Artur Kern, Artur Jabłoński i Marek Wilgos na biegowym podium

Artur Kern wygrał w ramach treningu bieg na 10 km w Lipinkach k. Gorlic pokonując na finiszu reprezentanta Polski Radka Kłeczka, natomiast Marek Wilgos świetnie spisał się w III Półmaratonie Roztoczańskim poprawiając rekord życiowy zajął trzecie miejsce na mecie i na podium. Artur Jabłoński zwyciężył w GR Mińska Mazowieckiego.

Bieg po Roztoczu – III Półmaraton (21.097,5 km)

Rywalizowały 43 osoby, w tym 7 pań i 36 mężczyzn

Organizatorem biegu był Wójt Gminy Lubycza Królewska – Tomasz Leszczyński oraz Centrum Promocji Kultury i Turystyki w Lubyczy Królewskiej. Trasa biegu, na dystansie 21 097,5m, została wytyczona w Siedliskach, ze startem przed miejscowością Siedliska i  metą przy Muzeum Skamieniałych Drzew. Trasę oznakowano i zabezpieczono tak, aby każdy mógł bezpiecznie dotrzeć do mety. Na mecie każdy uczestnik biegu otrzymał medal, zaś zwycięzcy w kategorii generalnej kobiet (miejsca I-III) i mężczyzn (miejsca I-III) otrzymali puchary. Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękujemy za udział w zawodach i zapraszamy na kolejne edycje „Biegu po Roztoczu”.

mak: Jak było?

Marek Wilgos: – W sobotę 17-stego startowałem w Półmaratonie Roztoczańskim, od początku biegu biegłem z zawodnikami z Ukrainy. Po pierwszym km już do końca biegłem sam. Trasa biegu przebiegała drogami wewnętrznymi po asfalcie przez las, kilka bardzo sporych i długich podbiegów i zbiegów, na 13km nawrót, a na 17km ostatni, ale najcięższy podbieg i do mety. Pogoda deszczowa nie przeszkadzała w biegu. Bardzo przyjemnie się biegło, (b. czesto biegam leśnymi drogami na treningach).Następny start planuję II Dychę 22 XI w Lublinie.

Radosław Kłeczek na faceeboku:

…Bieg wygrał Artur Kern, z którym większość kilometrów pokonałem ramię w ramię. Trasa biegu była pofałdowana i nieco dłuższa niż planowane 10km. Organizacyjnie impreza stała na bardzo wysokim poziomie.

Artur Kern już na drugi dzień na facebooku:

Takie treningi jak dziś sprawiają, że czuję, że żyję, 27 km po górkach w żwawym tempie na sporym luzie (mak – 3:39/1km i 125 wzniesień, stracił 680 kalorii)). Wydolność jest, szybkość jest i teraz trzeba to wszystko przełożyć na dobry pace za tydzień!

***

Artur Jabłoński…

17 X 2015 r. Zwycięzcami w klasyfikacji końcowej 2 Jesiennego Grand Prix Mińska Mazowieckiego w Biegach Przełajowych w kategorii open kobiety została Magdalena Pawlak(Biegacz Cegłów), drugie miejsce przypadło Karolinie Lewandowskiej a trzecie miejsce reprezentantce MKB Dreptak Kasi Truszczyńskiej. Wśród panów od początku do końca prowadził Artur Jabłoński (Dream Run) i to jemu przypadło najwyższe miejsce na podium. Za nim uplasowali się Zbigniew Lamparski i Łukasz Lemanowicz. Obaj to wychowankowie MKB Dreptak. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody ufundowane przez sponsorów