Adrian Starzec najlepszy w województwie!

W Piotrowicach w sobotę 9.03.2013 r. rozegrano mistrzostwa województwa lubelskiego do lat 20 mężczyzn w podnoszeniu ciężarów. W kategorii 77 kg najmocniejszy okazał się zawodnik hrubieszowskiej Unii Adrian Starzec, który pewnie poprawił rekordy życiowe. W tym tygodniu będą rywalizować Panie, jednocześnie zbierając punkty do Drużynowych Mistrzostw Polski.

Reklamy

Mistrzostwa Lubelskiego OZPC do 20 lat

Piotrowice 9.03.2013

 

Kategorie z zawodnikami Unii Hrubieszów

 

Kat. 62 kg

1 KOŁTYS Rafał 93 Agros Zamość 56,7 75 95 170 262,8

2 RAK Daniel 95 Znicz Biłgoraj 58,9 74 95 169 253,8

3 CZERWONOGRODZKI Patryk 96 Orleta Łuków 59,4 70 95 165 246,2

4 ZIMROZ Patryk 95 Znicz Biłgoraj 61,8 65 96 161 233,4

5 CIECKO Łukasz 95 Agros Zamosc 56,3 65 93 158 245,6

6 GARBACZ Norbert 95 Unia Hrubieszów 57,1 62 91 153 235,2 (rek. życiowy)

7 ZWOLAK Marcin 98 Znicz Biłgoraj 58,7 53 65 118 177,6

8 TREPIAK Karol 98 POM Iskra Piotrowice 57,3 38 55 93 142,6

9 KŁEBEK Mateusz 96 Znicz Biłgoraj 56,4 35 55 90 139,7

 

Kat. 69 kg

1 PRZYBYSZ Kamil 97 Orleta Łuków 63,7 89 115 204 289,5

2 SOLAK Paweł 97 Znicz Biłgoraj 66,0 89 115 204 282,5

3 SULOWSKI Rafał 94 POM Iskra Piotrowice 65,5 83 100 183 254,8

4 SIEK Rafał 96 POM Iskra Piotrowice 67,1 75 105 180 246,6

5 KOSAKOWSKI Bartłomiej 96 Unia Hrubieszów 63,8 78 95 173 245,2 (rek. życiowy)

6 IZDEBSKI Marcin 99 Orleta Łuków 67,4 75 95 170 232,2

7 BAK Bartłomiej 98 POM Iskra Piotrowice 63,4 65 75 140 199,3

8 PRZECH Grzegorz 99 POM Iskra Piotrowice 64,6 55 75 130 182,7

 

Kat. 77 kg

1 STARZEC Adrian 95 Unia Hrubieszów 73,3 97 125 222 287,7 (rek. życiowy)

2 KRASUSKI Łukasz 94 Orleta Łuków 77,0 70 88 158 199,0

3 PIETRZAK Damian 96 POM Iskra Piotrowice 70,0 60 83 143 190,6

4 OLEJNICZEK Kacper 96 GKS Niemce 75,4 55 72 127 161,9

5 KOBEL Bartłomiej 99 Znicz Biłgoraj 75,0 53 72 125 159,8

6 JUROCKI Mateusz 98 POM Iskra Piotrowice 74,6 38 40 78 100,0

 

Kat. 105 kg

1 WÓJTOWICZ Szymon 94 Agros Zamosc 99,9 130 150 280 311,6

2 JANUSZ Michał 95 Wisła Puławy 102,6 100 132 232 255,7

3 KOŁTUN Przemysław 95 Agros Zamosc 97,4 100 90 190 213,6

4 KAWKA Jarosław 94 Unia Hrubieszów 94,1 80 100 180 205,3

5 GRZEGORCZYK Sebastian 98 GKS Niemce 101,2 60 75 135 149,5

 

Najlepsze wyniki w/g Tabeli Sinclaira uzyskali:

Krzysztof Bulak  (kat. 94 kg, Znicz Biłgoraj, waga ciała 86.0 kg) – 270 kg w dwuboju (125 kg w rwaniu + 145 w podrzucie) – 320,8 pkt;

