Biegi Orlen Warsaw – Nasi też tam Byli!

W dniu 13.04.2014 r. odbył się Orlen Warsaw Maraton i inne biegi, wśród rekor5dowych w Polsce 31.688 uczestników, nie zabrakło osób z Ziemi Hrubieszowskiej. Całkiem dobrze dystans maratoński pokonał Mariusz Kujawski z Hrubieszowa, a za wzór można wziąć rodzinę Klajdów z Mircza, z chrześniakiem p. Waldka Michałem Skórką. W najbliższą niedzielę biegowe święto w Werbkowicach!

Reklamy


Orlen Warsaw Maraton – czołówka

 

Kobiety

1. Bizuayehu chile Etiopia 2.30:30

2. Iwona Lewandowska Polska 2.32:42

3. Maryna Damatsevich Białoruś 2.33:56

4. Katarzyna Kowalska Polska 2.34:57

5. Tafa Askale Etiopia 2.39:09

6. Krystyna Kuta Polska 2.51:07

 

Mężczyźni

1. Tola Tadesse Etiopia 2.06:55 (najlepszy wynik w maratonie na polskiej ziemi)

2. Matebo levy Omari Kenia 2.08:09

3. Henryk Szost Polska 2.08:44 (Uzyskał tytuł Mistrza Polsk iw maratonie)

4. Evans Cheruiyot Kenia 2.09:05

5. Bacha Megeyso Etiopia 2.09:35

6. Momo Edzio Telo Etiopia 2.09:52

7. Kipkemiei Mutaki Kenia 2.10:33

8. John Komen Kenia 2.12:22

9. Dmytro Baranovskiy 2.12:40

10. Cheshari Jacob Kenia 2.13:20

11. Bunta Kuroki Japonia 2.14:27

12. Emil Dąbrowski Polska 2.14:39

763. Kujawski Mariusz 85 Hrubieszów 3.22:26 M-20 (154)

4552. Waldemar Klajda – nauczyciel wf Samorządowy Zespół Szkół w Mirczu

Maraton

5 km

00:30:53

06:10

3205

3004

398

10 km

01:02:09

06:12

4300

3974

404

15 km

01:33:46

06:15

4589

4237

410

20 km

02:05:56

06:17

4651

4275

401

21.097 km

02:12:48

06:17

4781

4395

407

25 km

02:40:07

06:24

4944

4532

416

30 km

03:17:03

06:34

4986

4549

411

35 km

03:57:36

06:47

5086

4615

419

40 km

04:35:38

06:53

5012

4540

412

Meta

04:51:05

06:53

5034

4552

413

 

Kolejno w poziomie: czas netto, tempo biegu na 1km, miejsce open, miejsce wśród mężczyzn, miejsce w kategorii wiekowej M-50

Kolejno w pionie – międzyczasy, itp.

 

Elżbieta Klajda – ur. 1967

10 km

1:08:55   01:12:34    8159       2597             2597

 

Katarzyna Klajda – ur. 1992

10 km

1:09:13            01:12:51   8199         2620   2620

 

2719. Michał Skórka ur. 1987

Maraton 

5 km

00:25:19

05:03

1601

1537

364

10 km

00:50:15

05:01

1642

1577

375

15 km

01:15:32

05:02

1785

1715

388

20 km

01:42:06

05:06

1899

1820

414

21.097 km

01:48:04

05:07

1970

1888

433

25 km

02:10:23

05:12

2122

2035

470

30 km

02:41:06

05:22

2406

2287

534

35 km

03:13:29

05:31

2628

2484

554

40 km

03:47:41

05:41

2813

2634

597

Meta

04:00:56

05:42

2907

2719

598

 

Wśród uczestników ORLEN Warsaw Marathon nie zabrakło też gwiazd sportu i showbiznesu. Oprócz Adama Kszczota, dystans 10 km pokonał także aktor Tomasz Karolak z czasem 01:05:58 oraz Marcin Lewandowski (31:28). W maratonie debiutował natomiast Marcin Dorociński, aktor i ambasador marki Mercedes-Benz, który uzyskał czas 04:17:09. Z królewskim dystansem zmierzyła się także piosenkarka Katarzyna Kowalska (05:19:05) oraz raper Jacek „Mezo” Mejer (03:24:20).

