Dawid Nowak kontuzjowany

Hrubieszów Niestety Dawid Nowak jest kontuzjowany i po raz kolejny nie weźmie udziału w zgrupowaniu piłkarskiej kadry Polski w RPA i w najbliższych meczach towarzyskich. Zdarza się to już po raz czwarty !!! Co nie znaczy, że to koniec, miejmy nadzieję, że dalsza kariera potoczy się inaczej.

Reklamy

Wydawało się, że tym razem się uda, niestety kolejna kontuzja tym razem mięśnia czworogłowego przeszkodziła w dostąpieniu największego zaszczytu dla Polaka, czyli reprezentowaniu swojej Ojczyzny. W rundzie wiosennej Dawid Nowak był w znakomitej formie i strzelał systematycznie bramki rywalom, chociaż po powołaniu, trochę się zacięło i pomyślałem – może to lepiej, to zdobędzie gole w barwach narodowych.

Przymykałem oczy i widziałem, jak: bramkarz Fabiański po udanej interwencji, natychmiast poderwał się z murawy i dalekim wyrzutem ręką przekazał piłkę Żewłakowowi, ten kątem oka natychmiast dostrzegł wolnego Rogera, który natychmiast zobaczył biegnącego w kierunku bramki przeciwnika Dawida Nowaka więc posłał do niego piłkę pięknym lobem, a przed nim było dwóch obrońców, ale cóż to dla niego znaczy, taniec z piłką i przeciwnicy zostali z tyłu, bramkarz przeciwników widząc co się stało wybiegł do przodu, aby zmniejszyć kąt, ale dla Dawida to proste wyzwanie, zwód w lewo, zwód w prawo, położył zdezorientowanego bramkarza na murawę, a piłkę lekko, technicznie posłał w sam środek bramki. Tysiące kibiców w kraju, a szczególnie w Hrubieszowie, którzy licznie zasiedli przed telewizorami poderwali się do góry z okrzykami jeeeeeeeeest, ależ cudowna bramka, a zdobył ją nasz hrubieszowianin Dawiddd Nowakkkkkkkk. Otwieram oczy i czytam w telegazecie – kontuzja Nowaka wyklucza go z …, trudno myślę, kiedyś ten pech musi się skończyć !!!

***

Dawid Nowak

ur. się 30 XI 1984 r. w Hrubieszowie,
wzrost 1.78 m. – waga – 68 kg
Absolwent SP nr 3 w Hrubieszowie,
po udaniu się do szkoły piłkarskiej w Łodzi reprezentował:
UKS SMS Łódź – 2002/03
Zdrój Ciechocinek – 2003/04
Toruński KP – 2004/05
Zdrój Ciechocinek – 2005 w jesiennej rundzie
GKS Bełchatów – od rundy wiosennej 2006

W barwach ostatniego klubu dotychczas rozegrał jako napastnik 62 mecze, strzelając przeciwnikom 18 goli. Niestety GKS Bełchatów w ekstraklasie wywalczył 5 lokatę i nie zagra w rozgrywkach europejskich.

Opracował – mak

Na zdjęciu – Dawid Nowak sprawdza nogi, niestety kolejna kontuzja (zdjęcie ze strony GKS Bełchatów).

Hrubieszow LubieHrubie 2009