Dobry sezon lekkoatletów Unii Hrubieszów trwa!

W sobotę 15 sierpnia 2020 r. w Białej Podlaskiej odbył się IV Kwalifikacyjny Mityng LOZLA oraz Mistrzostwa Województwa U-23. W zawodach wystartowało 13 zawodników z MKS Unii Hrubieszów, którzy uzyskali kilka bardzo dobrych wyników. Niestety, znów sprinterom przeszkadzał mocny porywisty wiatr. Sztafeta dziewcząt już blisko rekordu powiatu!

Reklamy

Wyniki naszych zawodników:

Julia Kamień – 100m el. – 12,86 (-0,9), finał 12,98 (-1,3), 200m – 26,62 (-0,6) rek. żyć.

Karina Krotkiewicz – 100m – 13,57 (-1,8)

Wiktoria Kamień – 100m – 13,09 (-0,9), 200m – 26,29 (-1,2)

Karolina Gajewska – 400m – 57,59

Karolina Jańczuk Tomaszewska – 600m – 1:55,85

Olga Śmietanka – 400m – 59,86 – rek. żyć.

Sandra Bęsiuk – 3000m – 11:23,81 – rek. żyć.

Sztafeta 4x100m (juniorki) – Kamień Julia, Kamień Wiktoria, Krotkiewicz Karina, Gajewska Karolina – 49,59 rek. żyć.

Szymon Kiryczuk – 100m – 12,98 (-2,9), 200m – 25,66 (-0,8) rek. żyć.

Kacper Chmielewski – 100m – 12,98 (-0,5) rek. żyć., 200m – 26,17 (-0,8) rek. żyć.

Kacper Pańko – 600m – 1:29,85 – rek. żyć. i rek. powiatu w wieku lat 14, poprzedni należał 1:31,09 Tomasz Kern od 1999 r. tr. M. Muzyczuk

Jan Śmietanka – 600m – 1:33,47 – wyr. rek. żyć.

Filip Cierech – 3000m – 9:56,11

Marcin Bielecki – oszczep – 48,72

Wszystkim startującym gratulujemy życiówek oraz walki o jak najlepsze wyniki.

Poprzednie rekordy życiowe:

Kamień; Julia; ZS 2 LO Hrubieszów; 27,36; 2019 06 22; Biała Podlaska; T. Magdziak

Śmietanka; Olga; LO Staszic Hrubieszów; 59,88; 2020 08 07; Lublin; M. Kamień

Bęsiuk; Sandra; Unia Hrubieszów; 11:31,63; 2020 08 07; Lublin; M. Kamień

Komunikat z zawodów:

https://www.pzla.pl/file/6684-rezultaty.pdf

***

Po zawodach 12 zawodników z Unii Hrubieszów udało się od razu na obóz kadry wojewódzkiej do Puław, na którym będą przebywać do 23 sierpnia, szlifując formę przed wrześniowymi mistrzostwami kraju w poszczególnych kategoriach wiekowych.

***

Z historii hrubieszowskiej la:

200 m – Pomiar łączny (PE + PR)

  1. Dąbrowska; Sylwia; ZS 3 Hrubieszów; 24,81; 2003 05 31; Lublin; tr. M. Kitliński
  2. Grzyb; Edyta; Agros/ZS 3 Hrubieszów; 24,92; 2003 06 29; Zamość; W. Grzyb
  3. Pańczyk; Jolanta; ZS 2/LO Hrubieszów; 24,8*; 1977 06 05; Rzeszów; H. Lebiedowicz
  4. Brzozowska Dorota; ZS 1/ZSOdz. Hrubieszów; 25,09; 1989 06 25 ; Lublin; M. Kitliński
  5. Teterycz; Aneta; ZS 1 Hrubieszów; 25,23; 2009 09 12; Lublin; T. Magdziak

  1. Kamień; Julia; ZS 2 LO Hrubieszów; 26,62; 2020 08 15; Biała Podlaska; T. Magdziak

400 m – Pomiar łączny (PE + PR)