Szymon Wójtowicz (kat. 105 kg, Agros Zamość, 99,9) – 280 (130 + 150) – 311,7 pkt;  

Rafał Butrym (kat. 85 kg, Wisła Puławy, 79,1) – 235 (105 + 130) – 291,6 pkt;

Kamil Przybysz (kat. 69 kg, Orlęta Łuków, 63,7) – 204 (89 + 115) – 289,5;

Adrian Starzec (kat. 77 kg, Unia Hrubieszów, 73,3) – 222 (97 + 125) – 287,5 pkt;

Paweł Solak (kat. 69 kg, Znicz Biłgoraj, 66,0) – 204 (89 + 115) – 282,5 pkt.

 

Brawo!!!

Lubelski Okręgowy Związek Podnoszenia Ciężarów powiększył się o nową sekcję ciężarową – GKS Niemce z trenerem Wiesławem Sokołowskim.

Pełny komunikat znajduje się na portalu internetowym polska sztanga

 

Podział na grupy I rundy DMP 2013 kobiet

Termin: 16.03.2013)

Grupa II (Biłgoraj)

LKS Znicz Biłgoraj

MKS Unia Hrubieszów

KS Wisła Puławy

Sędzia główny: Marian Jaroszek

 

Najlepsi w historii powiatu hrubieszowskiego – open

 

Kat. 62 kg

1. SARZYŃSKI Adam 107 135 242 27.09.2010, Kielce

2. KOSZAŁKA Emil 104 128 232 16.09.2006, Hrubieszów

3. ŁASZKIEWICZ Tomasz 102,5 125 227,5 9.09.1995 Hrubieszów

4. PAŃKO Tomasz95 122,5 217,5 6.03.1993 Puławy

39. KUKLA Piotr 75 93 168 28.05. 2005 Hrubieszów

40. KOSAKOWSKI BARTŁOMIEJ 75 98 168 23.02.2013, Hrubieszów

 

50. SZYPER Marian 70 85 155 7.03.1971 Hrubieszów

51. GARBACZ Norbert 62 91 153 9.03.2013 Biłgoraj

 

Kat. 69 kg

1. GAWEŁ Andrzej 110 142,5 252,5 8.05.2004 Hrubieszów

2. KASZTELAN Wojciech 110 137,5 247,5 25.04.1987 Piotrowice

3. BOBAK Grzegorz 110 135 245 2002

4. SARZYŃSKI Adam 108 135 243 13.03.2010, Biłgoraj

46. SAPIEJA Mirosław ? ? 175 15.05.1985 Lublin

47. KOSAKOWSKI Bartłomiej 78 95 173 9.03.2013 Biłgoraj

 

Kat. 77 kg

1. DRAGUN Przemysław 130 162,5 292,5 28.06.2003 Ciechanów

2. WOŹNIAK Piotr ? ? 290 1992

3. CHWEDCZUK Andrzej 122,5 147,5 270 15.11.1997 Grudziądz

4. SZTUCKI Karol 120 150 270 14.11.1999 Nowy Dwór Gdański

5. GAWEŁ Andrzej 117,5 152,5 270 27.03.2004 Biłgoraj

26. CHMIEL Arkadiusz 97,5 125 222,5 2.04.2005 Piotrowice

27. STARZEC Adrian 97 125 222 9.03.2013 Biłgoraj

 

Rekordy powiatu


Kat. 62 kg

17 lat KASZTELAN Damian 93 110 203 13.07.2012 Muszyna

18 lat KOSZAŁKA Emil 101 127 228 2005

 

Kat. 69 kg

17 lat WARECKI Tomasz 97,5 120 217,5 8.12.1990 Piotrowice

 

Kat. 77 kg

18 lat CHWEDCZUK Andrzej 122,5 147,5 270 15.11.1997 Grudziądz

 

Kat. 105 kg

19 lat GRESZETA Andrzej 140 177,5 317,5 17.11.1996 Sanok

 

 

Opracował – Marek A. Kitliński

Na zdjęciu – Adrian Starzec.