Ciężarowcy Unii najlepsi na Węgrzech

W dniach 15 – 16 grudnia w Iregszemsce na Węgrzech rozegrano III Turniej Juniorów i Juniorek Podnoszenia Ciężarów o Puchar Miasta. Wśród 7 drużyn MKS „Unia” Hrubieszów zajęła 1 miejsce.

W zawodach wzięli udział zawodnicy z Czech, Węgier i Polski.

W zwycięskiej drużynie Unii, która zebrała 1209,5 pkt. wystąpili.:
– Ewa Mizdal uzyskując w dwuboju 184 kg (rwanie 84 kg + podrzut 100 kg) i punktów 330,7,
– Adam Sarzyński 212 kg (90+122) 301,7 pkt.,
– Arkadiusz Dubiel 265 kg (120+140) 292,8 pkt.,
– Marcin Kondziołka 180 kg (75+105) 284,7 pkt.

Wynik punktowy Ewy Mizdal okazał się najcenniejszy podczas turnieju wśród kobiet. Na 2 miejscu uplasował się zespół Bohumin z Czech 1016,6 pkt., a na 3 –cim UKS „Talent” Wrocław 921,1 pkt.

Uczestnicy zawodów nie tylko rywalizowali na pomoście, ale m.in. skorzystali z kąpieli w ciepłych wodach termalnych, zwiedzili Siofok, a kto był pełnoletni mógł skorzystać z degustacji win.

Warto przypomnieć, że rok wcześniej również zespół Unii uplasował się na 1 miejscu.

***

Nagroda Ministra dla trenera!

Na wniosek Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, trener hrubieszowskich sztangistów, jednocześnie trener kadry Polski Juniorek do lat 20 Antoni Czerniak, za wysokiej klasy wyniki podopiecznych na Mistrzostwach Świata i Europy otrzymał nagrodę finansową Ministra Sportu i Turystyki.

***

Mistrzostwa Polski Kobiet w Hrubieszowie!!!

W dniach 7/8 czerwca 2008 roku w Hrubieszowie zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski Kobiet w podnoszeniu ciężarów.

Na zdjęciu – Trenerzy Unii sekcji PC Czerniak Antoni i Tarnawski Leszek sezon 2007 mogą uznać za bardzo udany.