Biegacze w Leszkowicach

W Leszkowicach k/ Lubartowa odbyły się XIII Przełajowe Biegi Pierwiosnka wchodzące w skład współzawodnictwa XVI Grand Prix Polski Środkowo – Wschodniej. Z hrubieszowskiej Unii najlepiej spisali się: Maja Hojda, Adrian Mielniczuk i Łukasz Krakowiak.

Reklamy

Biegi były rozgrywane na różnych dystansach i w różnych kategoriach wiekowych. Najważniejszy jest zawsze bieg główny, tym razem w kategorii mężczyzn rozgrywany był na dystansie 5 km. Zadebiutował w nim nasz najlepszy śrdniodystansowiec Łukasz Krakowiak zajmując 5 pozycję, pokonując m.in. wychowanka Unii, obecnie reprezentującego Agros Zamość Mateusza Markiewicza. Bieg wygrał Dawid Nowogrodzki z Agrosu Zamość, przed Konradem Kosowskim Nefryt Lubartów, Tomaszem Buczakiem z Agrosu Zamość i słynnym, ale już 46 – cio letnim Stanisławem Marcem z Agro Natura Nałęczów. Drugie miejsce w kategorii 20 – 29 lat zajął Łukasz Lipski (w tym przypadku nie bierze się pod uwagę zawodników, którzy byli w pierwszej szóstce).

W biegach młodzieżowych, w różnych kategoriach wiekowych i różnych odcinkach, najlepsze miejsca zajęli: 3. Hojda Maja i Adrian Mielniczuk, 7. Wiktoria Pawlos, 8. Wiktoria Ciesielczuk, 9. Beata Koszałka.

A ja wszystkim z Hrubieszowa i powiatu przypominam, że podobne biegi, ale po ulicy, odbędą się 27 kwietnia w Werbkowicach, natomiast 25 maja w Hrubieszowie. Organizatorzy liczą na masowy udział dzieci i młodzieży, oraz odważnych w biegach głównych.

Czas zacząć biegać, a nie później marudzić „wariata trzeba, tak daleko” – lekarze zalecają „przed zawałem uciekaj na nogach”. Zachęcam.

Opracował – mak

Na zdjęciu – Łukasz Krakowiak zadebiutował jak dla niego na dość długim dystansie i poszło Mu całkiem dobrze.