Andoria Mircze – Tego jeszcze nie było… wreszcie w okręgówce! – ZDĘCIA

Po awansie z klasy B do A w 2014 roku z różnym powodzeniem rywalizowali w tej klasie zajmując w  ubiegłym roku dalekie 10 miejsce. Przed ostatnim sezonem zarząd klubu i grający trener Przemysław Sioma z zawodnikami postawili sobie za cel – walczymy o awans do okręgówki i cel po raz pierwszy w historii klubu został zrealizowany.

Reklamy

Po 19 zwycięstwach, trzech remisach i czterech porażkach zespół zgromadził 60 punktów, co pozwoliło w tabeli uplasować się na 2 pozycji (1. Włókniarz Frampol o dwa punkty więcej), która dała upragniony awans do klasy wyższej.

Bilans bramkowy wyniósł 80 do 27, co wskazuje, że wszystkie formacje stanęły na wysokości zadania. Porównując wyniki meczów u siebie do wyjazdowych to u siebie było 11 wygranych a w gościach 8, remisy 1 do 2, porażki 1 – 3. Bramki odpowiednio strzelone 44 – 36 a stracone 8 – 19.

Najwyższe wygrane padły z Alva Brody Małe (9:1 na wyjeździe), Grafem Chodywance (6:0), BKS Bodaczów  i Szyszłą Tarnoszyn po (5:0).

Te wysokie zwycięstwa i inne przyczyniły się, że już doświadczony lecz nadal nadzwyczaj skuteczny zawodnik Andorii Artur Mac ps. „Dziadek” został królem strzelców tej klasy z 32 bramkami. Za co otrzymał statuetkę, którą wręczył w imieniu sponsora, firmy Music 99 jej przedstawiciel, a jednocześnie bramkarz Andorii  Paweł Pryl. Na wysokim 3 miejscu sezon zakończył drugi zawodnik Andorii – Kacper Matysiak (20 goli), który swoimi podaniami w dużej mierze przyczynił się do indywidualnego sukcesu Artura. Ten duet to ponad 70% trafień dla Andorii.

­

Najwięcej minut w trakcie gry na boisku spędzili:

Kamil Sitarz (2145), Kamil Kaczyński (2095), Artur Mac (2020) i Łukasz Pąk (1828).

­

Oni wywalczyli awans:

Artur Mac (32 bramki), Kacper Matysiak (20), Patryk Szumlański (4), Jakub Smal (3), Łukasz Kwarciany (2), Kamil Kaczyński (2), Przemysław Sioma (2). Z jednym trafieniem zapisali się: Hubert Dziadosz, Kornel Lizun, Paweł Pacaj, Mikołaj Skóra, Kamil Sitarz, Patryk Mac, Wojciech Baran i Patryk Szwiec oraz Łukasz Pąk, Kacper Matysiak, Patryk Kondrat, Paweł Pryl, Daniel Tracz, Krystian Guz, Kamil Kuźmiński, Jakub Żygawski, Klaudiusz Dec, Marian Wyrwa, Szymon Małyszek, Szymon Maj, Karol Kot, Jan Pryl, Paweł Pryl, Tomasz Zanoza, Dominik Wójcik. Dwóch kierowników drużyny: Paweł Wiatrzyk i Adrian Działa. Zarząd Klubu: Przemysław Jeczeń, Paweł Pacaj, Kornel Lizun, Adrian Działa, Kamil Sitarz, Łukasz Wójtowicz. Fizjoterapeuta Marcin Kwaśny. Asaystent trenera – Jerzy Smyk. Fotograf – Jagoda Sitarz – Smal.

***

Partnerzy:

Gmina Mircze, MIR-EKO Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością, Jaśko / Domowe obiady / Pizza, Dom Weselny „Jaśko”, Nadleśnictwo Mircze, Lasy Państwowe, Kajakibug.pl, wypożyczalnia kajaków i pole biwakowe Pod Strzechą w Kryłowie, Rehabilitacja Łykoszyn, Delikatesy Centrum Mircze, Lizun Kamieniarstwo i Liternictwo, Energovent HVAC – Piotr Tymiński, Sklep Spożywczo-Przemysłowy w Szychowicach, kibice.

***

Przygotowania do nowego sezonu trener Przemysław Sioma rozpoczął od wtorku 13 lipca. Planowane są trzy treningi w tygodniu.

W sobotę 17 lipca rozegrany został sparing z Huraganem Hrubieszów (4:5), bramki Andorii: Pacaj, Szwiec, Szumlański i P. Mac.

24 lipca w sobotę od godz. 17.00 prestiżowy mecz o puchar Starosty z Unią Hrubieszów.

31 lipca sparing z Koroną  Łaszczów.

Tuż przed ligą 7/8 sierpnia z Unią Hrubieszów.

Liga okręgowa – 14/15 VIII 2021 r.

***

Przekazał nam grający trener Przemysław Sioma:

– Jeśli chodzi o sprawy czysto piłkarskie to nie graliśmy jakiejś super piłki. Jednak byliśmy solidni w obronie, jako zespół  i skuteczni w ataku, 80 goli w 26 spotkaniach to ponad 3 gole na mecz. Runda wiosenna była o wiele trudniejsza ze względu na dużą stawkę, jaką był awans do wyższej klasy rozgrywkowej i czuć było presję wyniku. Kluczem do sukcesu było zaangażowanie zawodników w proces treningowy i dziękuję im za to, bo naprawdę przykładali się do zajęć.  Dziękuję prezesowi i zarządowi za to, że dali mi szansę prowadzenia drużyny i wszelką pomoc. Podziękowania również dla kibiców, którzy przychodzili na mecze domowe ale  byli z nami także na wyjazdach

Powiedział nam król strzelców Artur Mac:

– Awans jest zasługą trenera jak i drużyny, wszyscy razem pracowaliśmy na wspólny sukces. Dla klubu jest to wielki wyczyn śmiało można powiedzieć, że historyczny, ponieważ awans do klasy O jest po raz pierwszy. Moje strzelone bramki nie zależały tylko ode mnie, ale również od kolegów z drużyny. Podziękowania należą się również kibicom którzy nas wspierali w tych gorszych jak i lepszych chwilach. Jeżeli chodzi o moją osobę to chyba jestem, jak wino im starszy tym lepszy.

***

Uwaga – zgłoś się!

GLKRS Olimp Mircze prowadzi nabór chętnych dzieci z roczników

2007, 2008, 2009 do drużyny Trampkarzy

2012, 2013, 2014 do drużyny Orlików

2015, 2016 do drużyny Żaków

Andoria zaprasza chętnych na treningi w grupie Młodzików – roczniki 2010, 2011.

Roczniki 2010, 2011 w drużynie Andorii objęte są dofinansowaniem z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach którego, w roku 2021 zakupione zostaną komplety treningowe (koszulka, spodenki, getry, spodnie, bluzy, czapki, rękawiczki) dla 15 zawodników.

Zachęcamy do kontaktu i zapraszamy na treningi:

Olimp Mircze 2008 – 604 227 219,

Andoria Mircze – 518 415 512.

­

Opracował – mak, fot. archiwum Andorii Mircze


Zobacz też:

Oficjalny komunikat w sprawie awansów i spadków drużyn podlegających ZOZPN – awans Andorii Mircze! – ZDJĘCIA

Oficjalny komunikat w sprawie awansów i spadków drużyn podlegających ZOZPN – awans Andorii Mircze! – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie