Akademickie Mistrzostwa – brąz dla zamojskich studentek (ZDJĘCIA)

Reprezentacja Akademii Zamojskiej (do 31.08.2021 r. Uczelni Państwowej w Zamościu) w siatkówce kobiet zdobyła brązowy medal w rozgrywkach Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w sezonie 2020/2021.

Reklamy

Rozgrywki AMWL prowadzone były systemem ligowym („każdy gra z każdym”). Ze względu na pandemię, rozgrywki rozłożyły się w czasie. Bardzo dobrze zaprezentowała się w nich prowadzona przez trener mgr Sylwię Kowalską reprezentacja zamojskiej Uczelni, zajmując 3. miejsce i zdobywając brązowy medal.

W rozgrywkach AMWL zespół wystąpił w składzie: Maja Orzyłowska (kapitan), Jolanta Jasińska, Jagoda Lubas, Natalia Machniewicz, Kinga Magierowska, Alicja Rodak, Wioletta Świerkosz.

Już dziś (23 listopada) siatkarki Akademii Zamojskiej rozpoczynają kolejny sezon w Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego. Pierwszy mecz sezonu 2021/2022 zagrają w Lublinie z reprezentacją UMCS. W kolejnych meczach rywalkami grupowymi siatkarek Akademii Zamojskiej będą reprezentacje: Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie i Politechniki Lubelskiej.

­

Na zdjęciach – reprezentacja uczelni w siatkówce kobiet w sezonie 2020/2021 (fot. AZ)


Zobacz też:

Tak było! 100 lat hrubieszowskiego sportu – część 4 – 15 lat temu w listopadzie

Tak było! 100 lat hrubieszowskiego sportu – część 4 – 15 lat temu w listopadzie

LubieHrubie na Instagramie