Chód 3km – Ranking i osiągnięcia Pań w historii hrubieszowskiej LA

Pierwsze próby pań z Ziemi Hrubieszowskiej w chodzie sportowym rozpoczęły się w szkole rolniczej w Turkowicach na początku lat 80-tych XX wieku, efekty były znakomite. W Szkole Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie nawet były rozgrywane mistrzostwa szkoły, czym interesowali się polscy statystycy. Zawody typu Mistrzostw Polski w wieku juniorskim na tym dystansie są rozgrywane w hali, są one okraszone złotym medalem Agnieszki Łatki. Początkowo rywalizowano również na tym dystansie w zawodach ligowych. Kto wiódł prym na tym dystansie, kto co osiągnął i pod czyim kierunkiem, to w zestawieniach poniżej.

Reklamy


Chód na 3 km po bieżni, szosie i w hali


14:06,10 Wyroślak      Izabela      ZSR Turkowice   1987 r.

14:12,6   Musur           Ewa           ZSR Turkowice   1985

14:46,27 Koszałko       Joanna      G.ZS 2 Hrubiesz.2006

15:11,06 Wołk             Elżbieta     ZSR Turkowice   1988

15:18,53 Łatka            Agnieszka  ZS 3 Hrubieszów2008

15,18,8    Kimak            Anna         ZSR Turkowice   1986

15:26,88 Rybczyńska   Beata        ZSR Turkowice   1988

15:32,7   Śliwińska      Joanna      ZSE Hrubieszów  1999

16:21,52 Koszałko       Alicja          LO Hrubieszów  1999

16:32,5   Gębala          Teresa       ZSR Turkowice   1988

 

16:34,15 Wilkos           Cecylia       ZSR Turkowice   1983

16:39,10 Jureczko       Renata       SP Werbkowice  1999

16:42sz.  Tomaszczuk  Ewa           ZSR Turkowice   1984

16:43sz.  Skwarek       Marta         ZSR Turkowice   1984

16:43sz.  Kołodziej       Agnieszka  ZSR Turkowice   1988

17:11,0sz Podgórniak Agnieszka   ZSR Turkowice   1985

17:19,76 Uchman        Ewa           ZSR Turkowice    1987

17:26,8   Śmiszek        Agnieszka  SP Czerniczyn    1987

17:47,00 Rzeszut        Barbara     G. Turkowice       2002

17:58,0   Nowosad      Jolanta      SP 2 Hrubieszów  1983

 

17:59,3   Czajka          Marzena    SP 2 Hrubieszów  1987

18:02,36 Bartnik          Dorota       SP 2 Hrubiesz.     2000

18:22,0   Kaczoruk       Jolanta      ZSR Turkowice     1983

18:23,9   Zaborowska Dorota       SP 2 Hrubieszów  1984

18:27,00 Bielecka        Agata        ZSR Hrubieszów   1999

18:37,2   Wiśniewska  Dorota       SP 2 Hrubieszów  1984

18:59,0   Burda            Anna          SP 1 Hrubieszów  1984

19:05,3   Bielecka        Dorota       SP 2 Hrubieszów  1987

19:10,2   Turzyńska     Elżbieta     SP 2 Hrubieszów  1982

19:23,8   Hukowska     Dorota       SP 2 Hrubieszów  1983

 

19:24,11 Chmielewska Urszula     SP 1 Hrubieszów  2000

19:25,0   Kwiatkowska Agnieszka SP 2 Hrubieszów  1983

19:31,2   Szwiec Małgorzata         SP 2 Hrubieszów   1983

19:48,76 Koszałko Katarzyna        G. 3 Hrubieszów   2005

19:53,2   Turzyńska Małgorzata    SP 2 Hrubieszów   1982

20:22,2   Guzik Jadwiga                ZSR Turkowice       1982

20:06 26 Jaciuk Bożena                ZSR Turkowice       1982

20:23,5   Kozak Bogumiła             SP 2 Hrubieszów   1983

20:35,5   Klimberzin Magdalena    SP 2 Hrubieszów   1987

20:54,7   Sanocka Dorota              SP 2 Hrubieszów  1987

 

