Artur Kern 7. W Biegu Lwa

W niedużej miejscowości w Tarnowie Podgórnym woj. wielkopolskie odbyła się szósta edycja Biegu Lwa. Sportowo priorytetem był bieg półmaratoński, w którym zwycięstwo odnieśli Etiopczyk Mengistu Zelalem i Polka – Izabela Trzaskalska. Jako siódmy open a drugi z Polaków linię mety do dzisiaj aktualny halowy rekordzista Polski na 5000 m Artur Kern z Unii Hrubieszów. Ciekawe, czy Hrubieszów potrafi coś takiego zorganizować?

Reklamy

 

W rywalizacji mężczyzn drugie i trzecie miejsce zajęli zawodnicy z Kenii – kolejno Bernard Matheka (1:06:01) i Abel Kibet Rop (1:06:21). Pierwszym Polakiem na mecie był Marek Kowalski (szósty w klasyfikacji OPEN, czas 1:09:47). Za jego plecami linię mety minął drugi Polak – Artur Kern (1:12:30) – trzeci w kat. M30. Trzecią lokatę wśród Polaków zajął Dawid Dworak (1:15:01).

Drugie miejsce wśród kobiet zajęła Kenijka Betty Chepleting (1:15:01), a trzecie jej rodaczka – Christine Moraa Oigo (1:15:43). Czwartą lokatę wśród kobiet i drugą wśród Polek wywalczyła rekordzistka trasy – Dominika Nowakowska (czas 1:17:26). Trzecią Polką na mecie była Izabela Parszczyńska (1:21:04).

Linię mety minęło 1239 osób, a oprócz tego odbyła się… Pogoń za Lwem na dystansie ćwierćmaratonu (10,5 km). Wśród zawodników spore grono stanowili debiutanci, ale warto podkreślić wyniki najszybszych. Zwycięstwo odnieśli Bartosz Majorczyk (36:00) i Karolina Chabros (42:44

Na trasie półmaratonu rywalizowali nie tylko zawodnicy startujący indywidualnie, ale również Sztafety Szkolne z Gminy Tarnowo Podgórne i reprezentanci firm, którzy w sześcioosobowych zespołach pokonali dystans 21,097 km.

Zanim na trasę ruszyli półmaratończycy i uczestnicy ćwierćmaratonu na stadionie Tarnovii odbyły się zawody dla dzieci i młodzieży oraz rywalizacja rodzin. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że to właśnie te dwie konkurencje wzbudziły najwięcej emocji i wzruszeń! Każdy uczestnik otrzymał na mecie pamiątkowy medal, a także poczęstunek. W starszych kategoriach wiekowych dzieci i w Sztafecie Pokoleń wyłoniono zwycięzców. W tych zawodach uczestniczyło blisko 800 dzieci i kilkudziesięciu dorosłych.

Z atrakcji pozabiegowych warto wymienić koncert zespołu Foliba oraz zawody drwali LION’S TROPHY. Była to okazja do spędzenia aktywnego, rodzinnego dnia. Tuż przy bieżni, na której znajdowała się meta wszystkich biegów, zorganizowano ponad 40 stref, a w nich aktywności sportowe, artystyczne, strefy chillout – dla dzieci i dorosłych. Całość uzupełniły zawody drwali pod nazwą LION’S TROPHY, tor offroad i Zlot Food Tracków ze smakami z różnych zakątków świata z atrakcjami dla całych rodzin. 


***


Uwaga! Blisko…


27.05.2017 Lublin

Czechowska Piątka


28.05.2017 Chełm

4.Maestrocafe Półmaraton Chełmski

5tka z Espresso Italiano


28.05.2017 Annopol k. Puław – 10 km

III Festiwal Biegowy – Z Biegiem Wisły


3.06.2017 Lublin

5. PKO Półmaraton SolidarnościOpracował – mak

Foto – facebook