Andoria Mircze – przygotowania do sezonu 2020/2021

Od połowy sierpnia 2020 r. według planów podokręgu zamojskiego rozpocznie mecze ligowe klasa A w piłce nożnej mężczyzn, w której powiat hrubieszowski będzie reprezentować GKS Andoria Mircze. Poniżej co nieco wiadomości o do nich ich przygotowaniach.

O meczach kontrolnych ze strony GKS Andoria Mircze

Sparing #1

WKS Przewale 2:5 (2:0) Lekcja pokory?
To był historyczny mecz dla WKS Przewale – nowo powstałej drużyny z powiatu tomaszowskiego, która prawdopodobnie wystartuje w nowym sezonie w zamojskiej klasie B. Był to ich pierwszy mecz w przygotowaniach do sezonu w oficjalnych rozgrywkach i już mogą zapisać sobie wygraną z drużyną z klasy A. My natomiast musimy wyciągnąć odpowiednie wnioski po tym spotkaniu, które nie poszło po naszej myśli. Prowadzenie 2:0 uśpiło naszą czujność, a potem przy głosie byli już tylko reprezentanci Przewala. To cenna nauczka dla nas. Trzymamy kciuki za powodzenie oddolnej inicjatywy i mamy nadzieję, że po pierwsze uda im się wystartować już w najbliższych rozgrywkach, a po drugie będziemy mieli okazję do rewanżu.

Kolejny sparing i kolejna porażka. Tym razem musimy uznać wyższość drużyny z Machnowa Nowego, na ich terenie. Rozgrywany w piątkowy wieczór mecz, zakończył się wynikiem 6:3 (3:1). Było to spotkanie, w którym swoje szanse dostali młodsi zawodnicy. Niestety wiele prostych błędów, zarówno przy bramkach straconych jak i przy niewykorzystanych świetnych okazjach zadecydowało o takim rezultacie. Przed nami jeszcze ponad miesiąc ciężkiej pracy w ramach przygotowań do rozgrywek nowego sezonu. Na plus z pewnością można zapisać powrót po kontuzji Zbyszka Lipskiego i bramkę stadiony świata trenera Siomy.

Kolejny mecz kontrolny rozegramy z drużyną Orła Srebrzyszcze prowadzoną przez trenera Waldemara Koguta.

Klasa A – Sezon 2020/2021

Nieco się pozmieniało w składzie naszej ligi na sezon 2020/2021. W związku z rezygnacją drużyny LKS Cosmos Józefów z udziału w rozgrywkach Klasy Okręgowej awans uzyskują drużyny z miejsc 5 i 6 po sezonie 2019/2020, czyli Orion Dereźnia oraz KS Tur Turobin. Cosmos natomiast dołączy do rywalizacji w Klasie A, podobnie jak GKS Relax Księżpol (z Klasy B). Jeżeli, nic już się nie zmieni w nowym sezonie zagramy z:

Prezes Andorii Mircze Przemysław Jeczeń

Trzeba przyznać, że mieliśmy nieco trudności z wejściem na odpowiednie tory po przerwie spowodowanej koronawirusem.

W zimie zdecydowaliśmy się na zmianę trenera – Marcina Nowaka zastąpił Przemysław Sioma.
Sparingi przed rundą wiosenną napawały optymizmem. Po przerwie powoli wchodzimy w odpowiedni rytm. Treningi rozpoczęliśmy pod koniec maja.

W tej chwili jesteśmy po 2 meczach kontrolnych z WKS Przewale oraz Ruchem Machnów Nowy (oba przegrane). Wiemy, że potrzebujemy nieco czasu, aby ustabilizować kadrę i powrócić do formy sprzed pandemii.

W planach mamy jeszcze sparingi z Orłem Srebrzyszcze, Orkanem Bełżec, Koroną Łaszczów, Szyszłą Tarnoszyn i Spartą Wożuczyn oraz mecz w ramach Pucharu Starosty. Pierwszy mecz ligowy zagramy w połowie sierpnia.

Jeśli chodzi o roszady kadrowe to w tej chwili wiemy, że ze względów służbowych nie będą mogli nam pomóc bramkarze Patryk Mac i Jakub Żygawski. Będziemy testować zawodników na tej pozycji. Dołączyło do nas kilku młodszych zawodników z okolicy oraz dwóch wychowanków Andorii, którzy ostatnimi czasy reprezentowali inne drużyny juniorskie: Kacper Matysiak i Daniel Tracz. Do kadry powrócił również po dłuższej przerwie Karol Kot. Kwestie kadrowe pozostają jeszcze otwarte.

Cele od kilku lat mamy niezmienne, czyli budowa silnej drużyny (nie tylko sportowo), ale jeżeli uda się ustabilizować kadrę to walczymy o podium A-klasy.

W nadchodzącym sezonie chcielibyśmy jeszcze uatrakcyjnić naszym kibicom tzw. dzień meczowy, ale tutaj nie możemy jeszcze nic potwierdzić.

Zaproszenie

12 lipca 2020 gramy dla Przemka! Wspólnie z Danuta Muzyczka organizujemy turniej charytatywny dla byłego piłkarza Mlks Kryształ Werbkowice oraz GKS Andoria Mircze! Zachęcamy do udziału w turnieju. Można również pomagać bez czynnego udziału. Szczegóły znajdziecie w udostępnionym poście.