29 września 2023

Boiska Unii nadal pokryte lodem i śniegiem – mecze przełożone

28 marca juniorzy młodsi Unii mieli rozegrać na własnym boisku pierwszy mecz rundy wiosennej z juniorami TOP Biała Podlaska o mistrzostwo I Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych. Niestety ze względu na warunki pogodowe LZPN już wcześniej odwołał terminy XIV kolejki i przełożył je na 10 kwietnia.

Reklamy

Kibice Unii nie mogą się też doczekać pierwszego meczu seniorów, grających w Zamojskiej Klasie Okręgowej.

Warunki pogodowe sprawiły, że Wydział Gier ZOZPN odwołał wszystkie mecze XVI i XVII kolejki, tym samym zaplanowany na 24 marca na własnym boisku mecz Unii z Orkanem Bełżec nie odbył się w wyznaczonym terminie. Termin nowy tego pojedynku ZOZPN wyznaczył na 24 kwietnia.

Reklamy

Nie dojdzie w najbliższą sobotę (30.03) również do pojedynku Płomienia Spartan Nieledew z Unią Hrubieszów w Nieledwi. Nowy termin tego pojedynku nie jest jeszcze znany.

W dniu 7 kwietnia o godz. 15.00, zgodnie z terminarzem, Unia powinna rozegrać u siebie rewanżowy pojedynek z Kryształem Werbkowice. Zimowe warunki na stadionie miejskim w Hrubieszowie stawiają jednak pod znakiem zapytania dotrzymanie terminu również tego pojedynku.

Reklamy

Tegoroczne komplikacje z rozpoczęciem rundy wiosennej rozgrywek piłkarskich to jednak nic nowego, a szczególnie w warunkach hrubieszowskich.

Z powodu warunków pogodowych i trudnych warunków na boisku, rundę wiosenną 2012 Unia rozpoczęła dopiero 7 kwietnia, wygranym 0:5 meczem wyjazdowym z Relaxem Księżpol, a zaplanowane na 25 marca i 1 kwietnia mecze na własnym boisku z Hetmanem Zamość i Koroną Łaszczów rozegrane zostały dopiero 11 i 18 kwietnia.

Z powodu przebudowy stadionu, mecze wiosenne 2011 r. Unia rozgrywała na stadionie w MIrczu (pierwszy dopiero 17 kwietnia).

Z tych samych powodów (pogodowych oraz złego stanu nawierzchni boiska), pierwszy mecz w rundzie wiosennej 2010 Unia rozegrała z Cosmosem Józefów w dniu 1 kwietnia, a zaplanowany na 21 marca mecz inauguracyjny z Omegą Stary Zamość rozegrany został dopiero 21 kwietnia 2010 r.

Sytuacja obecna nie jest więc czymś nowym w naszych warunkach, co nie zmienia faktu, że tak naprawdę, Unia mająca do dyspozycji dobrą bazę, w okresie wczesnej wiosny nie ma gdzie trenować, rozgrywać meczów kontrolnych oraz meczów ligowych.

Boiska treningowe przy ul. Ciesielczuka, nie tylko wiosną zresztą, są regularnie zalewane, nowe boisko treningowe jest w ciągłej budowie, a korzystanie z boisko głównego ze względu na technologię jego wykonania (trawa naturalna z rolki) jest bardzo mocno ograniczone w okresie całego roku.

Staje się to poważnym problemem dla klubu, który aktualnie prowadzi pięć zespołów piłkarskich: seniorzy, juniorzy, trampkarze, młodzicy i orliki.

W pewnym stopniu tę sytuację może rozwiązać szybkie dokończenie budowy boiska treningowego przy hali HOSiR.

 

 

źródło: mksuniahrubieszow.pl