi zespół piłkarski rywalizował w Zamojskiej Klasie „B” – grupy II

 

Zamojska Klasa B – grupa II – sezon 2002/2003

Tabela końcowa

1.     Pogoń 96 Łaszczówka    48  16  0    2    84-19

2.     AMSPN Hetman Zamość  46  15  1    2    51-26

3.     Kryształ II Werbkowice 38 12 2   4    51-23

4.     Grom Niewirków              33  10  3    5    60-33

5.     Legion Komarów             25  7    4    7    54-47

6.     Unia II Hrubieszów       21  6   3    9    34-46

7.     Ruch Machnów Nowy      18  5    3    10   49-60

8.     Graf Chodywańce           16  4    4    10   34-51

9.     Altus Szychowice          12  3   3    12  46-58

10.   Olimpia Miączyn               1    0    1    17  25-125

 

Wyniki meczów od 26.04.2013 r.:

Pogoń 96 Łaszczówka – Kryształ II Werbkowice 4-0

Kryształ II Werbkowice – Ruch Machnów Nowy 6-1

Altus Szychowice – Kryształ II Werbkowice 0-5

Legion Komarów – Kryształ II Werbkowice 1-0

Kryształ II Werbkowice – Grom Niewirków 1-0

AMSPN Hetman Zamość – Kryształ II Werbkowice 1-0

Kryształ II Werbkowice –  Olimpia Miączyn 7-0

Unia II Hrubieszów – Kryształ II Werbkowice 1-1

Kryształ II Werbkowice – Graf Chodywańce 3-0

 

2003 – Sezon 2003/2004, to jubileusz klubu z Werbkowic, który obchodził 30-lecie istnienia.

 

2003 – Juniorów Kryształu od jesieni 2003 r. szkolił Franciszek Tarczuk.

 

2003 – Kryształ Werbkowice zorganizował Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 20 i 23 w Trójboju Siłowym

 

2003 – Wielkiej klasy osiągnięcia sekcji trójboju siłowego:

5. – Anna Śliwińska Mistrzostwa Świata Kobiet Trójbój siłowy, USA

5. – Anna Śliwińska Mistrzostwa Europy Kobiet Trójbój siłowy, Słowacja

Brąz – Anna Śliwińska Mistrzostwa Europy Juniorek Trójbój siłowy, Czechy

Brąz – Anna Śliwińska Mistrzostwa Świata Juniorek Trójbój siłowy, Polska

Złoto – Anna Śliwińska Mistrzostwa Polski Seniorek Wyciskanie leżąc

Złoto – Anna Śliwińska MP Juniorek do lat 23 Wyciskanie leżąc

Złoto – Anna Śliwińska MP Juniorek do lat 23 Trójbój siłowy

Złoto – Rafał Kurowski MP Juniorów do lat 20 Trójbój siłowy

Srebro – Rafał Kurowski MP Juniorów do lat 23 Trójbój siłowy, Bydgoszcz

Srebro – Eryk Pietrusiński MP Seniorów Trójbój siłowy, Puławy

Srebro – Renata Bojda MP Juniorek Trójbój siłowy, Werbkowice

Złoto – Anna Śliwińska Puchar Polski Wyciskanie leżąc

 

Zamojska Klasa Okręgowa – jesień 2003

1.    Roztocze Szczebrzeszyn 32 10  2    3  32-17

2.    Hetman II Zamość           31 10  1    4  52-27

3.    Echo Zawada                  30  10  0    5  32-20

4.    Kryształ Werbkowice    27  9   0    6  20-23

5.    Korona Łaszczów            27  8   3    4   35-15

6.    Nord 98 Wysokie             27  7   6    2   29-15

7.    Ostoja Skierbieszów       26   8   2    5  39-28

8.    Grom Różaniec                23   7    2    6  25-27

9.    Sokół Zwierzyniec           22   6    4    5  20-19

10.  Unia Hrubieszów           21   6   3    6  29-25

11.  Omega Stary Zamość      20   6    2    7  29-28

12.  Sparta Wożuczyn           17   5    2     8  31-31

13.  Drewmet Rolmos Susiec 15   4    3     8  18-28

14.  Relax Księżpol                11   3    2    10  14-34

15.  Metalowiec Goraj             8    2    2    11  12-33

16.  Iskra Koniuchy               5    1   2    12  7-64

 

Wyniki meczów od 1 rundy 9-10.08.2003 do 15 rundy 25/26.10.2003 r.

