Andoria Mircze i Unia Hrubieszów odpadły z Pucharu Polski

W środę 9 września 2020 r. rozegrane zostały mecze ćwierćfinałowe LZPN oddział Zamość. Po dobrej grze A – klasowa Andoria Mircze przegrywa niewysoko z trzecioligowym Hetmanem Zamość. Gorzej wydarzyło się z Unią Hrubieszów, która w związku z kłopotami kadrowymi zrezygnowała z gry. Okręgowa Pogoń 96 Łaszczówka wyeliminowała kolejnego czwartoligowca.

Reklamy

Puchar Polski 1/8 na szczeblu zamojskim.

Wyniki:

Reklamy

Andoria Mircze – Hetman Zamość 0:3

bramki: Wesley Vincent Cain, Kacper Maciaś, Mikołaj Grzęda,

Ze strony Andorii Mircze

Odpadamy z Pucharu Polski

No cóż, w przyszłym roku nie zagramy na Stadionie Narodowym, ale z pewnością mogliśmy z podniesionym głowami zejść z boiska po meczu z K.S. Hetman Zamość.

Co prawda przegraliśmy 0:3, ale uważamy, że postawiliśmy rywalom trudne warunki, a dodatkowo mieliśmy kilka świetnych szans na pokonanie bramkarza gości. Kto wie jak wtedy potoczyłyby się losy tego spotkania. Cały nasz zespół pokazał się z bardzo dobrej strony, walcząc jak równy z równym. A przypomnijmy, że Hetman Zamość to zespół III-ligowy, z 10-cio lub 20-krotnie większym budżetem, zawodnikami na kontraktach i potężną bazą sportową i organizacyjną.

Obie drużyny już w najbliższy weekend wracają do rozgrywek ligowych, my na wyjazd do Księżpola, a Hetman w Zamościu podejmie Avię Świdnik. Obie drużyny w kolejnych spotkaniach będą musiały udowadniać swoją wartość.

Mecz pucharowy był dla nas meczem historycznym. Cieszymy się, że mogliśmy zmierzyć się takim zespołem jak Hetman Zamość w Mirczu i zostawiliśmy po sobie dobre wrażenie. Dziękujemy gościom za szacunek i poważne podejście i życzymy powodzenia w rozgrywkach ligowych i dalszych etapach Pucharu Polski. Zamojszczyzna zasługuje na poważny klub na poziomie, co najmniej III ligi.

Warto jeszcze wspomnieć, kto w tym meczu odegrał kluczowe role:

Paweł Pryl – Kamil Sitarz, Kamil Kaczyński, Kornel Lizun, Zbigniew Lipski – Kacper Matysiak, Paweł Pacaj – Daniel Tracz, Hubert Dziadosz, Łukasz Pąk – Artur Mac,

Szymon Małyszek, Karol Kot, Patryk Szwiec, Jakub Smal, Dominik Wójcik

Trener: Przemysław Sioma

Kierownicy drużyny: Paweł Wiatrzyk, Adrian Działa

Opieka medyczna: Marcin Kwaśny

***

Roztocze Szczebrzeszyn – Huczwa Tyszowce 1:6

bramki: Michna – Ziółkowski (trzy), Krosman, Kaznokha (dwie),

Pogoń 96 Łaszczówka – Grom Różaniec 2:2 (karne 6:5)

bramki meczowe: Damian Ozkavak i Tomasz Kłos – Kamil Kaproń (dwie),

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Unia Hrubieszów 3:0

(w związku z kłopotami kadrowymi Unia zrezygnowała z gry).

***

W półfinałach (23 września, godz. 15.30) zagrają:

Tomasovia – Hetman Zamość,

Pogoń 96 Łaszczówka – Huczwa Tyszowce.


Opracował – mak

Foto – GKS Andoria Mircze