24 kwietnia 2024

Bartłomiej Rawski zdobył kolejny medal na Mistrzostwach Polski

W dniach 14 – 17 maja w Krakowie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w strzelectwie sportowym. Bartłomiej Rawski, pochodzący z Dołhobyczowa zawodnik Dragona Chełm, zdobył zdobył srebrny medal w konkurencji karabinu dowolnego trzy postawy.

Akademickie Mistrzostwa Polski w strzelectwie sportowym rozegrane zostały w miniony weekend (14–17 maja) w Krakowie. Wzięło w nich udział ponad pięćdziesięcioro  zawodników i zawodniczek z blisko trzydziestu polskich uczelni.

Wśród nich był Bartłomiej Rawski, pochodzący z Dołhobyczowa zawodnik Dragona Chełm, student Uniwersytetu Marii Curie–Skłodowskiej w Lublinie. Wicemistrz Polski w konkurencji karabinu dowolnego i tegoroczny finalista konkurencji karabinu pneumatycznego na I Rundzie Pucharu Polski.

Rawski, rywalizując w konkurencji karabinu dowolnego trzy postawy z kadrą narodową, stanął na wysokości zadania i zdobył srebrny medal w tej konkurencji. Nie obyło się bez stresu – podczas strzelania postawy stojąc, zaciął się na jego stanowisku automat do przewijania tarcz. „Ciężko było się wbić w rytm i dlatego wpadło parę ósemek, ale pod koniec wszystko wróciło do normy” – skomentował po konkurencji.