20 kwietnia 2024

Amatorska Liga Orlika: Raiders znów wysoko wygrywa!

Bez niespodzianek zakończyły się pojedynki czwartej kolejki Amatorskiej Ligi Orlika w Żdanowie, w której udział bierze 10 zespołów z Gminy Zamość w tym Raiders Hrubieszów.

Komplety punktów zgarnęły kolejno drużyny: Raiders Hrubieszów, Hetman Oknoplast, Prawnicy Inter-Baum oraz HDJ-Serwiskom. Rozegrany został także jeden mecz zaplanowany na piątą kolejkę, w tym spotkaniu pomiędzy drużynami Rozpacz Kalinowice i LHS padł remis. W tabeli z kompletem punktów prowadzi drużyna z Hrubieszowa. Na drugim miejscu HDJ, a na trzecim Hetman Oknoplast.

Ze względu na brak pogody i sporą ilość zaległych meczów w lidze, uruchomiony został dodatkowy termin żeby przyśpieszyć rozgrywki. Mecze w Żdanowie będą się teraz odbywały w poniedziałki, wtorki i czwartki.

0

Raport z meczu: LHS Zamość (2:8) Raiders Hrubieszów (09.10.2017)

(0:1) 5 min. Mateusz Wysocki

(0:2) 7 min. Jarosław Jasina

(0:3) 15 min. Paweł Tucki

(0:4) 30 min. Jacek Kądziołka

(0:4) 32 min. Grzegorz Szczepaniak (obrona rzutu karnego podyktowanego dla LHS)

(0:5) 35 min. Paweł Tucki

(1:5) 37 min.

(1:6) 40 min. Jacek Kądziołka

(1:7) 45 min. Mateusz Wysocki

(1:8) 47 min. Paweł Tucki

(2:8) 49 min.

Pod kontrolą. Takimi słowami w skrócie można opisać przebieg poniedziałkowego meczu LHS – Raiders w ALO. Drużyna z Zamościa do łatwych przeciwników z pewnością nie należy. Ma na swoim koncie długą listę zwycięstw w amatorskich rozgrywkach oraz tytuł Mistrza Polski Kolejarzy 2015 w halowej piłce nożnej. Obie drużyny bardzo dobrze się znają, wielokrotnie już ze sobą rywalizowały.

W barwach LHSu Zamość na bramce występował do niedawna wszystkim znany i zasłużony dla Hrubieszowskiej piłki Andrzej Gis.

Od początku spotkania było widać o jaką stawkę obie drużyny grają. Zawodnicy Raiders Hrubieszów po bardzo dobrych poprzednich dwóch spotkaniach i tym razem dobrze weszli w mecz. Od początku atakowali szukając błędów w obronie przeciwnika. Szybko strzelone dwie bramki (5 i 7 minuta) miały duży wpływ na dalszy przebieg meczu. LHS chcąc odwrócić losy spotkania, rzucił się do ataku. Początkowe 15 minut meczu przeprowadzone było w szybkim tempie z dobrymi sytuacjami pod bramką dla obu stron. Kolejarze po stracie trzeciej bramki w 15 minucie kondycyjnie padli i skupili się już wyłącznie na obronie.

Oddając przebieg wydarzeń drugiej połowy, od początku do końca Raidersi przejęli inicjatywę i w pełni kontrolowali grę przeciwnika na boisku. Po odbiorze piłki wychodzili z szybkim kontratakiem i stwarzali sobie dużo dogodnych sytuacji, które kolejno zamieniali na bramki, a drużyna LHS nie zdołała nawet wykorzystać rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką w polu bramkowym. W wyniku słabszej dyspozycji LHS przegrywa mecz wysokim wynikiem (2:8).

W tabeli po czwartej kolejce z kompletem punktów prowadzą Raiders Hrubieszów oraz HDJ-Serwiskom Zamość, trzecią pozycję zajmuje Hetman Oknoplast.