Błotny Klub Sportowy Roztocze Krasnobród – Sezon 2011 w pigułce

19 czerwca W Krakowie na „Estadio SWAMP Nou” rozegrano mecz Błotna Reprezentacja (SWAMP – So Who’s Against Mighty Poland?; po angielsku nazwa oznacza „bagno”, a po rozwinięciu „Więc kto sprzeciwi się potężnej Polsce?”) vs. Przyjaciele i Kibice.

Reklamy

2011

19 czerwca W Krakowie na „Estadio SWAMP Nou” rozegrano mecz Błotna Reprezentacja (SWAMP – So Who’s Against Mighty Poland?; po angielsku nazwa oznacza „bagno”, a po rozwinięciu „Więc kto sprzeciwi się potężnej Polsce?”) vs. Przyjaciele i Kibice. W drużynie gości kierowanej przez Bartosza Węglarczyka (prezentera programu „Dzień dobry TVN”) zagrał Tomasz Pakuła – mieszkaniec Krasnobrodu. Wynik końcowy to zwycięstwo Błotnej Reprezentacji 3:1 (3:0). To był jeden z najzacieklejszych meczów w historii piłki nożnej w… błocie. Gdy Tomasz wracał pociągiem na Roztocze, wpadł mu do głowy pomysł, że spróbuje takiej formy zabawy w Krasnobrodzie i skupi w drużynie zawodników z Roztocza (w tym panie!). Kolejnego dnia pojawili się już chętni do gry w piłkę błotną. Utworzono klub, który skupia sekcję mieszaną oraz ma wydzielone teamy kobiet i mężczyzn.

27 czerwca Zbigniew Masternak postanowił reprezentować błotną drużynę z Krasnobrodu. Po wizycie (16 czerwca gościł w Krasnobrodzkim Domu Kultury na wieczorze autorskim) i rozmowie z Pakułą, który zaprosił go do tego właśnie miasta, pisarzowi spodobała się inicjatywa zabawy w nowatorską dyscyplinę. Jak sam przyznał, kariera piłkarska (trenował w OKS Opatów, Koronie Kielce, Motorze Lublin – jako LKP Lublin, FK Lwów – Ukraina, Ślęzie Wrocław, FC Paris – Francja i ostatnio Puławiaku Puławy) pomogła mu poczuć, że jest bliżej trosk oraz fascynacji zwykłego człowieka. Kilka miesięcy później Masternak został najlepszym napastnikiem nowo powstałego teamu oraz Królem Strzelców i Mistrzostw Polski w Piłce Błotnej. Jakub Koisz, piłkarz BKS-u, a na co dzień nauczyciel języka polskiego, stwierdził, że: „Sport i literatura, literatura i sport – to dwie obsesje pana Zbyszka”.

28 czerwca Za pośrednictwem serwisu futbolowo.pl utworzono stronę, która stała się forum wymiany informacji dotyczących BKS Roztocze: www.pilkablotna.futbolowo.pl.

28 czerwca W prasie pojawiła się pierwsza wzmianka o BKS Roztocze. W „Gazecie Zamojskiej” pojawił się artykuł pt. „Błoto i piłka nożna!”.

29 czerwca Rozpoczęto poszukiwania idealnego miejsca na stworzenie areny piłkarskiej dla drużyny. Dzięki wsparciu i hojności mieszkańca Krasnobrodu Mateusza Gielmudy – udało się takie pozyskać. Dalej zorano działkę (piłkarz błotniaków Konrad Rembisz musiał posiąść umiejętność orania), kęsy gleby wycięła glebogryzarka, a przed meczami „błotną murawę” nawadniała kilkoma tysiącami litrów wody z pobliskiego Wieprza Ochotnicza Straż Pożarna z Krasnobrodu. I tak 16 lipca 4Fiter Arena została wybudowana na Turzyńcu – dawnej osadzie młyńskiej, przysiółku wsi Podklasztor, obecnie ulicy w Krasnobrodzie; znajduje się nad rzeką Wieprz w pobliżu Kaplicy na Wodzie.

29 czerwca Wybrano nazwę drużyny. Zaprezentowano oficjalnie BKS Roztocze, czyli Błotny Klub Sportowy Roztocze. Wybraną nazwą piłkarze chcą promować region, z którego w większości pochodzą piłkarze ekipy.

