Centralne Czwartki LA – Warszawa 2009

HrubieszówWarszawa

Reklamy

W Warszawie odbył się XV Finał Centralnych Czwartków Lekkoatletycznych. Paweł Małyszka z SP nr 3 w Hrubieszowie w biegu na 60 m. powtórzył sukces z ubiegłego roku zdobywając srebrny medal w biegu na 60 m.

Na szczęście organizatorzy centralnych czwartków la udostępniają dla uczestników tej imprezy (nie tak jak w naszym mieście) na łamach swojej strony internetowej wyniki rywalizacji na tym poziomie, dlatego możemy zaprezentować jak poszło naszym reprezentantom, (niestety bez nazwy szkół).

Czwartki Lekkoatletyczne to organizowana od 15 lat cyklicznie impreza dla dzieci w wieku dwunastu, jedenastu, dziesięciu lat i młodszych. W edycji 2008/2009 dzieci startowały w trzech kategoriach wiekowych: roczniki 1996, 1997 oraz 1998 i młodsi. Zawodnicy startowali w sześciu konkurencjach: biegi na 60m, 300m oraz 600/1000m (dziewczęta/chłopcy) oraz skoku wzwyż, skoku w dal oraz rzucie piłeczką palantową. Dyrektorem zawodów jest najszybszy z białych na świecie na 100 m – 10,00 sek. polski zawodnik Marian Woronin.

Warszawa – 2009

Eliminacje

Klasy VI
Michał Łopocki 96 60 m -7,89
Amanda Różańska 96 60 m – 10,37
Eryk Kościowswki 96 p.pal – 70.00
Wioletta Kaczanowska 96 p. pal. – 41.00

Klasy V
Arkadiusz Skorupski 97 1000 m – 3:23:57
Michał Woźniak 97 1000 m – 3:30,40
Kacper Fedorowicz 97 300 m – 50,40
Rafał Bednarczuk 97 300 m – 50,94
Monika Koryszko 97 300 m – 52,77
Paweł Małyszka 97 60 m – 8,53
Paulina Kidyba 97 60 m – 9,38
Emilia Bożek 97 600 m – 2:08,21
Zuzanna Ścibor 97 w dal – 3.47
Szymon Zieliński 97 p.pal – 44,50

Klasy IV
Natalia Kulik 98 600 m – 2:13,61
Wiktoria Ciesielczuk 98 p. pal. – 30.00

***

Półfinał

Klasa VI
4. Michał Łopocki 96 60 m -7,92

Klasa V
3. Paweł Małyszka 97 60 m – 8,39

Finał

Klasa V
2. Paweł Małyszka 97 SP 3 Hrubieszów 60 m – 8,41

Klasa VI
7. Michał Łopocki 96SP 1 Hrubieszów 60 m – 8,05
7. Eryk Kościowski 96 SP 2 Hrubieszów piłeczka palantowa – brak wyniku

***

Punktacja punktowa miejscowości:

1. Suwałki – 70 pkt
2. Gdańsk – 61
3. Skierniewice – 59

35. Hrubieszów – 11

Sklasyfikowano 51 miejscowości

***

Punktacja medalowa:

1. Gdańsk 3 – 0 – 5
2. Tuchola 3 – 0 – 1
3. Września 2 – 3 – 0

35. Hrubieszów 0 – 1 – 0

Sklasyfikowano 42 miejscowości

***

Dotychczasowi medaliści z Hrubieszowa podczas Centralnych Czwartków LA:

