Artur Kern 10., ale najlepszy z Polaków!

W niedzielę 30.03.2014 r. Warszawa została sparaliżowana, nie, nie, tym razem nie przez strajki i protesty, tylko fanatyków biegania, którzy zmierzyli się z półmaratonem. Na czele Ci, co wszędzie na świecie – Kenijczycy i Etiopczycy, ale na 10 miejscu, jako najlepszy z Polaków, jak i z białych, ze znakomitym wynikiem hrubieszowianin Artur Kern, wysoko z rekordem życiowym Artur Jabłoński rodem z Horodła, świetnie Wojciech Pacaj z Jarosławca, no i 60-latek Tadeusz Słoma i…i jeszcze inni z Hrubieszowa i powiatu, oby tak dalej!

13   UKRAINETS SERGII RIVNE 1:07:05 M20 8

14   JABŁOŃSKI ARTUR WARSZAWA 1:07:54 M30 6 r.życ.

15   OSKIERKO ŁUKASZ WARSZAWA 1:08:30 M20 9

16   STAJNIAK BARTŁOMIEJ NAMYSŁÓW 1:08:50 M20 10

17   WOŹNIAK ŁUKASZ STRAWCZYN 1:08:52 M20 11

18   DRACZYŃSKI ADAM NOWA SÓL 1:09:07 M30 7

19   ZAGÓRNY MARCIN RADNICA 1:10:06 M20 12

20   WOŹNIAK JAKUB GIELNIÓW 1:10:32 M20 13

303. PACAJ WOJCIECH JAROSŁAWIEC k. UCHAŃ 1:25:26 M30 121 r. życ.

1455. JASZCZYSZYN BARTŁOMIEJ HRUBIESZÓW 1:39:06 M20 357 r. życ.

2006. JANIK TOMASZ HRUBIESZÓW ORANGE POLSKA 1:43:22 M40 447

2227. SKÓRKA MICHAŁ MIRCZE 1:45:03 M20 611 r. życ.

1536. SERAFIN DOMINIKA HRUBIESZÓW 2:25:40 K30 709

Bieg ukończyła rekordowa liczba 11.124 osób.

Ze strony biegu

Pierwszy z Polaków Artur Kern był 10 z czasem 1:05.40. – Cała czołówka dzisiejszego biegu ma życiówki na poziomie 60 minut. Mój najlepszy wynik to poniżej 65 minut. Niestety, ja pracuję 9 godzin w sklepie sportowym i mam czas na treningi tylko wcześnie rano lub późno wieczorem. Na szczęście wsparła mnie firma New Balance i mogłem dziś wystartować. Dzięki nim i dzięki mojej zawziętości jestem w pierwszej dziesiątce – powiedział na mecie zawodnik z Hrubieszowa.

Ze strony PZLA

9. PZU Półmaraton Warszawski był rozgrywany pod dyktando biegaczy z Kenii, wśród mężczyzn zwyciężył Victor Kipchirchir w czasie 1:00:48, najszybszą z pań była Poline Wanjiku Njeru – 1:09.06.

Czasy pary kenijskiej są najlepszymi w historii na terenie Polski.

Najszybszym z Polaków był Artur Kern (MKS Unia Hrubieszów), 10. na mecie z wynikiem 1:05.40. Najwyższą lokatę z Polek – ósmą – zajęła Dominika Nowakowska (LKB im. Braci Petk Lębork) 1:15:37, druga przed rokiem.  Bieg ukończyła rekordowa liczba 11.124 osób.

Dla 26-letniego Victora Kipchirchira był to 13. półmaraton w karierze, trzeci zakończony jego zwycięstwem. W 2012 r. wygrywał w Göteborgu i Nairobi. W 2012 r. w Hadze pokonał trasę półmaratonu poniżej jednej godziny (59:31). 26-letnia Poline Wanjiku Njeru debiutowała w półmaratonie w ubiegłym roku, w pięciu startach odniosła trzy zwycięstwa, w Hastings, Krems i w biegu Robin Hooda w Nottingham. W Warszawie po raz pierwszy w karierze pokonała granicę 70 minut. Kipchirchir i Njeru startowali w br. w półmaratonie w Paryżu plasując się odpowiednio na 10. i 6. pozycji. Rekord frekwencji w półmaratonie padł w roku 2000, otwarcie mostu łączącego Kopenhagę z Malmö aż 79.719 biegaczy uświetniło ukończeniem dystansu 21 kilometrów i 97 metrów.

Z historii hrubieszowskich biegów:

BIEG PÓŁMARATOŃSKI PO SZOSIE (21.0975)

Kobiety

1.32:02 Muzyczuk Małgorzata Unia Hrubieszów 1989 r.

Czwarta Dycha do Maratonu

Odnoście nadal wielu pytań, co do terminarza biegów w ramach Grand Prix Polski Środkowo – Wschodniej, w tym biegu w Werbkowicach, niestety, na ten temat wiedzy nadal nie posiadam.

Na zdjęciu – Na najwyższym podium Artur Kern Unia Hrubieszów po Biegu Cukrownika w Werbkowicach.