AZS Politechnika Lubelska debiutuje w I lidze mężczyzn unihokeja – ZDJĘCIA

W Lublinie rodzi się popularność na unihokej. AZS Politechnika Lubelska powalczy w weekend o pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach I ligi mężczyzn.

Reklamy

Lublin stał się centralą województwa lubelskiego, w której ewoluuje unihokej. Klub AZS Politechnika Lubelska od sezonu 2021/2022 przystąpił do rozgrywek I ligi mężczyzn. To na Politechnice Lubelskiej ponad półtora roku temu postawiono na rozwój tej dyscypliny. Mimo przeciwności – pandemii koronawirusa covid-19 – nie zniechęcono się. Grupa pasjonatów sportu z Lublina, dzięki wsparciu kolegów z Hrubieszowa, przywróciła na mapę Polski unihokejna Lubelszczyznę.

– Coraz częściej w szkołach gra się w unihokeja. Od dwóch lat do kalendarza Akademickich Mistrzostw Polski został włączony unihokej. Dlatego zostaliśmy inicjatorami w naszym regionie, stawiając na rozwój unihokeja i startując w rozgrywkach I ligi mężczyzn. To ma być zapalnik dla młodzieży w Lublinie i okolicach – mówi Jakub Kańkowski, Prezes Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Lubelskiej.

Reklamy

Inauguracja sezonu nie należała do najłatwiejszych. AZS Politechnika Lubelska pojechała na daleki wyjazd do Torunia, gdzie zmierzyła się z kandydatem do awansu – TLU Kala Izolacje Toruń. Choć w pierwszym spotkaniu sezonu goście ulegli aż 4:17, to warto zaznaczyć, że nie wystąpili tam kluczowi zawodnicy Politechniki. Najmocniejszy skład jest szykowany na pierwszy domowy mecz z UKS Błyskawica Niechanowo.

– Jako zespół i klub, ciągle uczymy się, to są nasze pierwsze doświadczenia na tym poziomie i w tej nowej dla nas dyscyplinie. Czeka nas jeszcze dużo pracy, ale tak, jak zwycięstwa budują, tak i porażki mobilizują. Wrócimy silniejsi – zapowiada Wojciech Stańko, grający wiceprezes Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Lubelskiej.

Skład drużyny tworzą m.in. zawodnicy występujący w przeszłości w klubie LUKS Grześ Hrubieszów. Grającym pierwszym trenerem jest Cezary Pietraszek. Drugi trenerem jest również aktywny zawodnik – Michał Jagiełło.

– Skład porównując do pozostałych zespołów w lidze mamy dość szeroki. Niestety, ze względu na sprawy osobiste lub większe, czy mniejsze dolegliwości fizyczne już wiemy, że na paru meczach skład będzie okrojony – opowiadał przed pierwszym meczem Cezary Pietraszek.

– Jest to nasz pierwszy sezon w barwach AZS-u, więc głównym celem jest dobra gra i pokazanie się z jak najlepszej strony. Jeśli będziemy realizować nasze założenia przedmeczowe, to wynik sportowy też przyjdzie – deklaruje Michał Jagiełło.

Pierwsze spotkanie domowe klub AZS Politechnika Lubelska rozegra 19 września o godzinie 13:00 w hali Politechniki Lubelskiej (ul. Nadbystrzycka 36b). Wstęp na mecz z UKS Błyskawica Niechanowo jest bezpłatny.

­

(info i fot. AZS Politechnika Lubelska)


Zobacz też:

III Memoriał Andrzeja Greszety – Euro Bug 2021 – ZDJĘCIA

III Memoriał Andrzeja Greszety – Euro Bug 2021 – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie