Czas na stosowną rehabilitację. Zapowiedź meczu Unia – Victoria

W ramach XXV Kolejki Zamojskiej Klasy Okręgowej Unia Hrubieszów na boisku głównym HOSiR zmierzy się dziś z Victorią Łukowa/Chmielek. Mecz poprowadzi trójka sędziowska w składzie: Słoboda, Góra, Krzowski. Początek spotkania godz. 17:00.

Reklamy

Po ostatniej porażce z Koroną 3:0 pora na stosowną rehabilitację ze strony podopiecznych Roberta Kulika.  Mamy nadzieję, że po fatalnej porażce sprzed tygodnia lekcje odrobili nie tylko zawodnicy, ale również trener, któremu przegrana z Koroną powinna dać sporo do myślenia. Czy trener wyciągnął odpowiednie wnioski z ostatniej porażki? Przekonamy się już dzisiaj w starciu z Victorią Łukowa/Chmielek. 

Unia Hrubieszów mimo ostatniej bolesnej wpadki, wiosną prezentowała się dobrze i zarazem skutecznie. Tylko w poprzedniej kolejce gdzieś ta skuteczność została zatracona i aby nie popełnić błędów sprzed tygodnia „biało-niebiescy” mieli tydzień na poprawę swojej gry. Sprawy nie ułatwiają cały czas roszady kadrowe (poza wymuszonymi zmianami), co mecz trener wystawia inną jedenastkę, przez co zespół nie potrafi i nie może zgrać się optymalnie. Trener musi zdawać sobie sprawę, że Unia Hrubieszów to nie Barcelona, czy Real Madryt, gdzie można sobie dowolnie według uznania ustawiać wyjściową jedenastkę. Dobitnie pokazuje to przykład Patryka Konrada, który zaczął łapać odpowiednią formę i kiedy wydawało się, że na mecz z Koroną będzie pewniakiem, to trener ku zaskoczeniu wszystkich kibiców posadził zawodnika na ławce rezerwowej. To pokazuje, że, albo trener nie zna do końca swoich zawodników i ich możliwości, albo ma złych doradców.  

Dzisiejszy rywal – Victoria, praktycznie zapewnił sobie utrzymanie w zamojskiej okręgówce, dzięki dobrym wynikom w ostatnich kolejkach. Początek wiosny może nie był udany, ale później z meczu na mecz zespół z Łukowej zaczął łapać wiatr w żagle, co przełożyło się na serię czterech meczów be porażki. Dopiero odrabiając ligowe zalęgłości Victoria dostała srogie lanie od Igrosu Krasnobród, z którym przegrała aż 6:0. Trzeba pamiętać, iż Victoria zawsze była trudnym rywalem dla Unii Hrubieszów. Nasz zespół z dzisiejszym przeciwnikiem zawsze toczył zacięte boje, co powodowało, że spotkania pomiędzy tymi drużynami zawsze dostarczały kibicom emocji.

Unia Hrubieszów w dzisiejszym spotkaniu nie ma wyjścia – jeśli chce zmazać plamę sprzed tygodnia, musi po prostu wygrać. Jeśli chce zachować wysoką lokatę w tabeli, musi wygrać.


Józek