20:55,5   Sendecka      Małgorzata SP 2 Hrubieszów 1987

20:56,8   Juszczuk       Małgorzata      ?                     1989

20:56,8   Bucior           Barbara            ?                     1990

21:00,3   Bartoszek     Dorota             ?                     1990

21:20,1   Chilewska     Anna          SP 2 Hrubieszów  1982

21:48,8   Majewska     Barbara     SP 2 Hrubieszów   1983

21:53,0   Nizio             Grażyna            ?                    1984

21:53,29 Dańczuk        Aleksandra G. ZS 2 Hrubiesz. 2004

22:00,0   Szczęk          Ewa           SP 2 Hrubieszów  1982

22:08,75 Bielecka        Katarzyna  G. 2 Hrubieszów   2000

 

22:20,0   Majcherska   Agnieszka  SP 2 Hrubieszów  1982

22:21,5   Nowak          Izabela      ZSR Turkowice      1982

22:29,7   Hojda            Maria         SP 2 Hrubieszów  1982

22:31,00 Boruć            Joanna      ZSR Turkowice      1999

22:55,5   Dudzicz         Barbara     SP 2 Hrubieszów  1983

25:17,2   Rębacz          Beata        ZSR Turkowice      1982

25:17,2   Wielosz         Barbara     ZSR Turkowice      1982

 

sz. – szosa

 


Osiągnięcia na tym dystansie, czyli 3000m:

 

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorek (19/18 lat)


4 miejsce  – Śliwińska Joanna ZS 3 Hrubieszów 16:32,08

2000 01 29 Spała; trener Marek Kitliński

 

6 miejsce – Wyroślak Izabela ZSR Turkowice 17:33,33

1985, Zabrze, tr. A. Kulczyński, Leon Wodziński

 

8 miejsce Skwarek Marta ZSR Turkowice 18:47,00

1985, Zabrze, tr. A. Kulczyński, L. Wodziński

 

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych (17/16 lat)

 

Złoty – Łatka Agnieszka ZS 3 Hrubieszów 15:21,43

2008 01 26 Spała, trener Andrzej Kulczyński

 

5 miejsce – Łatka Agnieszka ZS 3 Hrubieszów 16:27,11

2007, Spała, tr. A. Kulczyński

 

Mistrzostwa Polski Młodzików (Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego)

 

Brąz – Jureczko Renata ZS 3 Hrubieszów 17:27,57

1999 09 26 Bydgoszcz, tr. A. Kulczyński

 

7 miejsce – Jureczko Renata SP Werbkowice 18:05,26

1998, Kielce, tr. A. Kulczyński

 

7 miejsce – Koszałko Joanna G. 3 Hrubieszów 15:54,67

2005, Kielce, tr. Małgorzata Muzyczuk; M. Kitliński

 

7 miejsce – Łatka Agnieszka G. 2 Hrubieszów 16:46,04

2006, Siedlce, tr. M. Muzyczuk; M. Kitliński; A. Kulczyński

 

Uwaga!

Zwracam się z prośbą o kontakt ze mną w sprawie ewentualnego uzupełnienia udokumentowanych wyników, (np. Dyplomy), czy osiągnięć, obojętnie, z których lat i konkurencjach lekkoatletycznych. Prosiłbym również o zeskanowane zdjęcia, dyplomy, proporczyki, medale, wycinki z prasy, itp., ponieważ, coraz częściej słyszę, a miałem, miałam, ale gdzieś przepadło, zniszczyły się…, przecież My sportowcy, też Tworzymy historię Naszej „Małej Ojczyzny”, więc uzupełnij ją!

– Niestety do tej pory – BEZ ODZEWU!?

 


Opracował – Marek A. Kitliński (mak)

Na zdjęciu – Przewodząca w hrubieszowskim rankingu na dystansie 3000 m „chodziarka” Izabella Wyroślak. Jak dobrze pamiętam zawsze pełna werwy i energi.