19 kwietnia 2024

Artur Kern wygrał w Garwolinie!

Dzień po Ulicznych Mistrzostwach Polski na 5 km, w których Artur Kern zajął 5 miejsce, czyli 15.06.2014 r. przy sprzyjającej pogodzie po imponującym finiszu wygrał mocno obstawiony bieg szczególnie przez zawodników z za wschodniej granicy na dystansie 10 km w Garwolinie. Bieg odbywał się pod szczytnym hasłem – Kontra Przemocy!

Kobiety

1. Fiskovicz Lilla Mołdawia 35:11 (tempo 1 km – 3:31)

2. Ochal – Kalendarzowa Olga Czechy/Prefbet Łomża 35:21

3. Kotovska Olga Okraina 35:32

4. Jarocka Olga Ukraina 35:36

5. Jakubczak Aleksandra Agros Zamość 35:42

6. Szyszka Anna Pogoń Siedlce 37:54

Bieg główny ukończyło 588 osób a na czele Hrubieszowianin Artur Kern!!!

Pełne wyniki:

Bieg główny 10 km i Bieg Rodzinny 2 km

Ze strony „Biegnij w Garwolinie”

Mistrzowie wśród dziennikarzy, panna młoda i NIK

Po raz pierwszy w tym roku w ramach biegu zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Dziennikarzy. Zawodnicy tej grupy zawodowej pokazali, że potrafią biegać naprawdę szybko. Sylwester Dudek, który zwyciężył w tych zawodach, dobiegł do mety po 37 minutach i 55 sekundach. Katarzynie Żbikowskiej-Jusis, która była pierwsza wśród pań, a czwarta w klasyfikacji OPEN, zajęło to 41 minut i 41 sekund.

Po raz kolejny natomiast wyłoniliśmy Najszybszą Pannę Młodą. W tym roku zwyciężczynią w tej kategorii została Paulina Prugar, która, jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, zmieni stan cywilny już w najbliższą sobotę. Życzymy szczęścia na nowej drodze życia!

Statuetki NIK, czy „Najszybsi i Konsekwentni” trafiły do rąk Anny Szyszki i Robert Głowali. To oni brali udział we wszystkich edycjach biegu „AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie” i uzyskali łącznie najniższe czasy.

Tradycyjnie do rąk szczęśliwców trafiły także nagrody dodatkowe. Wyjazd na Berlin Marathon otrzymał Kamil Łuczyński i Emilia Wawer, a na wypoczynek do SPA pojadą: Małgorzata Buczkowska, Magdalena Wichowska i Patrycja Zawal.