Dołhobyczów na Gimnazjadzie

8 stycznia odbyły się w Werbkowicach Mistrzostwa Powiatu w ramach Gimnazjady w Drużynowym Tenisie Stołowym. Gimnazjum w Dołhobyczowie reprezentował po raz pierwszy w historii naszych wyjazdów sportowych skład chłopców w zestawieniu: Sebastian Pietrycki i Bogdan Zieliński.

Reklamy

Zawody rozgrywane były systemem pucharowym do dwóch przegranych meczów.

Już w pierwszym meczu trafiliśmy na późniejszych zwycięzców – Gimnazjum nr 1 Hrubieszów. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze, ponieważ Sebastian pokonał po zaciętym meczu ich najlepszego zawodnika w stosunku 2-1.Niestety mocno stremowany Bogdan bardzo łatwo uległ w następnej grze pojedynczej 0-2. Później była gra deblowa, w której chłopaki, pomimo że walczyli – przegrali ponownie 0-2.W kolejnej grze pojedynczej Bogdan robił wprawdzie co mógł, wyraźnie poprawił swoja grę, ale przegrał 0-2 i cały mecz zakończył się wynikiem 3-1 dla szkoły z Hrubieszowa.

Kolejny mecz z Gimnazjum nr 3 Hrubieszów potoczył się według podobnego schematu. Sebastian w świetnym stylu wygrał swoje obydwie gry pojedyncze, Bogdan niestety uległ w swoich dwóch grach i o wszystkim decydowała gra podwójna czyli tak zwany debel, który pewnie śnił się potem chłopakom w nocy… Wygrali naprawdę w świetnym stylu pierwszego seta -brawa dla Bogdana, który się nareszcie rozegrał! – prowadzili w drugim 7-4 i niestety poczuli się chyba już za pewni siebie – dwa błędy Sebastiana, dwa Bogdana, remis, nerwy i… set przegrany. W trzecim chłopcy wyraźnie podłamani, niestety już nie nawiązali za bardzo walki. Mecz zakończył się wynikiem 3-2 dla „Trójki”.

Chłopcy zajęli ostatecznie w stawce dziesięciu drużyn miejsce siódme.

Pomimo niespecjalnie dobrego występu jest to dobry prognostyk na następny rok szkolny. Obaj chłopcy są w klasie drugiej i za rok mogą spokojnie spróbować powalczyć o wyższe miejsce. Sebastian gra na poziomie najlepszych zawodników z innych szkół i będzie miał bardzo duże szanse w zawodach indywidualnych. Jest też duża szansa na zagranie w takim turnieju za rok dla innych chłopców z naszej szkoły dobrze grających w ping-ponga, jeśli tylko wygrają sportową rywalizację w grach wewnątrzszkolnych.

Zachęcam więc wszystkich uczniów do podnoszenia swoich umiejętności – w szkole po lekcjach lub w swoich świetlicach – w tej pięknej dyscyplinie sportowej.

Opracował Mariusz Kulczyński

zdjęcia >>