Na błoniach Stadionu Narodowego w Miasteczku Biegaczy przez cały dzień trwał sportowy piknik z udziałem kibiców, którzy zagrzewali zawodników do walki na ostatnich metrach przed metą. Liczne atrakcje czekały również na tych, którzy odwiedzili Strefy Kibica zorganizowane we współpracy z dzielnicami Mokotów, Ursynów, Wilanów i Śródmieście. Przy ul. Pięknej i Myśliwieckiej na trasie maratonu, grały Muzyczne Sceny Radiowej Trójki. Na co drugim kilometrze zawodników swoją muzyką wspierały młode kapele, wyselekcjonowane  w projekcie ORLEN Marathon Jam Session.



Najlepsi w historii hrubieszowskiego powiatu:

 

Maraton

1. Kern Artur Unia    2.17:15, Poznań 2011

2. Cierech Bogusław  Unia 2.29:55,4, Dębno 1978

3. Kapusta Andrzej Unia 2.33:51, Dębno 1988

4. Szwiec Jan Unia   2.36:02,6, Dębno 1976

5. Okoń Krzysztof ZSR Turkowice 2.39:25, Dębno 1987

6. Węcławik Andrzej   Unia Hrubieszów 2.42:10, Wrocław 2004

15. Blacha Piotr Hrubieszów 3.17:56, Warszawa 2013

16. Jasiński  Piotr Dołhobyczów 3.20:25Warszawa  2011

17. Kujawski Mariusz Hrubieszów 3.22:24, Warszawa 2014

21. Guzina Piotr Mircze 3.26:52, Poznań 2013

22. Czyrka Piotr Hrubieszów 3.42:00, Dębno 2014

23. Skórka Michał Mircze 3.49:06, Warszawa 2013

24. Mołodkiewicz Zbigniew Hrubieszów 3.49:25, Warszawa 2012

25. Poznański Piotr Hrubieszów 3.54:32, Dębno 2014

itd.

 


Kobiety

BIEG NA 10 KM PO SZOSIE

 

1. 40:04 Klik Małgorzata ZSOdz. Hrubieszów 1998 r.

2. 40:49 Chrzanowska Grażyna ZSE Hrubieszów 1995

3. 41.28 Muzyczuk Małgorzata Unia Hrubieszów 1996

10. 58:23 Malinowska Marlena Hrubieszów 2013

11. 58:34 Bulisz Ewa Werbkowice 2014

12. 58:54 Greniuk Monika Hrubieszów 2013

13. 66:09 Łyko Elżbieta Hrubieszów 2013

14. 68:01 Klajda Katarzyna Mircze 2013

15. 68:55 Klajda Elżbieta Mircze 2014

 


Uwaga!

W związku z wielką ilością biegów ulicznych i wielu startujących oraz długo otwierających się stron komunikatów zwracam się z prośbą o informacje po ukończonym biegu, w celach statystyczno – historycznych. Dziękuję z góry – mak


Już w najbliższą niedzielę 27.04.2014 r. w Werbkowicach „Biegi Cukrownicze”,kto biega powinien tam być, albo z dziećmi!


PROGRAM MINUTOWY

10:15 Uroczyste otwarcie, Ceremoniał Olimpijski

10:30-800 m osób niepełnosprawnych

10:40-800 m dziewcząt rocznik 2003 i młodszych

10:50-800 m chłopców rocznik 2003 i młodszych

11:00-800 m dziewcząt rocznik 2002-2001

11:10-800 m kobiet i mężczyzn Nordic Walking

11:20-1200 m chłopców rocznik 2002-2001

11:30-1200 m dziewcząt rocznik 2000-1999

11:40-1200 m dziewcząt rocznik 1998-1997

11:50-1200 m kobiet pracowników cukrowni

12:00-1500 m dziewcząt rocznik 1996-1995

12:10-1500 m chłopców rocznik 2000-1999

12:20-1500 m chłopców rocznik 1998-1997

12:30-1500 m mężczyzn pracowników cukrowni i plantatorów

12:40-2000 m Samorządowców, Prezesów, Dyrektorów Firm, Nauczycieli, Służb Mundurowych

12:50-2000 m chłopców rocznik 1996-1995

13:00-8000 m Bieg Główny kobiet i mężczyzn

13:00-4000 m Bieg Główny osób niepełnosprawnych (rozgrywany równolegle z biegiem głównym na 8000 m)

13:30-100 m Bieg Przełajowy (rozgrywany w parku) dla Dzieci rocznik 2008 i młodszych

14:00-Dekoracja zwycięzców – amfiteatr

14:30-Część artystyczna – amfiteatr

15:00-Uroczyste zakończenie imprezy – amfiteatr

 

Serdecznie zapraszamy – Komitet Organizacyjny

 

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin



Opracował – Marek A. Kitliński (mak)

Na zdjęciu – Waldemar Klajda i Michał Skórka po półmaratonie warszawskim w 2013 roku.