25 lipca 2024

7. Półmaraton Lubelski. Nasi też w nim rywalizowali [ZDJĘCIA]

W dniu 22.10.2023 r. w Lublinie, pod kierownictwem Fundacji Rozwoju Sportu w Lublinie i dyrektora biegu hrubieszowianina Piotra Kitlińskiego, odbył się 7 Półmaraton Lubelski, który ukończyło pół tysiąca biegaczy, w tym  trzech panów z Hrubieszowa, po jednym z Uchań i Werbkowic oraz jeden z Unii Hrubieszów – i to on zajął najwyższe miejsca. Dodatkowo były biegi dla dzieci i młodzieży na krótszych dystansach.

Trasa tegorocznej, szóstej (jeden odwołany przez pandemię) już edycji Półmaratonu Lubelskiego (21,0975 km), organizowanego przez Fundację Rozwoju Sportu w Lublinie, ze startem i metą na stadionie lekkoatletycznym przy al. Piłsudskiego prowadziła m.in. przez Most Kultury, Park Ludowy, wokół Areny Lublin, a także ulicami Jana Pawła II, Roztocze oraz Głęboką.

A w ogóle najszybszy okazał się Michał Biały z Kraśnika, który dystans 21,0975 km pokonał w 1:14:08.

Drugi na mecie zameldował się Bartłomiej Florczak z Puław (1:15:07),

a trzecie miejsce zajął lublinianin Piotr Choroś (Stay Insane Niemce) – 1:15:34.

Z Hrubieszowa i powiatu:

17. Tomasz Janowski, Unia Hrubieszów, Perfekt Runner Team, Łęczna 1.25:26 (8. w kat. M30)

33. Emil Piotrowski, Hrubieszów 1:1.29:56 (11. kat. M30)

37. Piotr Bitner, Hrubieszów 1:30:29 (15 w M40)

60. Dawid Gęśla, Hrubieszów 1.36:22 (22. w M30)

127. Marcin Wilkos, Uchanie 1.44:18 (45 M40)

144. Krzysztof Kusztykiewicz, Werbkowice 1.50:27 (25. M16)

Najszybszą z kobiet była Dominika Łukasiewicz Zawodniczka NADiR Jędrzejów/Dobrze Biec uzyskała czas 1:24:05 i w klasyfikacji open uplasowała się na 11. miejscu.

Druga była lublinianka Katarzyna Falkowicz (Runner/Stay Insane) – 1:30:47,

a trzecia Agata Wójcik z gminy Cyców (Intrograf Team Podgłębokie) – 1:31:46.

– niestety, brak pań z Hrubieszowa i powiatu

Bieg ukończyło 499 osób, w tym  77 kobiet i 422 mężczyzn. Czas ostatniej osoby na mecie 2.52:51 godz.

Przy biegu pomagało blisko 100 wolontariuszek i wolontariuszy, którzy już przed 8:00 wyruszyli na trasę biegu pełniąc różne, nierzadko wymagające zadania. Niezastąpieni byli Pacemakerzy, którzy dzielnie prowadzili swoje grupy na poszczególne czasy.

Szczegółowe wyniki biegu →

Z historii biegu

Statystyka po 6. (7) Lubelskim Półmaratonie FRS

Zwycięzcy – 22.10.2017 – 22.10.2023 r.

Kobiety

22 X 2017 – Jakubczak Aleksandra 1982 Straż Graniczna Zamość 1.23:16 (rekord cyklu)