29 czerwca Audycja Sportowa Ole i LubelskaPilka.net, jako pierwsze media, objęły patronat medialny nad drużyną.

4 lipca BKS dostępny na portalu społecznościowym Facebook. Można znaleźć tam newsy związane z działalnością oraz fotki. Administratorem konta został Michał Mękal.

5 lipca W „Gazecie Zamojskiej” pojawił się artykuł pt. „Piłka błotna zawitała na Roztocze”.

5 lipca Zaprezentowano herb klubu, który promuje krainę geograficzną Roztocze, więc na godle klubu pojawił się konik polski typu tarpan. W Roztoczańskim Parku Narodowym istnieje bowiem hodowla koników polskich. Są one z natury silne, wytrzymałe i nie poddają się – jak drużyna BKS Roztocze! Na herbie znajduje się także nazwa klubu i rok 2011, odnoszący się do daty jego powstania. Zaprojektowała go Barbara Niedźwiedź-Pachołek, żona piłkarza Rafała.

16 lipca W pierwszym oficjalnym meczu roztoczańsko-krasnobrodzka błotna drużyna zagrała o godz. 16:00 z Arsenalem Lublin (mecz zakończył się wynikiem 3:3). Wynik był dobrą prognozą na kolejne mecze piłkarzy z Roztocza. Gole dla gospodarzy strzelili: Rafał Pachołek, Tomasz Pakuła i Wojciech Kudełko; dla Arsenalu: Grzegorz Kukuryk, Damian Kuźniak, Jakub Kowal. Po tej potyczce odbył się jeszcze na błotku sparing pomiędzy sekcjami męską i kobiecą roztoczańskiego BKS. Wygrali mężczyźni 3:2. Hatrickiem popisał się Zbigniew Masternak, dla dziewcząt dwa gole strzeliła Katarzyna Lewandowska. Przed meczami odbyło się oficjalne otwarcie 4Fiter Areny, którego otwarcia dokonali Zastępca Burmistrza Krasnobrodu – Pan Stanisław Jędrusina i Tomasz Pakuła – kierownik oraz założyciel BKS Roztocze. Piłkarze zagrali dla Moniki, która potrzebowała i nadal potrzebuje środków finansowych na rehabilitację.

18 lipca Ustalono, że zawodnikom na meczach będą towarzyszyli Karol Jańczuk, Renata Masternak i Karolina Wszoła, którzy od pierwszego meczu BKS zostali oficjalnymi fotografami drużyny.

24 lipca Gospodarze 4Fiter Areny zmierzyli się z Los Brokerom-90 Lublin i wygrali 6:0 (gole: Zbigniew Masternak – cztery, Dawid Kuczmaszewski, Tomasz Pakuła). Przed meczem zostały wręczone koszulki klubowe dla piłkarzy BKS, które zostały przekazane na rzecz drużyny przez Michała Furlepę – Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju, który na rok 2011 objął Patronat Honorowy nad drużyną. Tego dnia odbył się także mecz pokazowy BKS Roztocze. Co ciekawe, w tym czasie po różnych stronach boiska znaleźli się Masternak i Pakuła, na co dzień wspierający się podczas ataków na bramkę przeciwników. Dodało to jednak pikanterii rozgrywce. Mecz zakończył się wynikiem 4:3 dla poddrużyny Pakuły. Właściciele Drukarni Wyrób Pieczątek ul. Bema w Zamościu rozpoczęli przekazywać plakaty meczowe dla klubu.

28 lipca Na boisku (pokrytym sztuczną nawierzchnią) k. szkoły w Krasnobrodzie odbył się trening zawodników (kobiet i mężczyzn), którzy rozpoczęli przygotowania do Mistrzostw Polski. Piłkarze trenowali w tym miejscu we wszystkie wakacyjne czwartki.

25 lipca Uruchomiono kanał BKS Roztocze TV w serwisie YouTube. Klub z Krasnobrodu założył konto jako kolejny klub sportowy w Polsce. Filmy BKS Roztocze TV są promowane na stronie serwisu pod loginem użytkownika „bksroztocze”. Na swoim kanale redakcja BKS Roztocze TV publikuje materiały wideo z dopingiem kibiców z meczów, materiały ze spotkań Błotnego Klubu Sportowego Roztocze oraz nagrania związane z błotną piłką nożną.

