Charytatywny Turniej Piłki Nożnej POMÓŻ LAURZE

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

W dniu 27 grudnia 2008r. w hali HOSiR w Hrubieszowie został rozegrany Charytatywny Turniej Piłki Nożnej połączony ze zbiórką pieniędzy, które zostały przekazane dla Laury Szala, leczonej w Klinice Hematologii i Onkologii Dziecięcej Akademii Medycznej w Lublinie z powodu ostrej białaczki limfoblastycznej.

Rozpoczęcie turnieju nastąpiło o godzinie 10:00, Pani Łucja Watras oraz Pan Arnold Kasztelan przyjęli rolę prowadzących imprezę. Na zaproszenie organizatora – zespołu Multika, do rodzinnego miasta zjechało liczne grono piłkarzy dobrze znanych kibicom Unii Hrubieszów. Zarówno tych nadal grających, jak i tych, którzy zawiesili już buty na kołku, min. Fulara Piotr, Borys Dawid, Kamiński Łukasz, Lebiedowicz Marcin, Kalaciński Konrad, Zezula Konrad, Giz Konrad, Szczepaniak Grzegorz.

Wstęp na imprezę był wolny, a publiczność dopisała. W roli widza obecny był Tomasz Kiełbowicz, który przekazał na aukcję internetową unikalną koszulkę Legii Warszawa z podpisami zawodników. Do aukcji przyłączyła się również Pani Ewa Łukawska z firmy budowlanej POL-BUD, która przekazała posąg lwa. Podarunki te, jak i inne przedmioty będzie można niebawem nabyć na aukcji internetowej, która ruszy na stronie: www.pomoclaurze.strefa.pl

Do turnieju udział zgłosiło 11 zespołów: MKS Unia Hrubieszów, Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Nr 3, Wychowankowie Trenera Marka Zająca, Wychowankowie Trenera Andrzeja Jaworskiego, Multika, Kasieńka, Prywaciarz, Ar-Speed, Zakład Karny, Nova Taxi oraz Impuls.

Drużyny występowały w składach 6 osobowych (5+1). Przy udziale 11 zespołów dokonano podziału na 4 grupy. Z grupy awansowały dwie pierwsze drużyny, drugi etap turnieju rozegrano systemem pucharowym – przegrywający odpada. Czas gry 2x7min. Obowiązywały przepisy PZPN.

Zawody prowadziło 3 sędziów z Kolegium Sędziowskiego OZPN Zamość, Artur Tymecki, Tomasz Kwaśniewski oraz Tomasz Lenard.

Mecz otwarcia przypadł zespołowi Kasieńki oraz reprezentacji SP i Gimnazjum Nr 3.

W finale znalazły się dwie najciekawsze drużyny turnieju Nova Taxi i Wychowankowie Trenera Marka Zająca, mecz był bardzo wyrównany i na rozstrzygnięcie wyniku publiczność musiała poczekać do ostatniej minuty. Ostatecznie zespół Wychowanków Trenera Marka Zająca wygrał 1:3 i zdobył pierwsze miejsce w turnieju. Wynik sportowy w takich imprezach nie jest najważniejszy, lecz piłkarze potwierdzili swoją klasę.

***

Gry eliminacyjne / grupowe:

Grupa A:
Multika – Ar-Speed 0:0 karne (1:0)

Awans:
A1 – Multika
B1 – Ar-Speed

***

Grupa B:
Kasieńka – SP i Gimnazjum Nr.3 4:0
Wychowankowie Tr. M. Zająca – Kasieńka 0:1
SP i Gimnazjum Nr 3 – Wychowankowie Tr. M. Zająca 0:4

Awans:
B1 – Kasieńka
B2 – Wychowankowie Tr. M. Zająca

***

Grupa C:
Nova Taxi – Impuls 4:0
Wychowankowie Tr. A. Jaworskiego – Nova Taxi 0:0
Impuls – Wychowankowie Tr. A. Jaworskiego 1:2

Awans:
C1 – Nova Taxi
C2 – Wychowankowie Tr. A. Jaworskiego

***

Grupa D:
Prywaciarz – Zakład Karny 5:1
Mks Unia Hrubieszów – Prywaciarz 4:1
Zakład Karny – Mks Unia Hrubieszów 5:1

Awans:
D1 – Mks Unia Hrubieszów
D2 – Prywaciarz

****

Druga Faza Rozgrywek – System Pucharowy:

Ćwierćfinał:
A1 – C2 Multika – Wychowankowie Tr. A. Jaworskiego 3:6
D1 – B2 Mks Unia Hrubieszów – Wychowankowie Tr. M. Zająca 2:3
B1 – D2 Kasieńka – Prywaciarz 2:1
C1 – A2 Nova Taxi – Ar-Speed 1:0

Półfinał:
Wychowankowie Tr. A. Jaworskiego – Wychowankowie Tr. M. Zająca 1:6
Kasieńka – Nova Taxi 0:3

Mecz o III Miejsce:
Wychowankowie Tr. A. Jaworskiego – Kasieńka 4:4 karne (0:1)

Finał:
Nova Taxi – Wychowankowie Tr. M. Zająca 1:3

***

Klasyfikacja Końcowa:

I – Miejsce: Wychowankowie Tr. Marka Zająca
II – Miejsce: Nova Taxi
III – Miejsce: Kasieńka
IV – Miejsce: Wychowankowie Tr. Andrzeja Jaworskiego
V – Miejsce: Ar-Speed

W trakcie zawodów nie zabrakło gorących posiłków przygotowanych przez restaurację Szałas, której właścicielem jest Pan Józef Wojczuk, któremu organizatorzy oraz gracze serdecznie dziękują. Podziękowania należą się również Panu Stanisławowi Łuczkiewiczowi – Dyrektorowi HOSiRu, który udostępnił obiekt. Wszystkie zespoły oraz osoby, bez których turniej nie mógłby się odbyć dostały pamiątkowe dyplomy z wizerunkiem misia pomalowanego przez Laurkę.

Ze wstępnych szacunków wynika, że dzięki hojności piłkarzy i licznie zgromadzonych kibiców organizatorzy zebrali 5 tysięcy złotych. Ostatecznie kwota będzie znana po zliczeniu wpłat od tych zespołów, które pomimo tego, że nie wzięły udziału w grze, przelały pieniądze na konto fundacji. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.

Na zdjęciu Wychowankowie Trenera Marka Zająca – zdobyli I Miejsce w turnieju w składzie:
Giz Konrad, Sala Przemysław, Gargol Jarosław, Zezula Konrad, Kawecki Artur, Litaszewski Szymon, Przeworski Tomasz, Szadowski Sebastian, Zając Grzegorz, Fulara Piotr, Borys Dawid, Daciuk Sławomir.

Autor: P.J.

zobacz zdjęcia >>

Hrubieszow 2008-12-31