Audycja Sportowa Ole też pomaga!

Hrubieszów Młodzi dziennikarze, chcąc podsumować swój występ, zgodnie stwierdzili, że niesienie pomocy innym jest niezwykle budujące i może stać się inspiracją do ciekawych pomysłów. Zmotywowani sukcesem, jaki odniosła Audycja Sportowa Ole w przeciągu roku swojej działalności zapowiadają, że to nie ostatnia taka akcja, w jaką zechcieli się włączyć.

Reklamy

***

W niedzielę 29 listopada mieszkańcy Krasnobrodu czynnie włączyli się w ogólnopolską akcję Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Akcja ta została zainicjowana przez Polskie Radio Lublin i opiera się na zbiórce trwałej żywności, odzieży, środków czystości, słodyczy i zabawek dla potrzebujących rodzin.

W Krasnobrodzie cieszy się ona dużym zainteresowaniem i popularnością już od kilkunastu lat, jednak w tym roku po raz pierwszy do akcji włączyła się załoga Audycji Sportowej Ole.

Audycja Sportowa Ole, nadawana w każdy wtorek o 19:45 na falach Katolickiego Radia Zamość (90,1 fm) lub na stronie internetowej www.krz.pl, stawia sobie za cel krzewienie idei współzawodnictwa sportowego, jak również kształtowanie pozytywnych postaw wobec innych.

W tym roku załoga Audycji udowodniła, że młodzi ludzie dostrzegają potrzebę pomocy tym, którzy borykają się z trudną sytuacją materialną przygotowując ponad 60-minutowy program będący częścią Koncertu towarzyszącego zbiórce darów w ramach akcji PDPZ. Koncert ten odbył się w sali widowiskowej Krasnobrodzkiego Domu Kultury.

Program przygotowany przez młodych zaangażowanych w prowadzenie Audycji rozpoczął się sztuką zatytułowaną: „Z Ole po sportowym padole.” Scenariusz przedstawienia napisał Tomasz Pakuła – pomysłodawca i redaktor naczelny Audycji Sportowej Ole, student wychowania fizycznego Wyższej Szkoły Edukacja w Sporcie w Warszawie. Prowadzący Audycji pisząc scenariusz „sztuki niby radiowej” miał na celu przybliżenie widzom tematów związanych ze sportem, jakie często podejmują młodzi dziennikarze Audycji, a także zachętę do słuchania Audycji skierowaną do przybyłych na spektakl, szczególnie do tych, którzy do tej pory nie wiedzieli o jej istnieniu.

Młodzi miłośnicy sportu, a wśród nich: Tomasz Pakuła, Kuba Misztal, Kamila Szarafin, Kamil Lichota, Patryk Ożga oraz Igor Lewandowski w zabawny sposób przedstawiali kolejne scenki stanowiące ilustracje do tematów omawianych w imitowanym studio radiowym na scenie KDK.

Występ urozmaicony został o odpowiedni podkład muzyczny, za który odpowiedzialny był Krzysztof Kiciński.

Publiczność, szczególnie ta młodsza, żywo reagowała na treści przedstawiane w sztuce, wyraźnie czerpiąc z niej radość i zadowolenie. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się występy gości zaproszonych przez załogę Audycji.

Najpierw była to grupa Freestyle Football w składzie: Paweł Wierzchowski i Michał Rycaj. Duet ten zaprezentował sztukę wykonywania trików piłką nogami, ale również innymi częściami ciała, zdobywając przy tym ogromną sympatię widzów.

Kolejną miłą niespodzianką stał się dla obecnych w KDK Igor Lewandowski – 18-letni iluzjonista z Zamościa, który oczarował widzów niezwykłymi trikami i pozostawił bezradnymi sceptyków, którzy do końca nie potrafili uwierzyć, że butelka Pepsi może po chwili przemienić się w… puszkę Pepsi. Niemożliwe? Z odrobiną magii wszystko staje się możliwe… 😉

Speakerzy Audycji w ten szczególny listopadowy wieczór przeprowadzili także aukcję ufundowanych przez Audycję upominków. Były to: Ballb (łamigłówka logiczna w kształcie piłki) oraz publikacja „Jem zdrowo i strzelam gole!” – książka o gotowaniu, smacznej kuchni i piłce nożnej.

Całość występu przygotowanego przez załogę Audycji została uwieczniona na zdjęciach, których autorem jest pan Dariusz Buczek. Są one dostępne na oficjalnej stronie Audycji:
www.audycjasportowaole.futbolowo.pl »

Młodzi dziennikarze, chcąc podsumować swój występ, zgodnie stwierdzili, że niesienie pomocy innym jest niezwykle budujące i może stać się inspiracją do ciekawych pomysłów. Zmotywowani sukcesem, jaki odniosła Audycja Sportowa Ole w przeciągu roku swojej działalności zapowiadają, że to nie ostatnia taka akcja, w jaką zechcieli się włączyć.

Anna Parnicka

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2009