31 lipca Na 4Fiter Arenie w Krasnobrodzie odbył się niezwykły mecz: przywołano wydarzenie, którym było spotkanie rozegrane 3 lipca 1974 roku na Waldstadion we Frankfurcie, gdzie zmierzyły się reprezentacje Polski i Niemiec. Wszystko to odbyło się w Krasnobrodzie w związku z kręceniem materiału reklamowego na Euro 2012, promującego futbol w Polsce, a nagrywanego przez Studio Filmowe K z Puław. W role Kazimierza Deyny, Jana Domarskiego, Roberta Gadochy czy też Gerda Muellera, Juergena Grabowskiego i Franza Beckenbauera wcielili się piłkarze jedynego po tej stronie Wisły klubu piłki błotnej – BKS Roztocze. I tak o godzinie 17:30 sędzia Krzysztof Zub rozpoczął spotkanie narodowych drużyn Polski i Niemiec. Nie zabrakło niczego, były stroje narodowe, były hymny, dopisali również kibice. Polska pokonała Niemców 8:3. Pięć trafień dla Polski zaliczył Zbigniew Masternak, a trzy Tomasz Pakuła.

6 sierpnia Odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Świdnika w piłce nożnej – Świdnik Cup 2011. BKS zajął VIII miejsce. Tego samego dnia piłkarze BKS Roztocze, zaproszeni przez Zarząd BKS Bogdanka, obejrzeli w Łęcznej mecz I Ligi pomiędzy GKS Bogdanka, a Ruchem Radzionków.

7 sierpnia Błotny Klub Sportowy Roztocze wystąpił w Charytatywnym Turnieju Piłki Nożnej w Hrubieszowie mającym na celu pomoc piłkarzowi Unii Norbertowi Barszczewskiemu, który w czasie meczu ligowego w jesieni 2010 roku uległ ciężkiej kontuzji. Zawody wygrała drużyna „Sezonowców”, która w finale pokonała „Kolegów”. Trzecie miejsce zajął zespół „Raiders”. BKS uplasował się na miejscu VII. Tym razem kierownik Roztocza – Tomasz Pakuła wystąpił w drużynie Dziennikarzy.

8 sierpnia Z okazji Letniej Akademii Filmowej w Kinie Skarb w Zwierzyńcu odbyła się projekcja filmu „Księstwo” w reżyserii Andrzeja Barańskiego, który zrealizował film na podstawie trzech debiutanckich powieści Zbigniewa Masternaka (napastnika BKS Roztocze). Przedstawiciele klubu gościli na pokazie (nie mogło zabraknąć kilku słów o piłce błotnej), a potem spotkali się w Karczmie Młyn z Masternakiem, jego żoną Renatą, synem Wiktorem oraz Rafałem Zawieruchą, który zagrał głównego bohatera w filmie.

10 sierpnia W Jacni został rozegrany mecz towarzyski Orion-Stihl Jacnia vs. BKS Roztocze. Gospodarze wygrali 8:2 (3:2). BKS nie sprawdził się w występie na tradycyjnej, zielonej murawie i był w stanie zachować równorzędną walkę tylko w pierwszej części spotkania.

11 sierpnia Odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Krasnobrodu w piłce nożnej – Krasnobród Cup 2011. Mistrzem Krasnobrodu został Błotny Klub Sportowy Roztocze, który pokonał w finale Podklasztor 3:0. Trzecie miejsce zajęła drużyna rezerwowa BKS Roztocze.

12 sierpnia Meczem z ministrantami z Radomia (6:10) zakończył się okres przygotowawczy BKS Roztocze do I Mistrzostw Polski w Piłce Błotnej 2011.

18 sierpnia Na portalu Ekstraklasa.net, który objął patronat medialny nad I Mistrzostwami Polski w Piłce Błotnej, pojawił się artykuł pt. „Błotna alternatywa” autorstwa Kamila Kusiera, a kilka dni później także artykuł pt. „BKS Roztocze Mistrzem Polski!”.

19 sierpnia W „Gazecie Wyborczej” opublikowano dobry, intymny wywiad z kolegą od piłki kopanej w błocie – Zbigniewem Masternakiem. Nie zabrakło oczywiście odniesień do piłki błotnej! Dzień później w „Rzeczpospolitej” na 2 stronie znalazła się informacja o I Mistrzostwach Polski w Piłce Błotnej Krasnobród 2011.

21 sierpnia W Krasnobrodzie rozegrano pierwsze historyczne Mistrzostwa Polski w Piłce Błotnej. Błotny Klub Sportowy Roztocze Krasnobród został ich zwycięzcą. Był to historyczny tryumf, bo BKS został pierwszym Mistrzem Polski w tej dyscyplinie. Miłą niespodziankę sprawiły jednak rezerwy drużyny (BKS II), które zostały wicemistrzem Polski – w finale, który był bratobójczym pojedynkiem, pierwsza drużyna BKS pokonała po strzałach Zbigniewa Masternaka kolegów z błotnego boiska 2:0. Klub z Krasnobrodu potwierdził świetną dyspozycję i udowodnił, że w tej chwili ma najsilniejszą kadrę w Polsce. Brązowe medale zdobyli piłkarze Arsenalu Lublin. Królem Strzelców, z 4 strzelonymi golami, został Zbigniew Masternak (to także Najstarszy Zawodnik mistrzostw). Świetnie spisał się Wojciech Marczak z BKS Roztocze II, Najmłodszy Zawodnik turnieju, który został Najlepszym Napastnikiem i Strzelcem Najpiękniejszej Bramki (mocny i precyzyjny strzał z przewrotki w meczu z Arsenalem). Tytuł Najlepszego Pomocnika trafił do Tomasza Pakuły, Najlepszego Obrońcy do Wojciecha Kudełko, Najlepszego Bramkarza do Przemysława Czubata, a Najlepszego Zawodnika I Mistrzostw Polski do Dawida Kuczmaszewskiego (wszyscy z BKS Roztocze). Tytuł Drużyny Fair Play trafił do BKS Roztocze II, kierowanego przez Michała Mękala.

27 sierpnia Parafialny Klub Sportowy „Metanoja” Lipsko zaprosił BKS na VI Turniej Piłki Nożnej Plażowej im. Ks. Zbigniewa Antosza. Występując po raz pierwszy w meczach piłki plażowej, „Błotnicy” stanęli na podium, zajmując II miejsce i ustępując jedynie Igrosowi Krasnobród (tylko bilansem bramkowym)! Najlepszym Bramkarzem turnieju został Przemysław Czubat z BKS.

29 sierpnia Smuda zastanawia się nad powołaniem do reprezentacji Polski zawodnika BKS Roztocze – Zbigniewa Masternaka. A wszystko to w tygodniku „Uważam Rze”. Na stronie 7 migawka pt. „Z innej perspektywy”.

29 sierpnia Została złożona polska kandydatura do organizacji Swamp Soccer World Cup (Mistrzostw Świata w Piłce Błotnej) w Krasnobrodzie.

11 września BKS Roztocze zagrał na Pl. Litewskim w Lublinie w turnieju charytatywnym. Celem imprezy było zebranie pieniędzy na zakup sprzętu sportowego dla uzdolnionych dzieci i młodzieży trenujących w lubelskich klubach sportowych. W zabawie wzięli udział m.in. Cezary Kucharski, Grzegorz Bronowicki i Dariusz Dziekanowski. Organizatorem imprezy była firma Excellence Events wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Byłych Piłkarzy. Do udziału w zawodach zaproszono lubelskie firmy, które rywalizowały ze sobą na specjalnym sztucznym boisku w 5-osobowych drużynach. Ponadto całą imprezę uświetnił występ w turnieju drużyny VIP-ów w składzie: Cezary Kucharski, Dariusz Dziekanowski, Arkadiusz Onyszko, Grzegorz Bronowicki, Sławomir Nazaruk, Artur Bożyk, a także Michał Wójcik z kabaretu Ani Mru Mru i dziennikarz sportowy TVP Tomasz Jasina.

12 września Gościem Audycji Sportowej Ole w Katolickim Radiu Zamość byli przedstawiciele Błotnego Klubu Sportowego Roztocze: Tomasz Pakuła, Rafał Pachołek, Sylwia Mieszczyńska, Katarzyna Lewandowska, Radosław Niziołek i Zbigniew Masternak. Dzień później został nagrany spot radiowy drużyny.

20 września W Radiu ESKA wyemitowano obszerny wywiad o piłce błotnej z Tomaszem Pakułą – grającym trenerem Błotnego Klubu Sportowego Roztocze Krasnobród.

2 października Ponad 10 tysięcy osób wzięło udział w imprezie Biegnij Warszawo na dystansie10 km. Wśród nich pobiegli reprezentanci BKS Roztocze: Patryk Momot, Radosław Niziołek i Tomasz Pakuła. Rewelacyjnie spisał się Patryk Momot z Łabuń (także lekkoatleta Agrosu Zamość), który z czasem 00:37:04 do mety dotarł jako trzydziesty szósty. Po południu panowie obejrzeli również mecz Ekstraklasy Legia Warszawa – Wisła Kraków.

23 października Odbyła się druga edycja Turnieju Charytatywnego piłki nożnej o Puchar Przewodniczącej SPDN „ Krok za krokiem” w Zamościu. W rozgrywkach wziął udział BKS Roztocze. Niestety drużyna nie wyszła z fazy grupowej po porażkach z Veroną (1:0), Inter-Baum (2:0) i Rozpaczą Kalinowice (4:0).

Październik Gośćmi programu „Opinie”, prowadzonego przez Antoniego Kołodziejczuka w TVK Zamość, byli Radosław Niziołek i Tomasz Pakuła, zawodnicy Błotnego Klubu Sportowego Roztocze, z którymi dyskutowano o piłce błotnej.

8 listopada Ukazała się I seria vlepek BKS Roztocze. Zawiera ona 27 rodzajów vlep autorstwa ZGN z Kalisza. Vlepy zostały w ramach debiutu zaprezentowane w czasie I Międzynarodowej Galerii Vlepek Klubowych i Sportowych.

30 listopada W Krasnobrodzkim Domu Kultury odbyło się Walne Zebranie Stowarzyszenia Polskiej Piłki Błotnej BKS Roztocze, które będzie prowadziło przede wszystkim działalność sportową pod kątem rozwoju polskiej piłki błotnej, jak również jej promocji. Prezesem stowarzyszenia został Tomasz Pakuła, zastępcą Zbigniew Masternak, sekretarzem Jakub Koisz, skarbnikiem Michał Mękal, a członkiem zarządu Radosław Niziołek.

Listopad Na stronie internetowej klubu rozpoczęto emisję Błotnej Kroniki autorstwa Karola Jańczuka z Lubyczy Królewskiej. Fotoreportaże zawierają niepublikowane jeszcze zdjęcia.

Listopad 2011 – luty 2012 Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Zamościu zaprosiło wszystkich chętnych do udziału w rozgrywkach ligowych halowej piłki nożnej sezonu zimowego 2011/2012 dla gimnazjów i drużyn amatorskich seniorów z terenu Miasta Zamość i Powiatu Zamojskiego. Wśród zgłoszonych nie zabrakło BKS Roztocze!

9 grudnia Od tego dnia na portalu pilkablotna.futbolowo.pl prezentowane są sylwetki zawodników i działaczy w dziale „Bez Tajemnic”, którzy chcą, by odbiorcy byli ich Przyjaciółmi i Sympatykami piłki błotnej. Na początek otworzył się „największy” piłkarz – Jakub Koisz.

Grudzień W portalu My Football Way pojawił się świetny artykuł o losach polskiej piłki błotnej i działalności Stowarzyszenia Polskiej Piłki Błotnej BKS Roztocze.

Grudzień Podjęto decyzję, że Mistrzostwa Świata w Piłce Błotnej 2012 odbędą się 23 i 24 czerwca w Inverness, stolicy regionu na północno-zachodnim wybrzeżu Szkocji (Highlands). Krasnobrodzianie zatem musieli ustąpić miejsca Szkotom.

 

2012

4 stycznia Stowarzyszenie Polskiej Piłki Błotnej BKS Roztocze poparło działania WOŚP i przesłało jako dary na licytację podczas XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy medale z I Mistrzostw Polski w Piłce Błotnej, które zostały rozegrane w 2011 roku w Krasnobrodzie. Fundacji WOŚP w Warszawie i sztabowi WOŚP w Zamościu przekazano dwa następujące zestawy medali: złoty medal Mistrzostw Polski (zdobył go Błotny Klub Sportowy Roztocze Krasnobród), srebrny (BKS Roztocze) i brązowy (Arsenal Lublin).

5 stycznia Ligowe zmagania pod szyldem Playareny czas rozpocząć w Krasnobrodzie. Wystartowały przygotowania do startu ligi. Ambasadorem rozgrywek został Tomasz Pakuła. Jako współorganizator przyłączyło się Stowarzyszenie Polskiej Piłki Błotnej. Dzięki uprzejmości Pana Mariana Dobrowolskiego z Zamościa piłka błotna zyskuje na popularności. Pan Marian przygotowuje dla BKS nagrania dotyczące działalności Stowarzyszenia Polskiej Piłki Błotnej i meczów Błotnego Klubu Sportowego Roztocze.