1999 – 1. Obszyńska Karolina 87 SP Werbkowice 300 m. – 46,48 kl. V

1999 – 2. Paczała Justyna 86 SP 2 Hrubieszów 60 m. – 8,69 sek. klasa VI

2002 – 3. Teterycz Aneta 90 SP 3 Hrubieszów 60 m. – 8,80 kl. V

2005 – 2. Grzyb Bartłomiej 94 SP 3 Hrubieszów wzwyż – 1.39 kl. IV

2006 – 3. Doroszczuk Magda 93 SP 2 Hrubieszów w dal – 5.29 kl. VI

2006 – 2. Grzyb Bartłomiej 94 SP 3 Hrubieszów wzwyż – 1.49 kl. V

2007 – 2. Grzyb Bartłomiej 94 SP 3 Hrubieszów wzwyż – 1.59 kl. VI

2008 – 2. Paweł Małyszka 97 SP 3 Hrubieszów 60 m – 8,73 kl. IV

2009 – 2. Paweł Małyszka 97 SP 3 Hrubieszów 60 m – 8,41 kl. V

A więc w sumie: 1 zł. – 6 sr. – 2 br. = 9

***

Najlepsze osiągnięcia podczas Centralnych Czwartków la w Warszawie

1999 – pierwszy udział osób z pow. hrubieszowskiego

1. Obszyńska Karolina 87 SP Werbkowice 300 m. 46,48 kl. V

2. Paczała Justyna 86 SP 2 Hr. 60 m. – 8,69 kl. VI

6. Rataj Konrad 86 SP 2 Hr. wzwyż – 1.48 kl. VI

8. Czarnecki Piotr 87 SP 2 Hr. 60 m. – 8,88 kl. V

4. Galej Magda 88 SP 2 Hr. 300 m. – 52,07 kl. IV

10. Fulara Piotr SP 2 Hr. p.pal. – 48,5 m. kl. IV

2000

Brak danych

2001

7. Martyniuk Emil 89 p. pal – 57.50 kl. V

10. Moniuk Marcin 88 p.pal – 60.00 kl. VI

2002

3. Teterycz Aneta 90 SP 3 Hr. 60 m – 8,80 kl. V

5. Otręba Łukasz 89 SP 3 Hr. 60 m – 8,19 kl. VI

2003

5. Aneta Tetrycz 90 SP 3 Hr. 60 m – 8,44 kl. VI

6. Paulina Banaszek 92 wzwyż – 1.25 kl. IV

9. Aneta Winnicka 92 p. pal – 34.50 kl. IV

11. Aleksandra Szczęk 92 w dal – 4.06 kl. IV

2004

6. Paulina Banaszek 92 wzwyż – 1.39 kl. V

2005

2. Grzyb Bartłomiej 94 SP 3 Hrubieszów wzwyż – 1.39 m. kl. IV

5. Chachler Kamil 94 SP 3Hrubieszów wzwyż – 1.30 m. kl. IV

2006

2. Grzyb Bartłomiej 94 SP 3 Hrubieszów wzwyż – 1.49 m. kl. V

3. Doroszczuk Magda 93 SP 2 Hrubieszów w dal – 5.29 m. kl. VI

4. Chachler Mariusz 94 SP 3 Hrubieszów wzwyż – 1.49 m. kl. V

14. Bieńkowski Mateusz 93 SP Turkowice 300 m. – 42,95 kl. VI

22. Kwietniewski Tomasz 95 SP Turkowice 60 m. – 9,09 kl.IV

2007

2. Grzyb Bartłomiej 94 SP 3 Hr. Wzwyż – 1.59 kl. VI

6. Chachler Mateusz 94 SP 3 Hr. Wzwyż – 1.50 kl. VI

14. Ciesielczuk Anita 94 SP 3 Hr. 60 m – 8,70 kl. VI

2008

2. Paweł Małyszka 97 SP 3 w Hr. 60 m. – 8,73 kl. IV

6. Michał Martyniuk 95 SP 3 Hr. Wzwyż – 1.50 kl. VI

2009

2. Paweł Małyszka 97 SP 3 Hr. 60 m – 8,41 kl. V

7. Michał Łopocki 96 SP 1 Hr. 60 m -8,05 kl. VI

7. Eryk Kościowski 96 SP 2 Hr. piłeczka palantowa – brak wyniku, kl. VI

Kto wygra w finale centralnym wyjeżdża na wycieczkę do Paryża, jak widać udało to się dotychczas jednej osobie Karolinie Obszyńskiej z Werbkowic. Może Małyszka lub ktoś inny w roku następnym ?

Opracował – Marek Ambroży Kitliński (mak)

Na zdjęciu – Paweł Małyszka powtórzył sukces zdobywając ponownie srebrny medal, jeszcze ma szansę wyrównać lub poprawić kolor medalu, osiągnięcie starszego kolegi Bartka Grzyba posiadającego w swoim dorobku 3 srebrne medale.

Hrubieszow LubieHrubie 2009