BKS Pszczeliniec Roztocze Krasnobród mistrzem błotscoccera w Szczecinie!

Krasnobrodzka drużyna sięgnęła po kolejne trofeum. Tym razem przywiozła z odległego Szczecina puchar za zajęcie I miejsca w turnieju błotsoccera podczas trzeciej edycji Festiwalu Sportów Błotnych, który odbył się w dniach 21-23 września.

Reklamy

Drużyny zmierzyły się ze sobą m.in. w piłce nożnej w błocie (błotsoccer), brudnej wersja siatkówki (błotvolley), rugby (błotrugby), błotnej piłce ręcznej (błothandball) oraz lekkoatletyce ekstremalnej (błotatletyka). Krasnobrodzianie, grający w błotsoccera, zaskoczyli imponującym bilansem bramkowym: strzelili aż 40 goli, a stracili tylko 6.

Piłkarze wyruszyli do odległego o800 kmSzczecina już 20 września; podróż do miejsca docelowego zajęła im 15 godzin, więc to był najdalszy wyjazd w krótkiej historii klubu. Piątek spędzili na przygotowaniach do meczu oraz zwiedzaniu miasta.

W meczu otwarcia sobotnich zmagań krasnobrodzki team zagrał z KS Motocyklowe.pl Wyszka (wicemistrzowie ubiegłorocznej edycji) i pokonał wysoko przeciwników 7:0. Trzy bramki zdobył kapitan Tomasz Pakuła, jedną Michał Mękal, kolejne trzy dołożył grający gościnnie Dawid Trzeźwiński (mający za sobą występy w Pogoni II Szczecin i FC Schwedt 02). Ozdobą meczu był strzał Tomasza Pakuły, który strzelił gola z własnej połowy strzelając w „okienko” bramki rywali. Do Szczecina nie mógł pojechać z powodu obowiązków zawodowych Wojciech Kudełko, ale świetnie zastąpił go zmiennik – Marcin Sobociński; to też ze skutecznym obrońcą kolejne zwycięstwa były jeszcze wyższe. BKS Roztocze wygrał z AZS Warszawa 9:1 (3 gole Tomasza Pakuły i 6 Dawida Trzeźwińskiego) i pokazał mieszkańcom stolicy Polski, gdzie znajduje się stolica polskiej piłki błotnej. W ostatnim meczu fazy grupowej krasnobrodzianie wygrali z Politechniką Opolską 9:3 po dwóch golach zdobytych przez Michała Mękala, kolejnych dwóch Piotra Krzymowskiego (zawodnik mieszkający w Białymstoku), po trzy gole zdobyli Tomasz Pakuła i Dawid Trzeźwiński. Co ciekawe, w tym meczu bramki rywali strzegły dwie bramkarki.

W półfinale BKS-owi Roztocze przyszło zmierzyć się z miejscową drużyną Browarne Brzuszki Szczecin. Skutecznością popisał się Tomasz Pakuła zdobywając 8 goli, do tego jedną strzelił Piotr Krzymowski i cztery Dawid Trzeźwiński. Zespół gości wygrał 13:0 i awansował do finału, w którym zagrał z  KS Motocyklowe.pl Wyszka (pokonał w półfinale AZS niSzczec, obrońcę zeszłorocznego tytułu, 5:4). Do ostatniej minuty wydawało się, że zawodnicy z Roztocza kontrolują przebieg gry wygrywając 2:0, ale na 60 sekund przed końcem świetnie broniącego Jakuba Gielmudę pokonał rywal, który przejął piłkę po nieudanym dryblingu Tomasza Pakuły. Posiadając piłkę na pół minuty przed końcem podstawowego czasu gry na uderzenie zdecydował się Dawid Trzeźwiński, bramkarz rywali strzał obronił i piłkarze KS Wyszka zdążyli przeprowadzić wzorcową kontrę i wyrównali stan meczu (2:2). Zwycięzcę turnieju trzeba więc było wyłonić w rzutach karnych. Zawodnicy z Roztocza wygrali w nich 3:2 (strzelili Jakub Gielmuda, Tomasz Pakuła i Piotr Krzymowski).

O godz. 23 w szczecińskim klubie Pinokio drużyna BKS Pszczeliniec Roztocze Krasnobród odebrała nagrody, które wręczył Rafał Polak – organizator imprezy z ramienia AZS (Organizacja Środowiskowa w Szczecinie).

– Pokazaliśmy, że każda drużyna piłki błotnej musi się z nami liczyć i udowodniliśmy, że BKS stać nie tylko na zwycięstwa w naszym regionie. Udało się również promować kierowane przeze mnie stowarzyszenie, a zawodnicy mieli czas do aktywnego wypoczynku i integracji. Za rok wrócimy do Szczecina, ludzie stamtąd byli dla nas bardzo gościnni – powiedział zadowolony Tomasz Pakuła, prezes BKS Pszczeliniec Roztocze.

Warto odnotować, że w pakietach startowych festiwalu zawodnicy, poza pamiątkowymi koszulkami i identyfikatorami, otrzymali ulotki promującą piłkę błotną i serwis pasjonatów piłki błotnej www.pilkablotna.futbolowo.pl. Ponadto Jakub Gielmuda zagrał gościnnie w zawodach błotvolleya, a Tomasz Pakuła sędziował kilka meczów piłki błotnej. Trzech zawodników z Krasnobrodu miało wystąpić także w błotatletyce (na zasadzie czworoboju: biegu krótkodystansowego, pchnięcia kulą, skoku w dal oraz ślizgu na odległość), ale z powodu złych warunków atmosferycznych nie zdążyli w niej wystartować.

Materiały z pilkablotna.futbolowo.pl

 

WYNIKI:

BKS Pszczeliniec Roztocze: Jakub Gielmuda (bramkarz), Piotr Krzymowski, Michał Mękal, Marcin Sobociński, Tomasz Pakuła (kapitan), Dawid Trzeźwiński

 

Faza grupowa:

BKS Roztocze – KS Motocyklowe.pl Wyszka 7:0

(Tomasz Pakuła x3, Michał Mękal, Dawid Trzeźwiński x3)

 

BKS Roztocze – AZS Warszawa 9:1

(Tomasz Pakuła x3, Dawid Trzeźwiński x6)

 

BKS Roztocze – Politechnika Opolska 9:3

(Michał Mękal, Piotr Krzymowski x2, Tomasz Pakuła x3, Dawid Trzeźwiński x3)

 

Półfinał:

BKS Roztocze – Browarne Brzuszki Szczecin 13:0

(Tomasz Pakuła x8, Piotr Krzymowski, Dawid Trzeźwiński x4)

 

Finał:

BKS Roztocze – KS Motocyklowe.pl Wyszka 2:2 karne 3:2

(Dawid Trzeźwiński x2; karne: Jakub Gielmuda, Tomasz Pakuła i Piotr Krzymowski)