Relax Księżpol – Kryształ Werbkowice 0-1

Kryształ Werbkowice – Iskra Koniuchy 1-3

Unia Hrubieszów – Kryształ Werbkowice 2-1

Kryształ Werbkowice – Omega Stary Zamość 1-0

Metalowiec Goraj – Kryształ Werbkowice 0-1

Kryształ Werbkowice – Drewmet Rolmos Susiec 2-0

Echo Zawada  – Kryształ Werbkowice 1-2

Kryształ Werbkowice – Korona Łaszczów 1-0

Grom Różaniec – Kryształ Werbkowice 2-1

Kryształ Werbkowice – Sparta Wożuczyn 0-3vo

Ostoja Skierbieszów – Kryształ Werbkowice 3-4

Kryształ Werbkowice – Roztocze Szczebrzeszyn 4-3

Hetman II Zamość – Kryształ Werbkowice 5-0

Nord 98 Wysokie – Kryształ Werbkowice 0-1

Kryształ Werbkowice -Sokół Zwierzyniec 0-1

 

Zamojska Klasa B – grupa II – jesień

1.    Andoria Mircze              34 11  1     1    59-8

2.    Kryształ II Werbkowice29  9    2    2   45-18

3.    Legion Komarów          28  9    1    3    46-28

4.    GLKS Jarosławiec         23  7    2    4    29-17

5.    Huragan Stefankowice 21  6    3    4   24-26

6.    Zryw Ulhówek              20  6    2    5    23-34

7.    Grom Niewirków           20  6    2    5    30-14

8.    Ruch Machnów Nowy   16  4    4    5    27-24

9.    Altus Szychowice         16  5    1    7    21-34

10.  Perła Telatyn               15  5    0    8    22-39

11.  Graf Chodywańce        13  4    1    8    23-37

12.  Olimpia Miączyn           12  4    0    9    21-48

13.  Unia II Hrubieszów      11  3    2    8    23-27

14.  Orion Grabowiec           4   1    1    11  17-56

 

Wyniki meczów:

Unia II Hrubieszów – Kryształ II Werbkowice 1-1

Kryształ II Werbkowice – Orion Grabowiec 7-3

Huragan Stefankowice – Kryształ II Werbkowice 2-3

Kryształ II Werbkowice – Perła Telatyn 6-1

Olimpia Miączyn – Kryształ II Werbkowice 2-3

Kryształ II Werbkowice – Zryw Ulhówek 6-0

Graf Chodywańce – Kryształ II Werbkowice 5-3

Kryształ II Werbkowice – Legion Komarów 9-1

GLKS Jarosławiec – Kryształ II Werbkowice 2-0

Kryształ II Werbkowice – Andoria Mircze 2-1

Ruch Machnów Nowy – Kryształ II Werbkowice 0-2

Grom Niewirków – Kryształ II Werbkowice 0-0

Kryształ II Werbkowice – Altus Szychowice 3-0

 

cdn…

 


Uwaga!

Jeżeli ktoś posiada dodatkową wiedzę na temat składów zespołów (z młodzieżowymi włącznie), innych osiągnięć, tabel ligowych czy turniejowych, działaczy, trenerów, nawet zagorzałych kibiców, jakieś ciekawostki, zdjęcia, dyplomy, wycinki z prasy, itp. prosiłbym o kontakt, to uzupełnimy! Jak do tej pory prośby bez zostały bez odpowiedzi!?

 

 

Na podstawie:

– Pracy magisterskiej – „Historia MLKS „Kryształ” Werbkowice ze szczególnym uwzględnieniem piłki nożnej – autor Bartosz Juszczuk.

– Publikacji na stronie internetowej Kryształu Werbkowice Arkadiusza Brzozowskiego „Kryształ Werbkowice”.

– Materiałów prywatnych: Piotra Strycharza, Wiesława Juszczuka, Andrzeja Pawlosa, Franciszka Tarczuka, innych i własnych.

– Portali internetowych: ZOZPN w Zamościu, 90minut, szkoły podstawowej w Werbkowicach, Kryształu Werbkowice, innych klubów i związków sportowych.

– Komunikatów organizacyjnych i końcowych po zawodach pozyskanych od różnych klubów i działaczy.

– Prasy lokalnej.

– Encyklopedii internetowej – Wikipedia.

– Wywiadów, m.in. z: Jan Buczak, Franciszek Skierski, Franciszek Tarczuk, Paweł Zalewski.


Opracował – Marek Ambroży Kitliński (mak)

Na zdjęciu – Eryk Pietrusiński założyciel, działacz, trener, zawodnik, organizator imprez, itp. trójboju siłowego w Krysztale Werbkowice.


Czytaj też:

 

40 lat MLKS „Kryształ” Werbkowice, cz. I, lata 1973 – 1983

40 lat – MLKS Kryształ Werbkowice, cz. II lata 1984 – 1989

40 lat MLKS „Kryształ” Werbkowice, cz. III, lata 1990 – 1993

40 lat MLKS „Kryształ” Werbkowice, cz. IV, lata 1994 – 1997

40 lat MLKS „Kryształ” Werbkowice, cz. V, lata 1998 – 2000