19 kwietnia 2024

Diana Flak z brązowym medalem na MPJ!

W dniach 22-24.04.2016 r. w Nidzicy odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów (do 20 lat) w podnoszeniu ciężarów, podczas, których reprezentantka MKS Unia z naszego Hrubieszowa Diana Flak zdobyła brązowy medal, plus tzw. małe medale za rwanie i podrzut, poprawiając rekordy życiowe, w tym po raz pierwszy 100 kg w podrzucie. Miejsca w drugiej dziesiątce zajęli Bartłomiej Kosakowski i Leszek Włodarski.

3. FLAK Diana 1997 MKS Unia Hrubieszów 88,00 75  100  175 194,45

Bartłomiej Kosakowski w kat. 69 kg (68,80) z wynikiem w dwuboju 197 kg (87 + 110) 265,51 zajął 12 miejsce, a Leszek Włodarski w kat. 105 kg (94,8) z wynikiem w dwuboju 224 kg(100+124) 254,63 zajął 18 miejsce. Trenerzy Unii Hrubieszów: Antoni Czerniak, Leszek Tarnawski i Andrzej Greszeta.

Inni z naszego rejonu

I tak brązowe medale wywalczyli, kobiety: Elżbieta Bielak w kategorii wagowej 53 kg – 139 kgw dwuboju, Sylwia Zań (obie Znicz Biłgoraj) kat. 63 kg – 134 kg, oraz w rywalizacji mężczyzn Dominik Bachta kat. 62 kg – 216 kg i Mateusz Wojtowicz (obaj Agros) kat. 105 kg – 303 kg. Tuż za podium uplasowały się: Izabela Wieprzec kat. 48 kg – 102 kg, Beata Biała (obie Agros) kat. 63 kg – 124 kg i Natalia Nowacka Znicz kat.+75 kg – 165 kg.

W klasyfikacji drużynowej, wśród 53 klubów Znicz Biłgoraj uplasował się na trzecim miejscu w kraju z 50 punktami, Agros Zamość na piątym (42) a Unia Hrubieszów na 34 z 12 pkt.. W punktacji województw zdecydowanie  pierwsze miejsce zajęło lubelskie przed mazowieckim i łódzkim.

Diana Flak Unia, uczennica ZDZ Hrubieszów:

Mój start uważam za udany, ponieważ zdobywając brązowy medal poprawiłam rekordy życiowe w podrzucie (100kg)  i  w 2-boju. Moim zdaniem atmosfera zawodów była bardzo dobra, mieliśmy też okazję zwiedzić Zamek krzyżacki w Nidzicy, niestety, ja nie byłam, bo startowałam. Kolejnym planowanym startem jest Euro-Bug w Hrubieszowie.