90 lat… Memoriał im. Wojciecha Starzyka w Brydżu Sportowym!

W niedzielę 19.08.2012 r. od godz. 10.00 w świetlicy SKK Słoneczko w Hrubieszowie z okazji Jubileuszu „90–lecia Sportu na Ziemi Hrubieszowskiej”, Spółdzielczy Klub Kultury „Słoneczko” i Komitet Organizacyjny Jubileuszu zapraszają na Turniej Teamów Brydża Sportowego, jednocześnie Memoriał im. Wojciecha Starzyka.

Reklamy

Zawody odbędą się 19 sierpnia 2012.(niedziela) o godz. 10:00 w Spółdzielczym Klubie Kultury „Słoneczko” w Hrubieszowie, ul. Polna 19.

Do gry zapraszamy teamy oraz… kibiców!

Reklamy

Wszyscy współzawodniczący i organizatorzy otrzymają honorowe Certyfikaty Uczestnictwa w imprezie związanej z Jubileuszem „90 lat sportu na Ziemi Hrubieszowskiej 1922 – 2012”. Najlepszym zostaną wręczone puchary i wydawnictwa, w tym książka o hrubieszowskim sporcie niżej podpisanego dla najlepszego z Hrubieszowa lub powiatu.

 

Wspomnienie o Wojciechu Starzyku – absolwencie LO im S. Staszica z 1961 r.

W bieżącym roku minęła 14 rocznica śmierci Wojciecha Starzyka, wybitnego brydżysty i działacza sportowego okręgu lubelskiego. Pan Wojciech brał udział w licznych turniejach zarówno w Polsce i za granicą. Grał m.in. w Belgii, Francji i Austrii. W latach 70 – tych XX wieku grał w pierwszoligowym klubie „Warszawianka”. W 1969 r. wywalczył tytuł indywidualnego mistrza okręgu lubelskiego. Trzy lata później został WICEMISTRZEM POLSKI w Miksach, grając ze swoją siostrą Joanną Starzyk.

W swojej karierze grał z wieloma utytułowanymi zawodnikami m.in.: Jerzym Russyanem, Aleksandrem Jezioro, Cezarym Balickim, Adamem Żmudzińskim, Januszem Korwin – Mikre i Jerzym Ochabem. W ostatnich latach życia jego wielką pasją była popularyzacja brydża sportowego wśród hrubieszowskiej społeczności lokalnej.

Wojciech, mimo, że był znakomitym zawodnikiem, to, na co dzień pozostawał człowiekiem skromnym i otwartym. Cieszył się ogromnym autorytetem i szacunkiem wszędzie gdzie był obecny. W każdej sytuacji, pomimo poważnych kłopotów ze zdrowiem umiał się zachować i zarazić swoją pasją brydżową wielu ludzi.

Odszedł od nas 18 VIII 1998 r., w wieku 55 lat, lecz w pamięci trwa i pozostanie, czego wyrazem jest organizowany od 2000 roku, już XII Memoriał Brydżowy im. Wojciecha Starzyka.

 

Z historii Memoriału

 

Sotysiak i Pachniewski najlepsi!

W dniu 26.09.2010 r. w SKK Słoneczko w Hrubieszowie odbył się X Memoriał Wojciecha Starzyka, w którym hrubieszowska para Wojciech Sołtysiak i Marcin Pachniewski okazała się najlepsza.

 

Wyniki czołówki:

1. Wojciech Sołtysiak – Marcin Pachniewski Hrubieszów
2. Grzegorz Cieślak – Andrzej Marciniak Lublin/Chełm
3. Janusz Czarniecki – Andrzej Marczak Zamość

Tak wyglądała czołówka, a z hrubieszowskich par sklasyfikowani zostali jeszcze:

7. Kazimierz Młodzianowski – Jacek Padkowski
9. Jerzy Pachniewski – Andrzej Potrzyszcz  Hrubieszów/Zamość
10. Piotr Pachniewski – Zygmunt Miech
14. Jan Zając – Tadeusz Adamkiewicz


XI Memoriał Wojciecha Starzyka

W niedzielę 23.10.2011 r. w SP nr 1 w Hrubieszowie został rozegrany Otwarty Turniej Par w Brydża Sportowego, jako XI Memoriał im Wojciecha Starzyka, w którym na trzeciej pozycji uplasowali się uczestnicy Mistrzostw Europy w tej dyscyplinie sportowej Marcin Pachniewski i Wojciech Sołtysiak z Hrubieszowa.

 

OTWARTY TURNIEJ PAR W BRYDŻU SPORTOWYM XI MEMORIAŁ im. Wojciecha Starzyka, 23 października 2011

1.Mieczysław Buczek – Jan Czarniecki             58.18

2.Roman Biskup – Stanisław Onisk                 57.27

3.Marcin Pachniewski – Wojciech Sołtysiak55.45

4.Gabriel Szarafin – Lech Szymański               54.24

5.Kazimierz Młodzianowski – Jerzy Pachniewski 53.33

6.Zbigniew Grzesiuk – Stanisław Matusz        51.52

7.Andrzej Potrzyszcz – Piotr Zawiślak             49.09

8.Roman Gałecki – Jan Wawryniuk              47.88

9.Józef Małysz – Wiesław Pawelec                  45.76

10.Jacek Patkowski – Ryszard Wołoszyn    43.94

11.Henryk Prędkiewicz – Grzegorz Woliński    43.03

12.Artur Rusinek – Bernard Żenkin                 40.30

 

Opracował – Marek A. Kitliński (mak)

Na zdjęciu – Były znakomity brydżysta ś.p. Wojciech Starzyk.