Biegacze mają w czym wybierać

W sierpniu i wrześniu 2013 r. odbędzie się sporo biegów ulicznych w naszym województwie, być może ktoś z Hrubieszowa lub powiatu będzie w nich chciał uczestniczyć, dlatego poniżej, niektóre w tym temacie informacje. Ja polecam szczególnie Bieg Jezior na dystansie 4700 m w pierwszą niedzielę sierpnia, który pięciokrotnie wygrał Artur Kern i raz Maria Głowacz, oboje Unia Hrubieszów, a Małgorzata Muzyczuk 8 razy w kategorii powyżej 35 lat. Czy odbędzie się we wrześniu w Hrubieszowie „Bieg Szlakiem Gotów”, czy reaktywowany zostanie bieg „Unii Horodelskiej”, jak na razie informacji brak, a już wiele na ten temat jest zapytań? Poniżej, wykaz najbliższych imprez biegowych i nieco z historii Biegu Jezior.

I Dycha do II Lubelskiego Maratonu

Termin prawdopodobny – niedziela 22.09.2013 r.

Dystans – 10 km

Uwaga!

Regulaminy zawodów na stronie Maratony Polskie, innych portali o bieganiu lub stron miast, gmin, danego biegu, itp.

REGULAMIN  XXIII BIEGU  „JEZIOR”

1. TERMIN I MIEJSCE

Bieg odbędzie się w niedzielę dnia 4 sierpnia 2013 r. na trasie :

1. juniorka, junior, seniorka, senior, old boy, old women dystans 4.700 m

start – Krasne Krzywe (obok baru Dragon) meta – Krasne j. Krasne Ośrodek RIVIERA (dawny Ośrodek Górniczy/- dystans 4.700 m po drodze powiatowej asfaltowej /nr 1574/ dobieg do mety nawierzchnia trawiasta.

2młodziczka , młodzik  – 2500 m

start – Krasne  przy szkole podstawowej ,meta – Krasne j. Krasne Ośrodek RIVIERA (dawny Ośrodek Górniczy/- dystans 2500 m po drodze powiatowej asfaltowej /nr 1574/ dobieg do mety nawierzchnia trawiasta.

Zawodnicy startują ze startu wspólnego , biegną całą szerokością jezdni na czas trwania biegu ruch pojazdów będzie wstrzymany ,

ZBIÓRKA ZAWODNIKÓW I PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ DNIA 4 SIERPNIA 2013 R.

OD GODZ. 9.00 DO GODZ. 11.30 /jun.,sen.,old./ OD GODZ. 9.00 DO GODZ. 11.00 /młodzicy– KRASNE KRZYWE  obok „Baru Dragon”

2. CELE

Upowszechnienie kultury fizycznej i czynnego wypoczynku.

Popularyzację terenów rekreacyjnych gm. Uścimów.

Promocja turystyki w powiecie lubartowskim, województwie lubelskim.

3. ORGANIZATORZY

Gmina Uścimów

4.  WSPÓŁORGANIZATORZY

Rada Wojewódzka LZS w Lublinie

Sponsorzy

5. KLASYFIKACJA

– Zwycięzcą XXIII Biegu „Jezior”  wśród kobiet zostanie zawodniczka, która pierwsza minie linię mety.

– Zwycięzcą XXIII Biegu „Jezior”  wśród mężczyzn  zostanie zawodnik, który pierwszy minie linię mety.

Bieg przeprowadzony zostanie w następujących kategoriach wiekowych :

1.  Kat .MŁODZICY

dziewczęta i chłopcy /10 – 14 lat( rocznik 1999 – 2003 )/ wymagana pisemna zgoda rodziców

2. Kat. nastolatków

dziewczęta i chłopcy / 15 – 19 lat ( rocznik 1998 – 1994 ) /wymagana pisemna zgoda

rodziców

3. „SENIORKI „ kobiety   20 – 35 lat      ( 1993 – 1978 )

4. „ SENIORZY” mężczyźni   20 –  40 lat  (1993 – 1973 )

5. „  OLD Woman „ kobiety  / powyżej 35  rocznik 1977 i starsze

6. „ OLD BOY „ mężczyźni / powyżej 40 rocznik 1972 i starsi

W każdej z wyżej wymienionych kategorii wiekowych trzech pierwszych zawodników na mecie zostanie uhonorowanych nagrodami regulaminowymi.

7. UCZESTNICTWO

UWAGA ! – WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW BIEGU OBOWIĄZUJE ZAŚWIADCZENIE LEKARSKIE POZWALAJĄCE NA UCZESTNICTWO W BIEGU

– przy zgłoszeniu obowiązuje okazanie dokumentu potwierdzającego datę urodzenia,

– w kategoriach wiekowych  „młodzicy”,   obowiązuje  pisemna zgoda  rodzica na start.

Uwaga . organizatorzy przewidują zorganizowanie tzw. „Biegu Skrzatów” dla 6 – 9 latków

8. NAGRODY

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród godz. 14.30.

nagrody regulaminowe:

a/ dla zawodników, którzy zajmą miejsce I-III w swoich kategoriach otrzymają nagrody rzeczowe.

b/ dla zawodników, którzy zajmą I miejsce w swoich kategoriach wiekowych  Puchary Woj. Zrzeszenia LZS w Lublinie.

ZA  MINIĘCIE METY NA I MIEJSCU ZAWODNIK I ZAWODNICZKA OTRZYMAJĄ

PUCHARY WZ LZS W LUBLINIE I NAGRODĘ ORGANIZATORA BIEGU.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymają pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w Biegu Jezior.

