8 medali dla naszych szkół! Święto unihokeja w Hrubieszowie [ZDJĘCIA]

W hali sportowej hrubieszowskiej Dwójki odbyły się finały wojewódzkie rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego w unihokeju. Na 18 rozdanych medali 8 zostało w Hrubieszowie.

Reklamy

Większość zawodów Szkolnego Związku Sportowego to drugie półrocze roku szkolnego. Jednak od momentu wprowadzenia unihokeja do systemu rozgrywek SZS, to grudzień jest tym miesiącem, kiedy w Hrubieszowie odbywa się finał Wojewódzki.

W tym roku, po raz piąty gościliśmy drużyny z naszego województwa w trzech kategoriach wiekowych: Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Licealiada. Gościnna jak zwykle, okazała się Szkoła Podstawowa nr 2 w Hrubieszowie z jej dyrektorem Marcinem Mrozem – serdeczne podziękowania.

Reklamy

­

A oto klasyfikacja końcowa wszystkich kategorii wiekowych.

­

IGRZYSKA DZIECI

Chłopcy:

1. SP 2 Hrubieszów

2. SP 5 Świdnik

3. SP 6 Zamość

Dziewczęta:

1. SP 2 Hrubieszów

2. SP 3 Hrubieszów

3. SP 6 Zamość.

­

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

Chłopcy:

1. SP 3 Hrubieszów

2. SP 2 Hrubieszów

3. SP 6 Zamość.

Dziewczęta:

1. SP 3 Świdnik

2. SP 8 Chełm

3. SP 1 Chełm.

­

LICEALIADA

Chłopcy:

1. ZS 3 Hrubieszów – Kościuszko

2. I LO Chełm

3. LO Hrubieszów – Staszic

Dziewczęta:

1. LO Hrubieszów – Staszic

2. IV LO Chełm

3. II LO Chełm.

­

Na 18 rozdanych medali 8 zostało w Hrubieszowie – w tym 5 złotych.

Ogółem w zawodach we wszystkich kategoriach wystąpiło 400 zawodników, którzy prezentowali dość wyrównany poziom. Miłym zaskoczeniem był udział Zespołu Szkół nr 1 – Mechaniczna, w kategorii chłopców, którym udało się wygrać jeden mecz. Warto, żeby szkoły zainwestowały w sprzęt sportowy do gry w unihokeja, widać duży potencjał osób grających oraz chęci do uprawiania tej dyscypliny sportu. Szczególnie, że bardzo prężnie dyscyplina ta rozwija się w środowisku studenckim – Mistrzostwa Polski Drużyn Akademickich.

Dla osób które chciałyby rozwijać się w tym kierunku na studiach informacja, że bardzo prężnie działa sekcja unihokeja – AZS Politechnika Lubelska, gwarantując stypendia sportowe.


­

info i fot. Krzysztof Dąbrowski, PSZS Hrubieszów


Zobacz też:

Marek Hubert Kitliński z listem gratulacyjnym. Gala SZS podsumowująca współzawodnictwo sportowe szkół woj. lubelskiego w roku szkolnym 2021/2022 [ZDJĘCIA]

Marek Hubert Kitliński z listem gratulacyjnym. Gala SZS podsumowująca współzawodnictwo sportowe szkół woj. lubelskiego w roku szkolnym 2021/2022 [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →