20 kwietnia 2024

Chełmska Policja pod obstrzałem Raiders Hrubieszów!

Wysoką porażką (2:22) zakończył się mecz towarzyski pomiędzy Komendą Miejską Policji w Chełmie a amatorską drużyną Raiders Hrubieszów, który rozegrany został we wtorek 5 września na obiekcie sportowym Orlik w Chełmie.

Drużyny po uzgodnieniu zasad gry zagrały ustawieniem bramkarz + 6 zawodników w polu, a czas meczu wynosił 80 minut.

KMP Chełm już w pierwszej akcji w 2 minucie zdążyło wyjść na prowadzenie ładnym strzałem z przed pola karnego, ale Raidersom wystarczyło kolejne 10 minut meczu żeby wybić z głowy rywalom nadzieje na zwycięstwo. Każda strata piłki w środku pola kosztowała gospodarzy skuteczną kontrą Raidersów. Po 10 minutach gry było 5 bramek przewagi dla gości z Hrubieszowa a po 20 minutach 10 bramek, których KMP Chełm już nie zdołało odrobić.

Mecz do końca przebiegał pod kontrolą Raidersów, którzy dominowali na boisku i wygrali w pełni zasłużenie.

4

Obie drużyny zagrały ze sobą po raz pierwszy.

Rewanż zaplanowany był na czwartek 7 września ’17 w Hrubieszowie ale drużyna z Chełma odwołała przyjazd w tym terminie.

Dla Raiders Hrubieszów mecz był bardzo dobrym sprawdzianem przed udziałem w Amatorskiej Lidze Orlika organizowanej w Żdanowie. Początek rozgrywek zaplanowany jest na 18 września. Oprócz Raiders udział do ligi zgłosiły drużyny: Rozpacz Kalinowice, Echo Zawada, Prawnicy Inter-Baum Zamość, LHS Zamość, Niezłomni – Jednostka Wojskowa Zamość, E-Zamość oraz Hetman Oknoplast Zamość.

Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie Amatorskiej Ligi Orlika '2016 Raiders Hrubieszów zajęli drugie miejsce ze stratą tylko 1 punktu do Mistrza Ligi – Prawników Inter-Baum Zamość. Mając na swoim koncie siedem zwycięstw i jedną porażkę, ale jak się później okazało tą najbardziej bolesną ponieważ przegrali mecz o pierwsze miejsce.