Aeroklubowa para w locie! XXIII Warszawskie Zawody Samolotowe rozegrane!

Jesienne dwudniowe zawody nawigacyjne w tym roku były rozgrywane na warszawskich Babicach. Obejmowały dwie kategorie: Profesjonalną – załoga jednoosobowa (I pilot), Amatorską – załoga dwuosobowa (I pilot i II pilot).

Reklamy

Udział w zawodach wzięło  9 załóg (w tym załoga z Aeroklubu Ziemi Zamojskiej, mająca do dyspozycji samolot 3Xtrim). W klasie amatorskiej startowało 6 załóg i 3 osoby w kategorii zawodowców.

Na trasie nawigacyjnej, mającej siedem punktów zwrotnych, rozłożonej na północny wschód i północ od Warszawy, zawodnicy napotkali na okresowe niskie zachmurzenie. Część trasy – dwa punkty zwrotne zostały anulowane. Wszystkie załogi bezpiecznie i szczęśliwie obleciały trasę, z lepszym lub gorszym wynikiem. Zachwyciły widoki złotej polskiej jesieni, meandry Bugu i okolice Zalewu Zegrzyńskiego.

Następnym zadaniem, po zadaniu nawigacyjnym, a była to klasyczna nawigacja precyzyjna, odbyły się dwie kolejki lądowań na celność. Wyniki były bardzo różne, zdarzały się zarówno przeloty, jak i niedoloty

W nawigacji wśród zawodowców prowadził Jakub Klęczar. Wśród amatorów Zosia Garwacka z nawigatorką, drugie miejsce zajęli zawodnicy Anja Tatarczuk z Wojtkiem Mamoną, startujący w barwach Aeroklubu Ziemi Zamojskiej, trzecie zaś Jacek Pietranik i Piotr Ostrowski.

 

Opr. A. Tatarczuk, J.Giruć

Zdjecia – arch. A. Tatarczuk/AZZ