Spośród wszystkich uczestników biegu którzy ukończyli bieg zostaną rozlosowane nagrody

pozaregulaminowe.

9. UWAGI KOŃCOWE

Funkcje Dyrektora Biegu sprawuje Wójt Gminy Uścimów – Jacek Koziński

Sprawy sporne rozstrzygać będzie  Dyrektor Biegu oraz Sędzia Główny biegu.

Za wypadki oraz rzeczy zaginione podczas biegu organizator nie ponosi odpowiedzialności,

Organizator zapewnia opiekę lekarską podczas biegu.

W przypadku pozyskania sponsorów  wśród uczestników biegu, którzy go ukończyli, nagrody będą losowane.

ORGANIZATOR  XXIII  BIEGU „JEZIOR” – Gmina  Uścimów

Tak było w Biegu Jezior w ostatnich 5 latach

2012 rok

5.08. po raz 22 odbył się Bieg Jezior Łukcze – Krasne na dystansie 4700 m, w którym Artur Kern i Paweł Szostak powtórzyli sukces z ubiegłego roku, kończąc rywalizację na dwóch pierwszych miejscach. Artur Kern bieg wygrał piąty raz z rzędu! Piotr Kitliński był 18. W młodziczkach Wiktoria Ciesielczuk była 3., tak jak Michał Kitliński w młodzikach.

2011 rok

7.08. start tradycyjnie w samo południe i przy wielkim upale odbył się w miejscowości Krasne Krzywe nad jeziorem Łukcze, natomiast meta usytuowana była nad jeziorem Krasne (Pojezierze Łęczyńsko – Włodawskie). Wśród 397 zawodników i przy licznych kibicach po 3800 m najlepszymi okazali się Artur Kern i Paweł Szostak obaj z Unii Hrubieszów. Albin Zacharczuk Unia Hrubieszów ogólnie był szósty, ale w kategorii junior pierwszy. Było to już czwarte z rzędu zwycięstwo hrubieszowianina Artura Kerna w tej imprezie. Wiktoria Ciesielczuk była 2 a 4 Oliwia Ciesielczuk obie w młodziczkach. Magdalena Mielniczuk 3 w juniorkach. Michał Kitliński 6 (57 ogólnie) w młodzikach. 60. Marek Hubert Kitliński, 262. Marek Ambroży Kitliński. W Biegu Skrzatów Aleksandra Bąsiuk była 4 w wśród dziewcząt a Bartek Kitliński 5 wśród chłopców.

2010 rok

1.08. na dystansie 3,8 km odbył się 20 Bieg Jezior: Łukcze – Krasne, trzeci raz z rzędu ten prestiżowy bieg wygrał Artur Kern z Hrubieszowa, w swoich kategoriach zwyciężyli również: Majka Hojda, Paweł Szostak, Wiktoria Ciesielczuk i Michał Kitliński otrzymując w nagrodę świetnej marki rowery. 2 miejsce w juniorach zajął Albin Zacharczuk, 4 miejsce w kategorii pow. 35 lat zajęła Małgorzata Muzyczuk, ósmy ogólnie był Adrian Mielniczuk, biegali i inni z Hrubieszowa (w tym rodzina Wiktorii Ciesielczuk, łącznie z mamą), zajmując nieco dalsze miejsca, w tym niżej podpisany.

2009 rok

2.08. Tradycyjnie w pierwszą niedzielę sierpnia w Krasnem Krzywem na jedynej ulicy było ciasno, gwarno i emocjonalnie. Nad Jeziorem Krasne tak samo i kibice to widzieli, jak po pokonaniu 3,8 km Artur Kern – ogólnie, Majka Hojda – w grupie nastolatków i Wiktoria Ciesielczuk z Hrubieszowa – w grupie do lat 10-ciu na metę wpadali jako pierwsi. Oliwia Ciesielczuk była 5., w gr. pow. 35 lat Małgorzata Muzyczuk była też piąta. W biegu uczestniczyła rodzina Ciesielczuków oraz 2 Marków Kitlińskich. Pięcioletnia Sandra Bęsiuk, która pokonała pełną trasę została wybrana miss biegu i jeziora.

2008 rok

3.08. Artur Kern zawodnik MKS „Unia” Hr. pokonał wszystkich rywali podczas 18 Biegu Jezior Łukcze – Krasne, na dystansie 3800 m, na podium stawali również Majka Hojda (2 miejsce do 19 lat), Małgorzata Muzyczuk (3-cie powyżej 35 lat) i Michał Kitliński (1– wsze do 12 lat).

2007 rok

5.08., na trasie uliczno – piaszczystej, liczącej 3.800 m, od Jeziora Łukcze do Jeziora Krasne odbył się XVII Bieg Jezior. Bieg ukończyło 357 osób. W oldboykach (powyżej 35 lat) na 10 startów w tej kategorii wiekowej, ósmy raz wygrała nauczycielka Zespołu Szkół nr 4 w Hrubieszowie i wychowanka Unii Hrubieszów p. Małgorzata Muzyczuk, pokonując m.in. młodszą od siebie, byłą wielokrotną reprezentantkę Polski w biegach długich Krystynę Chylińską (rek. żyć. w maratonie 2.33:46 godz.). Świetnie w grupie do lat 12 – tu spisał się 9 – letni Michał Kitliński, który uplasował się na 3 miejscu

Opracował – Marek A. Kitliński (mak)

Na zdjęciu – Ekipa hrubieszowsko – lubelska przed startem w Biegu Jezior w 2010 r.