Artur Kern 2. w biłgorajskim Biegu Sitarza

W ramach obchodów Dni Biłgoraja w dniu 18.06.2017 r. została przeprowadzona IV edycja Biegu Sitarskiego, w którym doskonale spisał się aktualny halowy rekordzista Polski na dystansie 5000 m Artur Kern z hrubieszowskiej Unii, przekraczając metę na drugiej pozycji przegrywając tylko z zawodnikiem z za wschodniej granicy.

Wydarzenie pobiło rekord frekwencji i przyciągnęło wielu amatorów biegania z kraju i zagranicy. W czwartej edycji uczestniczyły całe rodziny chętne do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Tradycyjnie wszystko rozpoczęło się od Biegu Przedszkolaka (200 m), w którym wystartowało ponad 100 dzieci. Nie brakowało także chętnych do Biegu z Łabędziem i Mrówką (1000 m). Tutaj na starcie stanęło 150 osób.

Bieg Sitarski cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem w tym roku ustalony był limit uczestników na 180 osób. Zapisanych zostało kilka osób więcej. Seniorem biegu był Edward Król, seniorką Urszula Czopor-Hasiak.

Na koniec odbyła się uroczysta dekoracja i rozdanie nagród. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale zaś najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach puchary w kształcie sita oraz atrakcyjne nagrody. Tradycyjnie odbyło się też losowanie nagród.

Organizatorem biegu był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju, LKS Znicz Biłgoraj i Inicjatywa Biłgoraj Biega.