Biegi przełajowe w Chodlu

HrubieszówChodel

Reklamy

W Chodlu koło Opola Lubelskiego rozegrano 11 Wiosenne Biegi Przełajowe, w których udanie uczestniczyli nauczyciel oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kopyłowie z gminy Horodło.

Bieg główny mężczyzn został rozegrany na piaszczystej trasie liczącej około 5000 m. tutaj doskonale spisał się nauczyciel wf z w/w szkoły p. Artur Jabłoński, który do mety wśród rywalizujących 58 panów dobiegł na 2 pozycji, ulegając tradycyjnemu rywalowi Dariuszowi Kuzdrze z Agrosu Zamość, za Jabłońskim dobiegli: Stanisław Marzec z Nałęczowa, Kamil Jastrzębski i Paweł Kiciak obaj z Kraśnika oraz Dariusz Listopad z Puław. Wśród walczących 15 kobiet na trasie 3000 m. wygrała Danuta Woszczek z Kozienic przed Moniką Bojarczuk z Radzynia Podlaskiego, Ewą Jacniak z Kraśnika oraz Małgorzatą Żółkiewską z Łaszczowa, niestety z Hrubieszowa dalej brakuje biegających pań.

Jak zwykle przy takich biegach organizatorzy przeprowadzają biegi dla dzieci i młodzieży. Awizowany wyjazd biegaczy z Unii Hrubieszów został odwołany, więc Artur Jabłoński ze wspomnianą Małgorzatą Żółkiewską zabrali do swojego smachodu trójkę dzieci ze Szkoły Podstawowej z Kopyłowa, której dyrektoruje p. Barbara Majewska. Zajęli oni następujące miejsca:

5. Dorota Bajerczak w rocznikach 1998/1999

6. Adrian Malinowski w roczniku 1996/1997

8. Patryk Hraciuk w roczniku 1996/97

Następny start przewidują w „Biegach Herbowych” 31 maja 2009 r. w Hrubieszowie.

***

O Kopyłowie ze stron internetowych

Kopyłów – wieś w Polsce położona w województwie lubelskim, w powiecie hrubieszowskim, w gminie Horodło. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa zamojskiego.

Do zwiedzania:

1.Zespół dworski – Dwór zbudowany ok. poł. XIX w. Na reliktach piwnic.Teren otaczający o cechach ogrodu krajobrazowego ,zakomponowany z wykorzystaniem naturalnych warunków terenowych.

2. Cmentarz prawosławny – Założony w II poł. XIX w. Występujące tu nagrobki kamienne świadczą o regionalnej tradycji sepulkralnej.

Opracował – mak

zobacz zdjęcia >>

Hrubieszow LubieHrubie 2009