Dotacje na sport w gminie Werbkowice przyznane

Działacze sportowi z Werbkowic, bardzo serdecznie dziękują pani Wójt i Radzie Gminy Werbkowice za podpisanie zarządzenia i przyznanie środków pieniężnych na sport w celu szkolenia młodzieży w klubach sportowych w Gminie Werbkowice.

Reklamy

 

Przyznane dotacje:

MLKS Kryształ Werbkowice – 170 tysięcy – piłka nożna

Reklamy

UKS Grot-Michał – 30 tysięcy – tenis stołowy.

 

Piłkarze Kryształu, począwszy od żaków, młodzików, trampkarzy, juniorów i seniorów, plasują się na czołowych miejscach w swoich kategoriach i to jest niewątpliwy sukces naszych piłkarzy MLKS Kryształ Werbkowice.

Natomiast tenisiści stołowi UKS Grot-Michał Werbkowice istnieją już 5 rok i są finansowani tylko i wyłącznie przez samorząd gminny. Wszystko się zaczęło od momentu, kiedy do Werbkowic, jako wikariusz, trafił ksiądz Andrzej Łuszcz, który był pasjonatem i czynnym zawodnikiem tenisa stołowego.

Z głową pełną pomysłów, marzeń i nadziei poszliśmy do ówczesnego Wójta Gminy Werbkowice, który razem z panią Przewodniczącą Rady i radnymi pomogli nam reaktywować „uśpiony” UKS. I od tego momentu wszystko się zaczęło, dzięki dotacjom od samorządu lokalnego zaczęły się treningi i sukcesy indywidualne i drużynowe.

Na zdjęciach poniżej są aktualne tabele, które potwierdzają, że warto inwestować w sport, bo to jest promocja naszej gminy, że warto odciągać młodych ludzi od komputerów, fundując im zdrowy tryb życia.

Jest aktualna tabela IV ligi seniorów – MLKS Kryształ Werbkowice, jak widać jesteśmy w „czubie” i liczą się z nami kluby z całego województwa lubelskiego.

Jest tabela II ligi lubelskiej tenisa stołowego, na 12 drużyn plasujemy się na 4 miejscu i jesteśmy w w grupie awansowej. Jest tabela III ligi lubelskiej tenisa stołowego, na 12 drużyn zajmują 1 miejsce w grupie spadkowej. W kategorii skrzatów i żaków młodzi tenisiści stołowi wygrywają Mistrzostwa Województwa Lubelskiego.

Dziękujemy rządzącym i sponsorom, za wspieranie i dawanie zielonego światła sportowcom w zdobywaniu sukcesów sportowych. Sukcesy sportowców z Gminy Werbkowice, na pewno będą promowały nasz lokalny samorząd.

 

Danuta Muzyczka

(fot. DM)