Biegacze na podium w Chodlu i w Kraśniku

Dnia 22.05.2011 r. w Chodlu odbyły się 18 Biegi Przełajowe „Nad Zalewem”, w biegu głównym zwyciężył Artur Kern przed Pawłem Szostakiem. Natomiast Wioska Dziecięca SOS w Kraśniku 11.06.2011 r. była organizatorem XVII „Bieg po Uśmiech”. Miejsce na podium wywalczyły trzy dziewczynki z Hrubieszowa.

i>Na zdjęciu – Artur Kern i Paweł Szostak na podium biegu w Chodlu.

Chodel

Z przykrością muszę stwierdzić, że do dnia pisania tej wiadomości z biegów w Chodlu nie ukazał się komunikat końcowy z tej rywalizacji na żadnej ze stron internetowych. Napisałem do Gminy Chodel prośbę o umieszczenie komunikatu, ale odpisano mi, że organizator zabrał wszystkie wyniki, jeżeli doniesie to opublikują je natychmiast. Do dzisiaj wyników brak. Za to opublikowano trochę zdjęć, z czego wiem, że bieg główny na 5 km wygrał nasz najlepszy biegacz w historii hrubieszowskiej LA Artur Kern, przed obecnie znakomicie prezentującym się na bieżni Pawłem Szostakiem. W kategorii wiekowej do lat 19. Albin Zacharczuk zajął 2 lokatę (w tej klasyfikacji pomija się osoby, które zajęły miejsca w pierwszej szóstce, dlatego brak Szostaka). Były również sukcesy w biegach młodzieżowych m.in. Mateusz Wojtowicz był trzeci.

Ze strony Wioski Dziecięcej SOS – o biegu

Celem sportowo – rekreacyjnej imprezy, rozgrywanej cyklicznie od 1994 roku, jest integracja społeczności kraśnickiej Wioski SOS ze środowiskiem, a także popularyzacja biegania jako najbardziej dostępnej formy ruchu. Na starcie stanęło 300 uczestników, z różnych grup
wiekowych, środowisk, szkół i miejscowości. Zawodom towarzyszyła atmosfera sportowego święta. Pierwszym i jednym z ważniejszych biegów był bieg integracyjny na starcie, którego stanęło aż 35 zawodników, z których 17 to były osoby niepełnosprawne. Wszyscy uczestnicy tego biegu otrzymali medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Podczas tej konkurencji na trasie zebrał się tłum kibiców, którzy gromkimi brawami dopingowali zawodników. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali przepiękne medale oraz nagrody rzeczowe. Nagrody otrzymali również zawodnicy i zawodniczki, którzy zajęli ostatnie miejsca w poszczególnych konkurencjach biegowych. Wszyscy startujący uczestniczyli w losowaniu cennych nagród
niespodzianek ufundowanych przez sponsorów. Głównym sponsorem imprezy byłą firma Dr. Oetker w ramach programu „Wspieramy Rodziny SOS”.

Podobnie, jak podczas poprzednich edycji, na wszystkich biegaczy czekał poczęstunek i specjalne dyplomy uczestnictwa. Nie zabrakło okolicznościowych koszulek, z logotypem zawodów. W tym roku oprócz konkurencji biegowych nie zabrakło dodatkowych atrakcji, które cieszyły się dużą popularnością. Impreza rozpoczęła się od możliwości przejażdżki na pięknych jednośladach grupy MOTOKRAŚNIK. Młodsi uczestnicy oraz kibice chętnie brali
udział w grach, zabawach oraz konkursach organizowanych przez wolontariuszy kraśnickich szkół – można było min. pochodzić na szczudłach, pojeździć na jednokołowym rowerku, pospacerować na linie rozwieszonej między drzewami, pomalować twarz, zagrać w piłkarzyki, poskakać na trampolinie. Młodsze dzieci miały do dyspozycji zjeżdżalnię dmuchaną. Kolejną atrakcją było pokaz straży pożarnej, oprócz tradycyjnej możliwości obejrzenia sprzętu, strażacy zafundowali wszystkim „mały” prysznic. Ostatnim elementem atrakcji dodatkowych były pokazy sztuk walki.