Artur Kern pierwszy i czwarty w rywalizacji przełajowej w ramach City Trail

W sobotę 11.12.2021 r. nad lubelskim Zalewem Zemborzyckim pojawiło się ponad 300 uczestników – 263 dorosłych oraz 51 dzieci. Zwycięzcą biegu głównego na dystansie 5 km został Damian Świerdzewski a Artur Kern z Hrubieszowa był czwarty open i pierwszy w kategorii wiekowej M40. Niestety, więcej z Hrubieszowa czy powiatu nikt nie startował.

Wynik Damiana Świerdzewskiego z Dzbenina to 16:35 (a rekord lubelskiej trasy należy do Artura Kerna – 16:28). Drugą lokatę, z czasem 16:56, wywalczył Przemysław Szymanowski ze Starachowic. Trzecie miejsce zajął Rafał Gontarczyk z Ostrowca Św., który metę minął w czasie 17:29. Czwarte miejsce open a 1. w M40 wywalczył Artur Kern z Hrubieszowa.

Zwyciężczynią wśród kobiet została – po raz drugi w edycji – Dominika Łukasiewicz z Ostrowca Św. (19:42). Jako druga zawody ukończyła Magdalena Sekuła z Franciszkowa (19:48), a trzecie miejsce zajęła Beata Klimek z AZS AWF Biała Podlaska (19:51).

Kolejne zawody z cyklu CITY TRAIL Lublin są zaplanowane na 8 stycznia.