  1. Grzyb ; Edyta; ZS 3 Hr. ./Agros Z; 56,89; 2003 09 06; Warszawa; W. Grzyb
  2. Gajewska; Karolina; ZS 2 Hrubieszów; 57,10; 2020 07 25; Lublin; T. Magdziak
  3. Teterycz ; Aneta; ZS 1 Hrubieszów; 57,65; 2009 07 03; Słupsk; T. Magdziak
  4. Pańczyk ; Jolanta; ZS2/LO Hrubieszów; 57,6*; 1977 07 02; Białystok; H. Lebiedowicz
  5. Kotko ; Jolanta; ZS2/LO Hrubieszów; 58,22; 1983 08 27; Ziel. Góra; M. Kitliński

  1. Śmietanka; Olga; LO Staszic Hrubieszów; 59,86; 2020 08 15 Biała Podlaska; M. Kamień

3000 m

  1. Watras; Łucja; LO Hrubieszów; 9:56,4; 1975 08 10; Warszawa; A. Kulczyński
  2. Ulidowska Marzanna; LO Hrubieszów; 9:56,5; 1979 08 29; Poznań; A. Kulczyński
  3. Paczos; Barbara; Unia; 10:00,22; 1984 07 29; Sopot; A. Kulczyński
  4. Klik; Małgorzata; ZSO Hrubieszów; 10:09,48; 1997 06 08; Lublin; M. Kitliński
  5. Lizak; Barbara; ZSR Turkowice; 10:13,22; 1981 06 24; Białystok; A. Kulczyński

  1. Bęsiuk; Sandra; Unia Hrubieszów; 11:23,81 ; 2020 08 15 Biała Podlaska; M. Kamień

600 m – PE + PR

  1. Kitliński; Piotr; LO Hrubieszów; 1:21,89; 1989 07 16; Lublin; M. Kitliński
  2. Kamień; Mirosław; Unia Hrubieszów; 1:22,0*; 1994 07 22; Hrubieszów; M. Kitliński
  3. Krosman; Stanisław; ZSR Turkowice; 1:23,5*; 1983 08 19; Ziel. Góra; A. Kulczyński
  4. Tucki; Maciej; ZSR Turkowice; 1:24,06; 1989 07 16; Lublin; A. Kulczyński
  5. Mazurek; Mariusz; ZSMR Hrubiesz.; 1:24,75; 1988 05 06; Lublin; M. Kitliński

  1. Pańko; Kacper; SP Horodło; 1:29,85; 2020 08 15; Biała Podlaska; M. Kamień

4 x 100 m – PE + PR

  1. – 49,40 Unia Hrubieszów – Juniorki.: Dominika Lebiedowicz 84, Justyna Paczała 86, Sylwia Dąbrowska 86, Edyta Grzyb 85; 2002 06 15; Siedlce; M. Kitliński (3), W. Grzyb (1)
  2. – 49,2* Unia Hrubieszów juniorki (LO Staszic): Małgorzata Czuwara, Danuta Marchewka, Joanna Korzeniowska, Irena Tarcz; 1978 10 08 Mielec; H. Lebiedowicz (3), M. Kitliński (1)
  3. – 49,53 Unia (ZS 3) Hrubieszów – Juniorki młodsze: Sylwia Dąbrowska 86, Edyta Grzyb 85, Paulina Krzaczek 86, Justyna Paczała 86; 2002 06 08; Białystok; M. Kitliński (3), W. Grzyb (1)
  4. – 49,53 Unia Hrubieszów juniorki: Krzaczek Paulina 86, Paczała Justyna 86, Dąbrowska Sylwia 86, Lebiedowicz Dominika 84; 2003 05 24; Lublin; M. Kitliński (4)
  5. – 49, 56 Unia Hrubieszów juniorki.: Anna Kwiatkowska 72, Dorota Brzozowska 71, Edyta Pyc 73, Małgorzata Kuniczuk 71;1989 07 20; Biała Podlaska; M. Kitliński (4)
  6. 49,59 Unia Hrubieszów juniorki (I LO Staszic): Kamień Julia, Kamień Wiktoria, Krotkiewicz Karina, Gajewska Karolina; 2020 08 15 Biała Podlaska; T. Magdziak (4)

Opracował – Marek Ambroży Kitliński  

Foto – Michał Śliwiński

Foto – Marek Hubert Kitliński

Foto i tam jest więcej – MKS Unia Hrubieszów Lekkoatletyka