Artur Kern znowu najszybszy

Atrur Kern, wychowanek Unii Hrubieszów najszybszy w biegach w USA.

Reklamy

W Huntsville, Alabama (Stany Zjednoczone) w ramach rywalizycji amerykańskich uniwersytetów z kilku stanów USA, został rozegrany bieg przełajowy w obsadzie międzynarodowej, na dystansie 8000 m.

Zdecydowanie w tym biegu zwyciężył aktualny zawodnik Unii Hrubieszów, studiujący w USA na uniwersytecie w Harding – Artur Kern, pokonując ten dystans w czasie 25 min. i 8 sekund. W pokonanym polu m.in. pozostawił Michaela Padillę z Francji, Kenijczyków Jamesa Cheruiyota i Juliusa Kosgei, anglika Stephena Hilla i innych.

Reklamy

Uniwersytet Artka okazał się zdecydowanie najlepszy drużynowo, wśród wszystkich startujących uczelni.

Warto nadmienić, że Artek Kern w sezonie 2006 legitymuje się najlepszym wynikiem w Polsce na dystansie 5000 m. Niestety miał pecha ponieważ jeszcze w czerwcu w USA „złapał” kontuzję i nie mógł w sezonie letnim już w kraju zmierzyć się z rywalami z kadry Polski i udowodnić że jest najlepszy. Ma nadzieję że w sezonie 2007 wszystko będzie ze zdrowiem w porządku i udowodni tegoroczne pierwszeństwo na liście.
Jest jeszcze jedno ale… – trzeba wytrzymać amerykański reżim startowy: przełaje, hala, sezon letni, a jest tych zawodów mnóstwo.
Wierzymy że mu się uda.

Opracował – mak