Andoria Mircze świętowała swoje 40 – lecie

Był „PRAKS”, czyli Pracowniczo-Rolniczy Klub Sportowy, potem „Błękitni”, a od 40 lat jest Gminny Klub Sportowy „Andoria”, który w niedzielę 10 sierpnia uczcił swój jubileusz. Z tej okazji na miejscowym stadionie odbyły się dwa mecze, a najbardziej zasłużeni działacze i piłkarze odebrali pamiątkowe wyróżnienia.

Reklamy


W niedzielę 10 sierpnia na stadionie w  Mirczu odbył się mecz uświetniający 40 – lecie klubu piłkarskiego GKS Andoria Mircze. Wcześniej towarzyskie spotkanie rozegrali orlicy Andorii z młodymi zawodnikami MKS Unia Hrubieszów. 

Mecz orlików zakończył się wynikiem 3:1 dla Unii, co dla początkujących sportowców z Mircza jest bardzo motywującym wynikiem. Natomiast seniorzy Andorii zremisowali z młodszymi kolegami z klubu wynikiem 2:2.

W drużynie „oldboy’ów” zagrali: Marek Szewczuk, Mariusz Matysiak, Andrzej Sokal, Andrzej Dereszewski, Krzysztof Kozieł, Grzegorz Sienicki, Jerzy Smyk, Wiesław Demusiak, Wiesław Pacaj, Leszek Maciąg, Paweł Sienicki, Gerard Pisiewicz, Piotr Stadnicki, Wojciech Demusiak, Rafał Michalczuk, Andrzej Lizun, Jan Tarnowski, Krystian Poleszak, Sylwester Dziadosz i Paweł Burda.

Po spotkaniu zastępca wójta gminy Mircze Sławomir Marciniuk wręczył wszystkim zawodnikom pamiątkowe medale, a sześciu piłkarzom i działaczom, specjalne tabliczki z okazji 40-lecia klubu. Odebrali je Adam Tokarczyk, Stanisław Burda, Henryk Dworak, Wiesław Pacaj, Wiesław Demusiak oraz Jerzy Smyk, działacz „Andorii” i najdłużej grający zawodnik, który spędził w tym klubie 30 lat. 

Jubileuszowe obchody zakończyły się wspomnieniowym spotkaniem przy grillu.

Początki futbolu w Mirczu sięgają 1974 roku, gdy powstała drużyna LZS Mircze, która już po dwóch latach awansowała do B klasy. Obecny Gminny Klub Sportowy „Andoria” Mircze został zarejestrowany jako stowarzyszenie w Sądzie Okręgowym w Zamościu w 1998 roku. W tym samym roku został wybrany nowy zarząd klubu, w którego składzie, oprócz obecnego wójta, a wówczas prezesa Lecha Szopińskiego, znaleźli się: Stanisław Burda, Bolesław Choma, Henryk Dworak i Jacek Lizun. źródło: UG Mircze, ias24.eu

fot. LubieHrubie.pl