Andoria Mircze zdobywcą Pucharu Starosty, ale…

Początkowo w niedzielę, a następnie w sobotę 13.08.2016 r. w Mirczu miał odbyć się już ósmy mecz finałowy o Puchar Starosty Hrubieszowskiego, niestety pomimo wysiłku w przygotowaniu organizatorów do meczu nie doszło, ponieważ drużyna Huraganu Hrubieszów nie dojechała. W ten sposób miejscowa Andoria otrzymała wszystkie trofea i awansowała do ćwierćfinału pucharu okręgu zamojskiego, do którego dołączą również Unia Hrubieszów i Kryształ Werbkowice. Wkrótce będzie losowanie – kto, z kim zagra?

Reklamy

 

Ze strony Andorii Mircze


13.08.2016 r. Mircze – Puchar Starosty Powiatu Hrubieszowskiego w rękach Andorii Mircze! Niestety długo wyczekiwany mecz, który miał zapoczątkować nowy sezon nie odbył się, ponieważ drużyna Huraganu Hrubieszów nie stawiła się na to spotkanie.

Po przyznaniu walkowera na korzyść Andorii przedstawiciel Starostwa, Gerard Pisiewicz, w obecności Wójta Gminy Mircze – Marty Małyszek wręczył puchar drużynie na ręce kapitana – Kamila Sitarza. Andoria rozegrała w zastępstwie meczu grę wewnętrzną.

Żałujemy tylko, że wszystkie przygotowania do meczu poszły na marne, gdyż o decyzji Huraganu wszyscy dowiedzieli się na kilka minut przed planowanym rozpoczęciem spotkania. Ze swojej strony możemy jedynie przeprosić przybyłych kibiców i gości. Najważniejszą informacją pozostaje jednak fakt zdobycia pucharu i awansu do ćwierćfinału pucharu okręgowego.

 

***

 

Rozmowa z trenerem Andorii Mircze Mariuszem Kozyrą

 

Witam i pytam? Czy odbył się mecz z Huraganem, bo cisza na facebooku, jeżeli, tak to proszę coś napisać, na stronie klubu, czy do mnie…

Niestety, mecz się nie odbył, wygraliśmy walkowerem. Tak naprawdę to nie wiadomo, co napisać, bo mecz miał się odbyć dzisiaj, na prośbę Huraganu, bo w niedzielę nie mieli kim grać, a okazało się, że na sobotę też nie mieli zawodników.

 

Szkoda i przykro, a czy wręczono Wam puchar, itd. Jeszcze w piątek wieczorem rozmawiałem telefonicznie z tr. Jaworskim z Huraganu mówił, że jadą…

Ponoć zebrało się tylko 5 zawodników.

 

Czy wiadomo już, z kim będziecie grać w PP?

Będzie losowanie. Zwycięzcy czterech powiatów okręgu zamojskiego mają być losowani do czwartoligowców, także Unia, Kryształ, Hetman lub Tomasovia.

 

A może by pan podał skład, kto był gotowy do gry w Andorii, dla historii…

Mieliśmy rozpocząć mecz w następującym składzie: Goncharuk – Bajwoluk (zaw testowany), Sitarz, Lizun, Jakubski – Kot, Sobieniak, Baran, K. Matysiak, Łukaszczyk – M. Matysiak. W rezerwie: Jóźwiak, Grabowski, Neć, Malinowski, Smal, Jarosz, Brzyski. Na meczu z różnych powodów zabrakło trzech kluczowych zawodników Pawła Pacaja, Kamila Skowronka i Tomasza Przeworskiego.

 

Bardzo dziękuję, zapiszę to w historii pn, ciekawy jestem, czy w klubie może są jakieś kroniki, a może ktoś coś ma prywatnie, czy np. zeszyt z prasowymi wycinkami, itp…?

Wiem, że coś takiego próbuje utworzyć osoba, która prowadzi naszą stronę, ale jest w tej chwili na etapie zbierania informacji. Ja jeszcze zapytam jedną osobę, która być może takie informacje posiada. A na naszej stronie jest też wywiad z prezesem Baranem to może się Panu przyda.

Dzięki za informacje i dobrze, jak ktoś coś chce robić, jeżeli można, kto przygotowuje waszą klubową stronę internetową?

 

Przemysław Jeczeń, który jednocześnie jest też kierownikiem drużyny

 

Dzięki i życzę powodzenia w dalszych treningach i zmaganiach ligowo – pucharowych !

 

***

 

Zwycięzcy w Pucharze Starostów powiatu hrubieszowskiego w piłce nożnej:

 

2017 – ?

2016 – Andoria Mircze

2015 – Unia Hrubieszów

2014 –  Kryształ Werbkowice

2013 – Kryształ Werbkowice

2012 – Kryształ Werbkowice

2011 – Kryształ Werbkowice

2010 – Kryształ Werbkowice

2009 – Kryształ Werbkowice

 

 

Opracował – mak

Foto – Andoria Mircze – strona klubu