9 stycznia W Puławach odbyło się spotkanie Tomasz Pakuły i Zbigniewa Masternaka z Zarządu Stowarzyszenia Polskiej Piłki Błotnej z producentem, reżyserem i scenarzystą filmu dokumentalnego o piłce błotnej – Piotrem Kawką ze studia K. Film będzie brał udział w licznych festiwalach filmowych, polskich i zagranicznych, a także będzie emitowany w telewizjach o profilu sportowym.

10 stycznia Wystartowała aplikacja konkursowa na profilu facebook ORLEN Team, w której główną nagrodą było co-drive z Krzysztofem Hołowczycem oraz spotkanie ze wszystkimi zawodnikami ORLEN Team: Kubą Przygońskim, Markiem Dąbrowskim oraz Jackiem Czachorem. W konkursie, który polegał na pokazaniu, w jaki sposób kibicuje się załodze ORLEN Team jadącej w 34. Rajdzie Dakar, wystartowała Katarzyna Lewandowska i Tomasz Pakuła z Krasnobrodu – piłkarze BKS. Zaprezentowali oni ciekawe zdjęcia, gdzie w zaciszu domowego salonu oglądają, wylegując się na motorze, transmisję z Rajdu Dakar 2012. Katarzynie udało się wygrać konkurs!

14 stycznia W hali piłkarskiej przy ul. Księcia Bolesława w Warszawie Reprezentacja Polskich Pisarzy w piłce nożnej meczem z Reprezentacją Piłkarską Dziennikarzy zainaugurowała przygotowania do Mistrzostw Europy Pisarzy, które odbędą się wiosną tego roku w Krakowie i Charkowie. W spotkaniu wystąpili dwaj piłkarze BKS Roztocze Krasnobród – Zbigniew Masternak, który jest kapitanem Pisarzy i Tomasz Pakuła – prezes krasnobrodzkich błotniaków.

15 stycznia W Wólce Wieprzeckiej, dzięki gościnności Radosława Niziołka, odbyło się oficjalne zakończenie sezonu BKS Roztocze.

18 stycznia Od tego dnia, co kilka dni – przynajmniej raz w tygodniu, administratorzy klubowej strony internetowej prezentują felietony pt. „Transfer. Z piłki nożnej do literatury i z powrotem” autorstwa Zbigniewa Masternaka – piłkarza BKS Roztocze i zastępcy prezesa Stowarzyszenia Polskiej Piłki Błotnej.

19 stycznia W ostatnich dniach sporą popularnością cieszył się film „Piłka Błotna Polen – Deutschland” zamieszczony przez BKS Roztocze w serwisie YouTube. Okazało się, że rozmowy o polskiej piłce błotnej i klubie dotarły do Belgów i Holendrów! Belgowie z drużyny „De Rode Modderduivels” poprosili o kontakt z BKS-em, więc wkrótce możliwe będzie nawiązanie współpracy i rozegranie meczów międzynarodowych.

23 stycznia Drużyna BKS Roztocze Krasnobród otrzymała propozycję od Pana Emiliana Niemca z Maleńca pod Końskimi, dyrektora Muzeum Techniki w Maleńcu i miejscowego społecznika, by pod koniec czerwca zagrać mecz pokazowy w Maleńcu. Jest szansa, że w Maleńcu powstanie kolejna drużyna w Polsce, grająca w piłkę błotną. Gospodarze wybierają się na turniej o Mistrzostwo Polski w piłce błotnej, który odbędzie się w sierpniu w Krasnobrodzie.

Styczeń To miesiąc, w którym Stowarzyszenie Polskiej Piłki Błotnej BKS Roztocze postawiło na promocję dyscypliny i postarało się, by zarówno do miłośników sportu, jak i całego społeczeństwa, dotarła informacja o istnieniu tej nowatorskiej gry. Jej celem była także pomoc stowarzyszenia w stworzeniu własnych drużyn piłki błotnej. Kampania promocyjna „I love piłka błotna” składała się z kilku elementów, m.in. promocji medialnej.

 

Zarząd Stowarzyszenia Polskiej Piłki Błotnej BKS Roztocze