A oni biegają: Kern, Wilgos…

Artur Kern wracając z kilometrażowego obozu sportowego w Szklarskiej Porębie zatrzymał się we Wrocławiu, aby wystartować w 2 PZU Dziesiątka i w ramach treningowego III zakresu zajął wysoką 2 pozycję m.in. pokonując reprezentanta Polski w biegach A. Gardzielewskiego.

Natomiast samotnie trenujący i startujący Marek Wilgos kolejny raz rywalizował w Lublinie na piekielnie błotnistej trasie City Trail przekraczając linię mety na wysokim 17 miejscu.

Niestety, nadal brakuje startujących kobiet z naszego powiatu czy Hrubieszowa, a w ogóle to jest garstka w porównaniu do innych miejscowości. Czyżby za dużo wybudowano hal i…i łapiemy zadyszkę w tym temacie?

Artur Kern na facebooku:

Dziś podczas powrotu z obozu wystartowałem w 2 edycji biegu Dziesiątka Wroactive. Start i meta usytuowane były tuż przy nowoczesnym stadionie Śląska Wrocław. Bieg wygrał Bogdan Semenowicz z Ukrainy, ja zająłem zaszczytne 2 miejsce, a trzeci był Arek Gardzielewski. Uzyskany czas, 30:59 nie powala na kolana, ale nie luzowałem nic z treningu obozowego i w piątek zrobiłem jeszcze standardową 25-tkę na reglach. Dodatkowo organizatorzy zamówili huragan po nawrocie, co nie sprzyjało uzyskaniu dobrych wyników. Generalnie było to dobre przetarcie po obozowej rutynie, gdzie nie robiłem nic innego poza dużym kilometrażem na reglach i zakręcie śmierci. Teraz nadchodzi czas na szlifowanie mocy!

17 WILGOS            MAREK Unia Hrubieszów M20 20:40

W biegu nie startował zwycięzca całego cyklu – Artur Kern (Perfect Runner Lublin/Hrubieszów), który wygrał wymagającą ilość, czyli 4 razy).

Kobiety

1 PLESKACZYŃSKA   JULIA              Lublin K16  20:30

2 WASILEWSKA       JOANNA          Biłgoraj K30 20:42

3. JARGIEŁŁO – MRÓZ DOROTA      Biłgoraj K30 21:32

Bieg ukończyło 192 osoby

Na wyniki osiągnięte przez zawodników znaczący wpływ miały wymagające warunki na trasie – niemal całe 5 km biegacze i biegaczki pokonali na błotnistych ścieżkach.

Podsumowanie cyklu w Lublinie będzie miało uroczysty charakter i odbędzie się 31 marca o godz. 18:30 w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji (ul. Bursaki 12). Tego dnia nagrodzeni zostaną zwycięzcy klasyfikacji generalnej – pięć kobiet i pięciu mężczyzn, a także kategorii wiekowych – trzy kobiety i trzech mężczyzn w każdej. Nagrody dostaną również uczestnicy cyklu dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Każdy, kto ukończył, co najmniej 4 biegi otrzyma pamiątkowy medal.

Najbliższe znane mi biegi masowe w woj. lubelskim, Prz.MP i Prz. MMM:

21.03.2015 Puławy

I Bieg Zielonych Sznurowadeł

Przełajowe Mistrzostwa Polski – Iława 2015, woj. warmińsko – mazurskie

• REGULAMIN [seniorzy]

• REGULAMIN [juniorzy i jun. mł.]

22.03.2015 Lublin (Park Saski – Stare Miasto – Park Saski)

Uwaga!

Jeżeli by komuś zależało, aby Go czy Ją umieszczać w tabelarycznych zestawieniach powiatu hrubieszowskiego, powinien w zgłoszeniu umieścić nazwę miejscowości z naszego powiatu lub klub sportowy, zakład pracy, szkołę, itp.

Uwaga 2!

Hrubieszowianie miejscowi oraz przebywający daleko od nas – w związku z tym, że jest mnóstwo imprez (nie koniecznie sportowych), setki a nawet tysiące rywalizujących trudno jest to wszystko ogarnąć, dlatego czekam na informację (zdjęcia) i postaramy się o Waszej inicjatywie, osiągnięciach zapoznać czytelników LubieHrubie, za co serdecznie z góry dziękuję. Każdy dobry przykład, to jest dobry przykład!  Kontakt do mnie znajduje się na tym portalu.

Uwaga 3!

A może ktoś w Hrubieszowie znajdzie się, że założy tak jak to jest w wielu miejscowościach klub dla biegających amatorsko, a razem można WIĘCEJ!