Bieg Barbórkowy

Pokonując prawie cały czas przeciwny, zimny wiatr, na dystansie 12,5 km z Bogdanki do Łęcznej odbył się I Ogólnopolski Barbórkowy Bieg Solidarności.

Reklamy

Na trasie całkiem udanie zaprezentowali się również reprezentanci Hrubieszowa – Małgorzata Muzyczuk i Artur Jabłoński.

Start odbył obok cechowni Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A., metę ulokowano w Łęcznej koło Gimnazjum nr 2. W biegu nie mogli uczestniczyć obcokrajowcy, natomiast mogli wszyscy zdrowi i właściwie przygotowani do biegu Polacy i Polki, którzy mieli ukończone 16 lat. Tylko jedna z biegnących osób potrzebowała na trasie pomocy medycznej.

Organizatorem biegu była Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” z Bogdanki. Na trasie był punkt odżywczy, a za metą w stołówce bardzo smaczny posiłek z gorącą herbatką, pomimo, że nie było wpisowego. Każdy z zawodników kończących bieg otrzymał od razu za metą medal. Następnie było podium, puchary, dyplomy i nagrody, w klasyfikacji ogólnej oraz w grupach wiekowych. Dodatkowo rozlosowano również nagrody wśród pozostałych uczestników biegu.

Organizatorzy zaprosili wszystkich do następnego biegu, za rok.

Częściowe wyniki biegu

Kobiety:
1. Justyna Bąk Namysłów (była rekordzistka Świata w biegu na dystansie 3000 m. z przeszkodami oraz dwukrotna medalistka Przełajowych Mistrzostw Europy)
2. Małgorzata Żółkiewska UREN Łaszczów
3. Danuta Zatorska Krosno
4. Małgorzata Muzyczuk nauczyciel z ZS nr 4 Hrubieszów – dodatkowo p. Małgosia pokonała rywalki w kategorii 26 lat i starsze, w sumie bieg ukończyło 7 kobiet.

Mężczyźni:
1. Dariusz Kuzdra Agros Zamość
2. Tomasz Buczak Agros Zamość
3. Artur Jabłoński Unia Hrubieszów, nauczyciel wf w LO Horodło i SP w Matczu oraz SP w Hrebennem
4. Mateusz Markiewicz Agros Zamość, były zawodnik Unii Hrubieszów
Bieg ukończyło 58 panów, a wśród nich najstarszy 68 – letni były górnik z Bogdanki Ireneusz Policht.

opracował – mak

Na zdjęciu – Medal Biegu Barbórkowego 2007.