Akademiccy mistrzowie województwa

Reprezentacja Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu po raz dziesiąty z rzędu zdobyła złoty medal Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w tenisie stołowym. Drużyna wystąpiła w składzie: Paweł Kozieł, Łukasz Jarocki i Arkadiusz Żuk. Trenerem zespołu jest Piotr Kostrubiec.

Reklamy

W sobotę, 6 marca, odbył się turniej drużynowy Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego 2020/2021 w tenisie stołowym kobiet i mężczyzn. W finale rozgrywek AMWL mężczyzn reprezentacja UPZ okazała się lepsza od zespołu UMCS i zdobyła tytuł mistrzowski oraz medal z najcenniejszego kruszcu. Brązowy medal i trzecie miejsce na podium zajęła drużyna Politechniki Lubelskiej.

Zamojski zespół wystąpił w składzie: Paweł Kozieł, Łukasz Jarocki i Arkadiusz Żuk. Trenerem drużyny jest Piotr Kostrubiec. 

Reklamy

– To dla nas kolejny tytuł mistrzowski. Ten rok jest szczególny, ponieważ po raz dziesiąty z rzędu zdobyliśmy złote medale AMWL. Przed nami w kwietniu Akademickie Mistrzostwa Polski. Choć skład w tym roku bardzo ewaluował, zrobimy wszystko, aby powalczyć o medale i awans do Mistrzostw Europy 2022 – mówi szkoleniowiec reprezentacji UPZ.

Na zdjęciu zwycięska drużyna – fot. KU AZS PL / Dariusz Zielant.


Zobacz też:

Radosław Kozaczuk trenerem bramkarek MKS Perła Lublin!

Radosław Kozaczuk trenerem bramkarek MKS Perła Lublin!

Lykoland