Akademiccy Wicemistrzowie Polski z AZ (ZDJĘCIA)

Studenci Akademii Zamojskiej wywalczyli w weekend srebrny medal i tytuł Akademickich Wicemistrzów Polski w tenisie stołowym!

Reklamy

W ćwierćfinale tegorocznych AMP reprezentacja Akademii Zamojskiej pokonała Politechnikę Rzeszowską 3:0, a następnie w półfinale wygrała 3:1 z Uniwersytetem Zielonogórskim. W finale AMP 2022 zmierzyły broniąca tytułu Akademia Zamojska oraz reprezentacja UMCS. Mecz był pełen zwrotów akcji i trwał prawie trzy godziny! Srebrny medal AMP dla Akademii Zamojskiej wywalczyli studenci: Michał Bańkosz, Jakub Folwarski, Łukasz Jarocki, Konrad Kulpa, Arkadiusz Żuk. Wszyscy studiują na kierunku turystyka i rekreacja.

Kobieca reprezentacja Akademii Zamojskiej w składzie: Karolina Lalak (turystyka i rekreacja), Aleksandra Osuch (bezpieczeństwo narodowe) i Wiktoria Puzio (logistyka) zajęła 10. miejsce w rozgrywkach AMP.

– Był to nasz piąty z rzędu finał Akademickich Mistrzostw Polski i na pewno najbardziej dramatyczny i stojący na bardzo wysokim poziomie. Przeżyliśmy prawdziwy rollercoaster emocjonalny. Obie drużyny zagrały świetny mecz, a o jego zwycięstwie zdecydowały dwie piłki na korzyść drużyny z Lublina. Oczywiście bardzo cieszymy się ze zdobycia srebrnych medali i awansu do kolejnych Akademickich Mistrzostw Europy. Gratulacje należą się również naszym studentkom, które w swoim debiucie na AMP zajęły 10. miejsce – powiedział trener Piotr Kostrubiec.

Turniej Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym odbył się w dniach 23-24.04.2022 r. w Gdańsku.

­

(info i fot. AZ)


Zobacz też:

Piłkarki Jedynki mistrzyniami powiatu! (ZDJĘCIA)

Piłkarki Jedynki mistrzyniami powiatu! (ZDJĘCIA)


NIEBO

Niebo