Artur Kern 1. i 9. w Irlandii Północnej

W czwartek 18.02.2016 r. w Armagh leżącym w Irlandii Północnej startował w międzynarodowym biegu ulicznym Brooks Armagh International Road Race wybitny biegach w historii Unii Hrubieszów Artur Kern, który indywidualnie wywalczył najlepszą z Polaków 9. pozycję a razem z kolegami drugi raz z rzędu stanął na najwyższym podium!

Zawody zostały rozegrane wieczorem, o godzinie 20:20 czasu lokalnego (u nas była 21:20). Trasa biegu prowadziła wśród zabytkowego i ładnie oświeconego centrum miasta. Oprócz biegu panów w programie imprezy był także bieg pań na 3 km oraz biegi towarzyszące dla młodzieży.

Należy przypomnieć, że w Armagh jak dotąd zwyciężył jeden Polak – Michał Bartoszak, a było to w 2004 roku, z wynikiem 14:20, czyli Artur Kern miał szansę, aby….

Artur Kern na facebooku:

Wczoraj zaliczyłem bardzo udany start w mocno obsadzonym biegu na 5 km w Armagh w Irlandii Północnej. Wynik na mecie 14:09.2 o niecałe pół sekundy gorszy niż rok temu, ale w mocniejszej stawce biegaczy. Temperatura koło 3 stopni i deszcz, który spadł na kilka godzin przed biegiem sprawiły, że warunki były trochę gorsze niż w zeszłym roku. Zająłem 9 miejsce open, będąc przy okazji najlepszym z Polaków. 12 był Krystian Zalewski, 14 Mateusz Wyszomirski, 16 Adam Nowicki, a 31 Krzysiek Żebrowski. Pozwoliło nam to zająć po raz kolejny 1 miejsce drużynowo.

Rok temu

19.02.2015 r. W jednym z najbardziej prestiżowych biegów w Europie, jubileuszowym 25. biegu ulicznym Brooks Armagh International Road Race w Irlandii rozegranym na dystansie 5 kmArtur Kern z Unii Hrubieszów zajął 12 miejsce uzyskując rezultat 14:08,41, co jest nowym rekordem województwa lubelskiego.

***

Znane mi najbliższe biegi w woj. lubelskim

13.02.2016 Stoczek Łukowski – 10 km

XVI Ogólnopolski Bieg Uliczny

20.02. City Trail – V Bieg – 5 km przełaj

Grand Prix Lublin CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden

28.02. Kilkaset biegów w całym kraju ku pamięci Żołnierzy Wyklętych, tzw. „Tropem Wilczym”, w kilkunastu miejscowościach w woj. lubelskim m.in. w Biłgoraju, Świdniku, Kraśniku, Lubartowie, Puławach, Włodawie, Lublinie, Chełmie, Tomaszowie Lub., Zamościu… – dystans 1963 m (dlaczego tyle, bo w tym roku zginął ostatni walczący żołnierz AK). Dodatkowo są i biegi inne.