19 marca 2024

Artur Kern i hrubieszowscy notariusze udanie startowali w biegowym City Trail w Lublinie

Zawody odbyły się 19 lipca 2021 r., w Lublinie. Wielokrotny zwycięzca całego cyklu tego typu biegów Artur Kern z Hrubieszowa zajął piątą pozycję, ale stanął na najwyższym podium w kategorii wiekowej M40. W biegu dzieci rywalizowała Ola Kern. Stanisław Mielniczuk – ojciec i jego syn Tomasz, jak zwykle zaprezentowali dobry poziom wytrenowania.

Zwycięzcą głównego biegu przełajowego liczącego 5 km został debiutujący na trasie CITY TRAIL Andrii Starzhynsky z Końskowoli, z czasem 16:14 min (1. w kat. M30). Drugie miejsce wywalczył Kamil Leśniak  z Torunia (17:23), (1. w kat. M20). Trzeci był Artur Jendrych ze Świdnika(17:38).

4. Krystian Kuna z Motycza (17:44)

5. Artur Kern z Hrubieszowa (17:49) – 1. w kat. M40

6. Adam Grudziński z Lublina (18:04)

95. Tomasz Artur Mielniczuk z Hrubieszowa (25:01) – 40. w kat. M30

131. Stanisław Mielniczuk z Hrubieszowa (28:11) – 8. w kat. M60

­

Wśród kobiet zwyciężyła Dominika Łukasiewicz z Ostrowca Świętokrzyskiego (wynik 19:28). Drugą lokatę wywalczyła Magdalena Sekuła z Franciszkowa (20:37),  a trzecie miejsce zajęła Magdalena Zych z Lublina (21:03).

Bieg główny ukończyło 238 zawodników

Nad Zalewem Zemborzyckim biegali nie tylko dorośli. Impreza rozpoczęła się od zawodów dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Najmłodsi uczestnicy mieli do pokonania 300 m. Nieco starsi – 600 m. Młodzież biegała na dystansie 1 km oraz 2 km. Frekwencja dopisała – w zawodach wzięło udział ponad 80 młodych sportowców, co jest jednym z najlepszych wyników w lubelskim cyklu CITY TRAIL Junior.

W biegu dzieci 5 miejsce wśród dziewcząt zajęła Aleksandra Kern z Przedszkola nr 2 w Hrubieszowie